Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 82


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Kim, bine macar ca ai ajuns inainte de vaccin, ca in rest [bang]

Cristal, mult spor la trecut pedeapsa [pup][pup]

 

io azi aflai de la doamnaunde dispare cornul si laptele zi-de-zi, ca io le asteptam ca la gradi: ea le citeste drept relaxare diverse povesti si atunci instantaneu isi mananca ei cornul si si beau laptele, ca o tigara cu cafea [:D] asta se intampla la after.

evident Giulia nu stie in veci cand si unde le mananca [8D][bang] ba in unel zile m a pus sa le caut in ghiozdan [:D]

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

 

de azi am doi muciosi tusitori acasa; s-a trezit si Dea cu durere in gat, de fapt de azinoapte s-a trezit si mi-a zis sa-i dau un fular sa-si incalzeasca gatul c-o doare, drept pt care i-am dat, si l-a pus in jurul gatului si s-a culcat la loc. Am fost si la dr, nu le-a dat antibiotic, desi eu asa ma gandeam ca la cum tusesc le va da. Asa ca sa continuam cu Sinupret, picaturi in nas si aromoterapie, si miere cu tot cu fagure. Asta tre sa caut ca n-am mai dat pana acum in afara de miere nimic copiilor. Si cand s-o face bine Danut sa-l duc sa vada daca nu e cazul sa-i scoata polipii[bang][bang][bang][bang]...cica e o intervetie foarte usoara de 5 minute si asa mai reducem riscum de sinuzite in cazul mucelilor....voi ce ziceti despre asta? Am printre cunostinte destui copii operati de polipi, de varsta lui Danut, care continua sa faca otite dupa fiecare raceala, de la muci, si tot la antibiotic ajung. Nu i-as scoate polipii[q] El nu sforaie noaptea, nu sta ziua cu gura deschisa, nu vorbeste pe nas decat cand e racit, la fel ca mine, ca toti cand racim. Eu imi bagam picaturi in nas de 4 ori pe zi cand am fost acu 2 saptamani racita, altfel n-aveam aer, si eu spre deosebire de Danut am un nas foarte bine dezvoltat, la el cica nasul este foarte micut si aia ar putea fi o pb. Trebuie sa facem cand se insanatoseste zilnic, dimineata si seara cate 5 minute de exercitii de respiratie sa mai dezvoltam fosele nazale. De asemenea ne-a recomandat sa-l indrumam sa faca si mai multa miscare pt ca are ceva burtica, asa cum stiam si eu sportul intareste rezistenta pe langa forma fizica armonioasa pe care o confera practicantului.

Am fost si la scoala cand ne-am intors de la dr, sa-i iau temele pe azi, ca a primit concediu pana se drege cat de cat, dr a recomandat sa stea relaxat acasa ca sa nu se refaca. Mie mi-e o ciuda ca tre sa stea acasa de nu pot sa zic. Pocnesc de ciuda. Invatatoarea era si ea racita, tura a doua de la inceputul semestrului.

Si da, nu pot decat sa-i invidiez pe parintii care au copii robusti care si cand se viruseaza nu fac mare taraboi, se vindeca de la sine.

 

Gabi[flo][flo][flo][flo][pup]Cum ziceam si cu Danut duc munca de convingere sa-l duc la birou la facut de teme. Daca ar fi vb de plecat la cursurile de dans, ar sari intr-un picior imediat, la teme insa nu e asa grabit. Deocamdata nu am facut mare tevatura pe tema asta, inca se acomodeaza si e stiut ca baietii nu-s asa constiinciosi. Ma multumesc ca e totusi intelegator si chiar daca se codeste si amana momentul temelor, totusi cand se pune la scris se straduieste sa faca bine, cat de bine poate el; ieri a tusit atat de mult incat i-au iesit tremurate cateva bucle, dar na, uneori ii ieseau tremurate si cand nu tusea. Le face si el cum poate, uneori ma mai uit urat la el si se straduieste mai mult, alteori imi zic "la naiba, poate vrea sa se faca doctor, ca dr trebuie sa scrie cat mai necitet cu putinta:)"

 

eh, sanatosi sa fie ei ca restul prea putin conteaza

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, imi pare rau ca ati avut asa peripetii!

 

La gradinita vorbea si mai mult!![alcool][bang]

(atunci sa ma bucur!? e o imbunatatire![:D])

 

Venea zi de zi si-mi spune aca a pus-o domna educatoare la colt ...nici nu mai trebuia sa intreb de ce!

A venit intr-o zi si mi-a zis "mami, azi s-a intamplat O MINUNE!" [:D]

"azi nu m-a certat doamna ...azi am fost cuminte!"

In patru ani de zile...o minune.

 

Asa ca, asta e...suntem pe baricade...

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, eu nu pot sa le vad - imi da mesajul "sorry, page not found"...

 

Cristalina - la Stefan grip-ul este inexistent - tine pixul total aiurea, nu stiu cum sa va explic - de aici probabil si imposibilitatea de a scrie detalii asa de fine, precum liniutzele pe caietul de tip I...

 

Eu fac parte din categoria de parinti care nu se panicheaza la raceli...doar daca e vorba de temperaturi peste 39 de grade...altfel ii dam inainte cu nurofen, siropuri de tuse, aerius si picaturi cu apa de mare, uneori vibrocil sau olynth daca piticii chiar nu pot respira...

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

Gradina mea

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen daca ai reusit pana la urma cu Ionu'asta conteaza!!

Am si eu, nepotul meu ,in USA dus la pisholog..era argint viu nu invata ..era sa ramana repetent..etc..In clasa a 7-a a avut o revelatie si acum este student la medicina la Santa Cruz..sef de promotie!

Daria la noi iaurtul dispare (oricum era danone!) si cornul eu mor cand vad ca-l papa pana viu eu ..pare asa de vechi!

Lia nu vad pozele..sanatate..Eurespal(de 3 ori pe zi) Erdomed, Nazomer si un antihistaminic plus Tamtum verde ai incercat? Mergi si daca este nevoie de interventie..fa-0..eventual cere 2 pareri..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, frumosi mai sunteti [olala]

Kim, la noi cornul e buuun[pofta], lapte pana acum au primit la tetrapack cu pai, deci uht si buun si`ala.

 

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...