Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 82


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineata si de la noi. 6 grade erau la 7[:D] copilu` echipat ca de iarna [8D]

o saptamana usoara si frumoasa tuturor cu mic cu mare [pup][pup]

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

La multi ani Ionut!

 

Nici mie nu-mi place frigul, vreau sa mai fie frumos si cald!

 

Ioana, multumesc de "pont", i-am luat si Stefaniei stilou ca al Mariei si parca e mai ok la scris. Invatatoarea Stefaniei fiind stangace am sperat ca ii va arata o alta "tehnica" de scris, dar nu, foloseste aceeasi stil de scris. Eu am mai observat la Stefi ca are liniute pe care le face de jos in sus, deocamdata o las cum ii este ei comod. Am cautat pe net materiale, am gasit cite ceva, dar am decis sa nu ma bag peste invatatoare. Probabil va scrie incet si urat, sper macar sa invete sa scrie ordonat si frumos asezat in pagina.

 

In rest noi suntem bine, ne mai trezim cu nasurile infundate, dar cu apa de mare trece. Eu le dau catina si osciloccin o data pe saptamana, sper sa trecem cu bine peste vremea aceasta pacatoasa.

 

Miercuri avem sedinta la Stefi, sunt curioasa daca d-na ne spune ceva de evaluari.

 

V-am citit, dar pe bucatele si nu mai tin minte mai nimic [alcool], dar va urez o saptamana frumoasa!

 

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Si pe mine ma deranjeaza frigul asat, deja centrala a mers in forta in weekend...

 

Carmen, sa iti traiasca copiii![pup] La multi ani Ionutului!

 

Multumesc de sugestii si incurajari. Ce sa spun, Matei a refacut in weekend tot caietul de lb.romana, cand vrea, scrie impecabil, totul e sa vrea! Mai mult, n-am jucat de-a "Cum se scrie" si a descoperit si el ca daca se concentreaza, chiar stie sa scrie cuvinte precum "maimuta" sau "dimineata"...

 

Azi dimineata trebuia sa avem intalnirea cu doamna invatatoare, care ne-a trimis un biletel cu "Este obraznic!!!" de am vazut negru.Am stat ca nataraii in curtea scolii si am sunat-o 10 minute, nu a raspuns, iar cand a raspuns, a spus ca a inceput ora [bang]

Incep sa ma ia dracii...

 

Sper sa isi schimbe Matei atitudinea, ca sa nu il eticheteze de "rau" si sa nu lucreze cu el...

 

Sanatate multa bolnaviorilor! la noi, odata cu virozele, a venit sezonul englezilor calatori spre Romania, asa ca intru mai rarut.

 

va pup!

 

 

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi partea cu scrisul este un cosmar...mai ales pentru mine...si nu vad "luminita de la capatul tunelului". Asta mai ales pentru ca trebuie sa duc ditamai munca de convingere ca sa se apuce de facut liniutze, puncte sau egaluri...si cind se apuca oricum ii ies chinuite, inegale, departate, nealiniate...nu mai zic de cum tine (adica cum nu tine!) instrumentul de scris...eu as fi multumita ca macar sa le faca, asa incorect si urit, dar sa le faca...

Asa ca...eu va citesc pe voi si va invidiez sincer...dar asta este...

 

Frigul asta ne-a cam luat pe nepregatite, aseara am dat drumul la centrala, dar de dimineata am inchis-o, imi e groaza de facturile enorme de la gaze, mai ales ca am o perioada in care stam foarte prost cu banii...

 

Edit, ca am uitat - Carmen, la multi ani pentru Ionut!!!![s]

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

Gradina mea

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu vorbiti de bani[bang]id="size1">

eu sper sa fie totul bine cu toti piticlontii, sa fie asta o perioada de tranzitie mai efervescenta si doar atat [pup][pup]

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellou duamnele,

Am aterizat si eu sa va urez o saptamana frumoasa.

La multi ani Ionu, Carmencita sa-ti traiasca fecioru [pup]

Si la noi e toamna, mai cu soare mai cu ploaie, saptamana asta nu creste temperatura peste 14 grade, bleah... si e doar inceputul...

La scoala la Eva e foarte bine, i-am pozat caietul de "caligrafie", ei ii spun caietul frumos[:)] si am pozat si jurnalul, vroiam sa vi le arat, dar normal ca am uitat sticku acasa[:D] Joi suntem invitati de "parintii clasei" (adica patru parinti care formeaza un grup de initiativa) la un pahar de vin sa ne cunoastem mai bine. O sa fie interesant, pe unii ii stim de cativa ani, pe altii inca nu i-am cunoscut personal.

Cam astea sunt noutatile, va doresc o zi buna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt urari si voua la fel! sa ne traiasca, sa ne bucuram de ei.i-am facut ieri ziua cu citiva fosti si actuali colegi, a iesit bine, era multumit;)) cit despre scris urit, obraznicie , etc., am tras si io cu el, nu m-am plins la voi ca n-am vrut sa va sperii;)) le-am depasit dar in cea mai mare masura cred ca meritul a fost al invatatoarei. de scris si acum scrie urit, il amenint cu caligrafia in we (asa am facut intr-o perioada, in weduri in loc sa aiba timp liber il puneam sa faca caligrafie). si cu toate astea a avut rezultate scolare bune, lucru de care ma declar super mindra ca taaare mult l-am mai impins de la spate. In concluzie, nu disperati, eu zic ca e normal, inca, sa fie asa...

sanatate celor bolnavi, cu mic si mare[flo]

 

 

tzucurei de tzucureiid="purple"> 1id="teal">, 2id="maroon">, 3id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Lia, sanatate maxima lui Danut!

Corina, frumos!

Gabi, sa stii ca Maria zici ca vrea sa stranga de gat stiloul! E greu sa se coordoneze si la scris si la cum tine instrumentul de scris...Iti doresc muuulta rabdare![flo]

 

Noi ne-am alergat prin casa tot weekendul ...am facut ghiozdanul abia azi-dimineata![alcool][bang][:D]

Pana o fac sa se apuce de scris e dezastru "dada, bine bine, o sa fac!" sau "bine bine, fac in 5 minute"...si chestia asta dureaza cu orele daca nu o iau eu de unde e ca sa o asez la birou. Trage doua trei smiorcaieli dupa care se apuca, greeeuuu, sa faca niste bastonase...[alcool][:-@]

 

Azi invatatoarea a zis ca i-a mai dat o sansa, a pus-o si pe ea in a doua banca dar degeaba! A vorbit non stop!![alcool][bang]

Asa ca iar e pedepsita. Fara TV sau PC si nu are voie afara la joaca azi. A urlat tot drumul de la scoala asa ca am renegociat pedeapsa...nici maine nu iese la joaca! TV si PC toata saptamana taiate. Cu Ioana si jucariile oricum isi scoate parleala [:D]) Vedem vineri ce spune doamna. I-am zis ca daca nu tace si nu este atenta la ore ii confisc toate jucariile si cartzile...A facut niste ochi cat sarmalele...sper sa am succes!

 

Maine are testare la romana cu nota in catalog...dictare! Si mult mai multe randuri pe caiet. Asa ca presimt ca o sa ne luptam in lupta dreapta azi![alcool][:D]

 

Asta cu caligrafia la varsta asta...complicat tare!

 

O saptamana frumoasa sa avem!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am avut si eu timp sa va citesc cat a gatit tati o ciorba (uitasem cum este sa gateasca si el [:D])..si vad ca tot plangeri legate de scoli gasesc..

Robi cam ciudat faptul ca nu v-ati intalnit. La noi dupa criza de vineri (nu va spun ce-a zis Luca dar mi-am dat seama ca terorizez copilul[q])..azi a fost super ok. Am sa semnez totusi si pt psiholog...nu-i strica!Pe un baietel l-au mutat la cererea mamei (profesoara) langa tabla , c fata la copii..

Azi i-au vaccinat si m-am certat cu medicul scolar si cu asistenta(adica ele s-au certat cu mine[:D])..Le-am spus ca aveau schema vaccinarilor din USA si in engleza si traduse ..si trebuiau sa stie sa nu-l vaccineze..evident ca la dosar nu aveau nimic (cica eu nu le-am dus [:D],de parca ma inscria cineva cu acte lipsa la dosar)..Concluzia lor: nu vreti sa vaccinati copilul...schema de la americani nu-i buna![alcool]..Eu le-am spus doar atat ..daca americanii sunt prosti (medicul cu rezidentiat la Stanford) sunt prosti..ma scuzati!...AAAA ne face prosti!(asta au inteles ele). M-am oprit la directoare care in 10 minute gasea la secretara vaccinarile depuse de mine [:D]

Oricum urata atitudinea de "poale in cap" a cadrelor medicale..de parca si daca nu facuse rapelul..eu nu as fi avur dreptul de a nu-l vaccina pe copil [alcool]

 

Ce frig este la voi de vorbiti de centrala..eu nici calorifere nu am [:D]..instalatorii au zis ca le monteaza cand vor ei nu cand vreau eu(asta pentru este manopera platita de 1 an [:D])..ai am 21.5 grade in casa..

Gabi nu dispera ,rabdare si incet ..incet veti reusi![pup]Daca tu te plangi de bani eu ce sa mai zic [:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...