Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (3)


Recommended Posts

Fetele , voi stiati de apa pt preparat LP de la humana, pe care nu tre s-o fierbi? am aflat si eu de la cineva si am fost surprinsa ca nu stiam...forumista de mine!!! Larisel, a mai trecut o luna??? cand??? Andre_lina, si tatal tau tot de Valentine's day e nascut? si al meu la fel [:D] Dastefa, vesti bune despre Miruna! Poze proaspete? Ai vazut ca te-am intrebat la ce pediatru mergi? LA MULTI ANI pt ziua ta![pup] [flo][flo] Cris.D..tin sa te intreb, cum a racit Ema asa atre? ca eu is obsedata sa nu-mi raceasca dupa ce am vazut prin ce ai trecut tu.. Cristies - garga face deja tumbe? [:)] Decenuela, Luca e mai bine? Nikole, [pup] Plateea, ce mai faci? ti-ai luat pantofii aia dementiali sau ai cedat in favoarea hotei din bucatarie? Pastaia ce face? Alecsa, super vesti! [pk] Sorina, succes cu masajul! Carmita, cum stai cu alaptatul? Ce fata inalta ai si mi se pare ca-i toata maica-sa [:D] Myky, cum iti pazesti BB de raceala ta??? _________________________________________________________________ Lorex - Pufuletus Dependentus cu [fetita]Bobitza de Iuria (01 martie 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

apropo de menstruatie....nu sunt inca sigura ca sangerarea ce a aparut dupa aproape o saptamana in care totul a fost curat, e menstra. abia saptamana viitoare ajung la doctor. ca am avut multe fire de scos din strafunduri (nascut natural f usor, cu urmari dezastruase dupa..dar m-am vindecat f bine. ca noua!). si mie mi-a dat sa iau cezarette (am scris bine?..ca de pe reteta nu inteleg nimik)), dar abia peste o saptamana (mai exact, acum 4 saptamani mi-a spus sa le iau peste 5 saptamani, dar mai vorbim oricum...daca mai alaptez..bla bla). nu stiu voi cum reusiti sa scrieti, ca eu abia reusesc sa mananc. dar nu ma plang neaparat. dupa cateva nopti nedormite pentru ca puiul a avut program, si-a revenit..cred...cat l-o tine, nu stiu. e f agitat peste zi, vrea doar sa suga, si ma intreb daca am laptele suficient de hranitor, sau doar se alinta cu tzitzi in gura...avem si crize de colici. in prima luna nu am avut, l-am laudat de l-am deochiat se pare la toata lumea ca vai, ce copil cuminte, nu plange decat daca ii e foame..si iata ca de cateva zile ne confruntam cu urlete. trec, dar mi se rupe inima ca nu il pot alina. o sa ii iau totusi siropel. pediatra mi-a spus de espumisan(m?). dar vad pe aici se discuta mai ales de infacol....si mi s-a pus pata, am senzatia ca doar asta e bun [:D] vad ca s-a discutat si de kk. al meu face cam la 2 zile. am citit si eu prin diverse carti ca cei alaptati exclusiv la san vor face mai rar, fara a fi constipat, ca laptele de mama e f usor de digerat. dar am impresia ca e cam moale...mai moale decat ar trebui..eh, mai vad.. mama lui stefan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice tare dragalas e Ivan [olala][olala][olala], si pare asa de cumintel... fotomodel sa-l faci[pk][pk] Lorex noi mergem deocamdata la medicul de familie, inca nu m-am hotarat la un pediatru anume ; a venit medicul de familie la tine acasa? e obligat sa vina sa vada copilul. Si cu apa de la Humana, am cumparat eu, e f scumpa 7,5Ron 1,5l si vezi ca dupa un timp nu stiu cate zile de la desfacere trebuie totusi fiarta; am incercat sa-i dau sa bea apa, ceai dar degeaba refuza categoric[alcool], numai[alap] vrea, asa ca am baut-o eu pana la urma[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ana_g
intrebare pentru cine foloseste: batista bebelusului merita de luat? avem muci care coboara in gat si acolo raman si fac greata...si de aici pana la voma mai e un pas... mama lui stefan, ursuletul nascut pe 19.01.2010 AMR 5kg
Eu stiu ca este ff buna .. chiar isi merita banii si nu mi se pare scumpa .. Am o prietena ca o foloseste si e f multumita de ea .. trebuie sa ma duc si eu sa-mi cumpar .. e chiar buna la casa omului .. [mamica] de [copil] Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55 DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!![ruga][ruga][ruga][ruga] [url="http://s872.photobucket.com/albums/ab287/al3csa_dc/"]Poze[/url] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388 (povestea nasterii pisoiului) ______________________________________________________________________________ O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine" -Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi. Cum v-am obijnuit sunt prezenta la schimbul 3. Nu ca nu as fi si la celelalte schimburi ... dar acum e mai putina activitate si trebuie sa vb cineva nu????[:D] Fetelor de plateea mai stiti ceva?? [:-@] Maine este ziua cea mare ... Doamneee v-am facut capul calendar .. azi ma simt de parca as fi la inceput de travaliu [:D][:D][:D] ... Maine nasc si luni ajung cu bebe acasa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat .. [olala] Azi am facut 2 kg [pk][pk] in sf ... pana luni sper sa mai ia macar 100 de gr .. Ne-am inscris si la medicul de familie .. am vb ca luni sa vina acasa .. Ma uitam azi prin casa si mi se pare ca nu am facut nimic si ca imi trebuie atat de muuuulte ... Dar stau si ma gandesc ca daca ma lua pe nepregatite nu era tot la fel???Voi nu la fel ati patit??[:D] In leg cu ciclul ... Mie nu ar trebui sa-mi vina mai repede avand in vedere ca nu alaptez?? [mamica] de [copil] Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55 DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!![ruga][ruga][ruga][ruga] [url="http://s872.photobucket.com/albums/ab287/al3csa_dc/"]Poze[/url] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388 (povestea nasterii pisoiului) ______________________________________________________________________________ O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine" -Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui al3csa
Buna seara si de la noi. Cum v-am obijnuit sunt prezenta la schimbul 3. Nu ca nu as fi si la celelalte schimburi ... dar acum e mai putina activitate si trebuie sa vb cineva nu????[:D] Fetelor de plateea mai stiti ceva?? [:-@] Maine este ziua cea mare ... Doamneee v-am facut capul calendar .. azi ma simt de parca as fi la inceput de travaliu [:D][:D][:D] ... Maine nasc si luni ajung cu bebe acasa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat .. [olala] Azi am facut 2 kg [pk][pk] in sf ... pana luni sper sa mai ia macar 100 de gr .. Ne-am inscris si la medicul de familie .. am vb ca luni sa vina acasa .. Ma uitam azi prin casa si mi se pare ca nu am facut nimic si ca imi trebuie atat de muuuulte ... Dar stau si ma gandesc ca daca ma lua pe nepregatite nu era tot la fel???Voi nu la fel ati patit??[:D] In leg cu ciclul ... Mie nu ar trebui sa-mi vina mai repede avand in vedere ca nu alaptez?? [mamica] de [copil] Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55 DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!![ruga][ruga][ruga][ruga] [url="http://s872.photobucket.com/albums/ab287/al3csa_dc/"]Poze[/url] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388 (povestea nasterii pisoiului) ______________________________________________________________________________ O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine" -Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"
Felicitari pentru cele 2 kg!!![pk][pk][pk] Ai renuntat de tot la ideea de alaptat? nu folosesti pompita? poate de maine sa-ti dea voie sa-l pui la san.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danasor
Citat:
citat din mesajul lui al3csa
Buna seara si de la noi. Cum v-am obijnuit sunt prezenta la schimbul 3. Nu ca nu as fi si la celelalte schimburi ... dar acum e mai putina activitate si trebuie sa vb cineva nu????[:D] Fetelor de plateea mai stiti ceva?? [:-@] Maine este ziua cea mare ... Doamneee v-am facut capul calendar .. azi ma simt de parca as fi la inceput de travaliu [:D][:D][:D] ... Maine nasc si luni ajung cu bebe acasa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat .. [olala] Azi am facut 2 kg [pk][pk] in sf ... pana luni sper sa mai ia macar 100 de gr .. Ne-am inscris si la medicul de familie .. am vb ca luni sa vina acasa .. Ma uitam azi prin casa si mi se pare ca nu am facut nimic si ca imi trebuie atat de muuuulte ... Dar stau si ma gandesc ca daca ma lua pe nepregatite nu era tot la fel???Voi nu la fel ati patit??[:D] In leg cu ciclul ... Mie nu ar trebui sa-mi vina mai repede avand in vedere ca nu alaptez?? [mamica] de [copil] Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55 DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!![ruga][ruga][ruga][ruga] [url="http://s872.photobucket.com/albums/ab287/al3csa_dc/"]Poze[/url] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388 (povestea nasterii pisoiului) ______________________________________________________________________________ O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine" -Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"
Felicitari pentru cele 2 kg!!![pk][pk][pk] Ai renuntat de tot la ideea de alaptat? nu folosesti pompita? poate de maine sa-ti dea voie sa-l pui la san.
Am cam renuntat .. Lapte numai am decat vreo 40 de ml/zi .. Iar de pus la san nu o mi-l puna ca el oboseste dupa ce papa la bibe dar la san .. O sa-l pun poate doar asa sa vada si el cum e ... si sa simt si eu ceea ce ati simtit si voi .. dar de saturat nu cred ca se va satura .. la cat papa [alcool] [mamica] de [copil] Yannis Andrei ( UN ADEVARAT LUPTATOR)23.01.2010 / ora 17:55 DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!![ruga][ruga][ruga][ruga] [url="http://s872.photobucket.com/albums/ab287/al3csa_dc/"]Poze[/url] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149388 (povestea nasterii pisoiului) ______________________________________________________________________________ O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine" -Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorex nu prea am cum sal feresc! sper doar ca laptele de mama sa ii dea imunitate. in primul rand sta la san, apoi are si colici si sta mai toata ziua in brate[bang]asa ca...sper sa fie ok. de ieri pana azi miam facut ceai in care am pus muuuulta lamaie. adik vreo 3 adunate felii. si mia zis o prietena ca multa lamaie strica gustul laptelui si nam mai folosit. asa e? voi ce stiti?pana acum vad ca nu mia refuzat sanul deci ink nu are laptele gust acriu... voi ce lp folositi?? vreau sa iau si eu o cutie in casa.... eu sunt o migrenoasa de vreo 15 ani, si kand e sa am o criza...2 zile groaznice, nu vreau sa dau detalii.... si ca sa le evit treb sa iau pastile si ar treb intrerupta alaptarea 24 de ore. de acee va intreb. of abia astept sa ne facem mari! nikole am vazut ca diferenta intre copii tai este de 2 ani.... cum te descurci cu ei? ca un pitic la 2 ani e tot un bebelus dar putin mai mare.... ink mai stau in dubii : wrap, spatiu de joaca, balansoar..... nu stiu pe ce dau banii sa imi fie de folos si sa nu imi para rau dupa.... oricum nici nu am bani acu dar fac eu rost... ma gendesc ca din 7 mil care lea strans puiul la caciulita( bani pe care noi iam papat deja)[:D] merita si el un balansoar sau un spatiu de joaca.... mai vedem. poate ii trec colicii miracolos [pk]si o sa stea in patutul lui.... vrabia malai viseaza si tiganul haine noi.... offtopic: stiti continuarea la curiozitatea a omorat pisica? dar si satisfactia a readuso la viata![:D] am aflat si eu azi Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...