Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 82


Recommended Posts

Leeloo [flo] cum sa nu vrem sa stim de voi [pup][pup] Sunt sigura ca Stefan va ajunge si el un piticlont nazdravan [pk]

(la noi a contat f mult ca a facut grafica si pictura, ca la gradi i au pus la taiat hartii, perforat, deci chestii de`astea de migala)id="size1">

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gabi cum nu este de interes general??[pup]

Lia ,Tantum verde doar daca este vorba si de inflamatie orofaringiana.

Noi avem doua zile de cand suntem mult mai cuminiti.Azi avem sedinta..va intreb si pe voi..sa semnez chestia cu psihologul? Oare o sa fie stipulata undeva?Vreodata in viata ii va dauna? Daca in clasa 5-a vrem la liceu o sa conteze?

Ce sa fac oare?[alcool]Daca va candida pentru presedintia Romaniei?[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, ar trebui sa intrebi. Si daca ai dubii, poti spune ca veti merge in particular [flo]

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E psihologul scolii?! Nu poti vorbi cu el/ea si fara hartii semnate care sa treaca pe la doamna invatatoare si pe la secretara, respectiv sa apara in dosar?!

Nu poti face sedinte in particular si sa-i spui ca v-ati facut deja programare la psiholog?! zic si eu...

(sunt la ora intrebarilor![:I])

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, o prietena de-a mea are excat aceeasi problema si a cerut sa ramana confidentiala intalnirea cu psihologul si sa se desfasoare in prezenta unui parinte...

 

La noi, a reusit azi Petro sa vorbeasca cu invatatoarea, care a spus ca se vad progrese si ca se vede ca a muncit in weekend ([:I] oare v-am spus ca l-am pus sa refaca tot caietul cu liniute si bastonase?). dar ca trebuie sa mai insistam la capitolul disciplina... Acum, ce sa zic, e atat de deplasat faptul ca am observat si eu in timp ce mananca, se joaca la PC, se mai ridica in picioare si s-a ridicat de cateva ori involuntar in timp ce "picta" bastonase in clasa?

 

Eu am decis sa lucrez cu el in avans ce are de facut a doua zi la scriere, poate depasim perioada asta mai usor.

Aseara, insa, statea cu un calculator in fata si vorbea singur:"Daca viteza unei comete este de 20 km pe secunda, ori 60 vedem viteza pe minut, ori 60 si avem viteza pe ora"... Cum sa il pedepsesc eu pentru ca e dezastru la scris, dar ridica tot timpul mana, este atent, activ, ii place sa invete, e pasionat de stiinta, de mate??

 

Nepoata mea cea mare a avut un coleg de liceu super-dezordonat, nu intelegeai mare lucru din tezele lui... si... a fost acceptat la o universitate din Germania, studiaza astro-fizica, e in anul 2 si a fost invitat sa predea la niste grupe de studenti...

 

Gabriela, eu cred ca aici suntem o mica-mare familie si problemele fiecareia sunt problemele tuturor [pup]

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sosit sa zic repede doo vorbe care contrazic toata teoria mea despre scoala wax-albina din suedia [:D]. Eva a primit o noua tema, corpul omenesc. Au luat in studiu saptamana trecuta inima si intr-o seara imi explica de zor ca e un muschi si ca pompeaza sangele [:-@] Cum am zis ei au sarit peste bastonase-liniute si au trecut direct la cuvinte. ieri eva a scris o poveste la scoala despre un arici care a plecat la cumparaturi. Mi se pare ca au accelerat foarte mult fata de ritmul pe care il stiam eu de la Mara. Sau poate ca Mara care a aterizat in suedia cu cinci zile inainte sa inceapa clasa 1 a fost mai putin angrenata in ce faceau ceilalti la inceput, ea saracuta se straduia sa prina doua vorbe... habar nu am.

Kim eu nu inteleg ce e cu psihologul, v-a recomandat invatatoarea sa il intalniti?

edit: Roberta cine facea calculele cu viteza si timpul?? sa nu spui ca stiti deja ce inseamna inmultirea [alcool] ca ma intorc la teoria cu wax albina[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de`astea au exersat si la gradi, la exercitii de genul 2+2+2+2+2, cel putin a mea de acolo stie de`astea, fara sa stie ce e aia tabla inmultirii[:D]

abia astept sa ajung acasa sa ma trantesc in pat, e o vreme oribila aici, innorat rrrau si frig.

 

merg sa fac si cap.nou, capitol de toamna, linistit si plin de febeuri [pk]

 

 

capitolul 83id="red">[pk]

 

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit si io hartiuta cu vaccinul pe care trebuie sa o semnez, cu comentariul de rigoare al mandrei "dupa ce ca am atatea pe cap acum au mai venit si cu vaccinul asta!"[:D][:D]....v-am zis ca nu-i fricoasa da' nu-i place de asistenta de la scoala ca "are ochelari si parul slinos"id="size1">

Kim nu semna nimic ca sa nu ramana nimic la dosar!!!...si pana la urma poti sa discuti personal cu psihologul scolii si sa fie totul confidential....sau sa mergi la altcineva..

Leeloo[flo][pup]abia astept sa ne arati gripurile alea interesante de la Bunny[flo][pup]...eu zic ca Stefan va face progrese,asa cum a facut si pana acum,fiind inconjurat de multa rabdare si iubire[pk]

Corina unde sunt pozele cu caietele si jurnalul Evei?[pk]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...