Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mbadaran
Buna dimineata, Va rog, ma ajutati cu un raspuns la intrebarea mea? Chiar nu imi dau seama la ce s-a referit dr. Abia saptamana viitoare ajung la dr. Multumesc, Mihaela
Singura explicatie pe care am gasit-o la SEU este sarcina extreuterina , dar cum spunea Bob cum a vazut-o in zi 20 [alcool]?Eu cred ca ori nu ai inteles tu scrisul ori a gresit el [pup] Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ioana_r2005
Buna dimineata!am si eu o intrebare.Dupa cat timp de la [xinpat] as putea lua un test de sarcina?au trecut 9 zile de cand trebuia sa am cicluid="red"> si nu stiu ce sa fac.astept un raspuns ms:*as vrea sa fiu [gravi]
align="right" id="quote2">Adica ai o intarziere de 9 zile?? Poti face test chiar acum !!! Se vede pe orice test. Cred ca puteai face de-o saptamana testul [:D]De fapt, stai, zi-ne mai multe : ce durata are ciclul tau si cand ati facut [xinpat] ? Simptome de sarcina ai? Sani tensionati, pipi des, greturi etc.?Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele.

Luci[pup] multumim de cafelutza, tare bine imi prinde[:I].

Katy ma bucur ca esti mai bine[pup].

 

Mbadaran, dar tu cand ai ovulat? Poate dr "crede" ca a vazut un SEU dar de fapt este ouztul fecundat care coboara in uter. Si el in momentul cand ca facut eco outzul abia era pe trompa.

Poate de asta nu ti-a zis nimic, ca mai asteapta sa vada daca coboara outzul in uter?

 

Interesant news mai aflu pe aici[:I], nu stiam ca nu se da mierea la copii sub 2 ani.

Eu de cate ori am dat[bang](la ordinul mamei lui, ca mierea e sanatoasa si zaharul nu). Si nu a fost probleme cu el.

Miky hai revino cat mai curand cu raspunsul de ce nu se poate mierea la copii sub 2ani?

 

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, despre sotul tau nush ce sa zic, dar cred ca el s-a suparat mai tare si s-a inchis in el si sufera la fel ca si tine, din cauza acelor bani promisi voua, ca era si pt el o usurare ca va ajuta doamna cu banii, si cand colo nu a mai fost suma promisa ci mai putin.

Dezamagit si el. Ca si tine.

Fetele ti-au dat sfaturi bune. Trebuie sa comunicati mai mult.

Nu te gandi la tot ce e rau(ca el iti ascunde ceva) ca de fapt tie mai rau iti vei face.

Fii mai barbata, asa cum a si zis una din fete.

[pup]

 

Va doresc tuturor o zi frumoasa[pup]

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns. Pe foaie scrie asa cum v-am spus si voua, numai k abia ieri m-am uitat cu atentie pe hartie. Cand am fost la dr eram in concediu, venisem strict pentru monitorizare, iar apoi nu am mai avut acces la internet, sa caut ce scrie akolo.

 

Si mie mi se pare ciudat sa scrie chestia asta pe foaie, fiind si in z20 atunci. Mi-a dat sa iau duphaston, am luat 10 zile. Si de obicei CM aparea la 3 zile de la terminarea pastilelor. Azi am o saptamana de cand am terminat pastilele si nici urma de cm.

 

Si am facut betaHCG azi. Astept rezultatul diseara, sau maine dimineata. Nu-mi explic de ce inca nu a venit CM.

 

mULTUMESC

 

Mihaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mbadaran, cum ziceam, cam aiurea situatie. Chiar si presupunand ca doctorul tau are asemenea competente extraordinare incat sa vada o ectopica in z20, nu imi explic de ce nu te-a monitorizat, de ce nu te-a consiliat. O SEU nu e lucru de ignorat... sper sa nu fie vorba de asa ceva. Tu te simti rau, te doare ceva, adica se manifesta in vreun fel o eventuala ectopica ?

Astept cu interes rezultatul la beta. Banuiesc ca iti doresti [bibe], sper sa fie totusi o sarcina normala sau, in cel mai rau caz, o intarziere. [flo]

 

Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...

Te [olala], Bob !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bettercy, nu s-a oprit spottingul. Pana acum luam 4 Utrogestan pe zi, dar ieri am facut o toxiinfectie alimentara nasoala, era cat pe-aci sa chemam salvarea...noaptea am fost sa imi iau apa si era sa lesin, mi-a trecut dupa ce am mancat o felie de paine, cred ca imi scazuse glicemia f mult...am uitat ca vroiam sa pun si Utrogestanul...nu cred ca mai are rost sa mai pun acum...vedem ce se intampla...nu stiu de la ce mi s-a tras...am inceput dupa ce am mancat baclava si struguri. Poate mierea din baclava avea vreo bacterie...ma gandeam eu noaptea ca poate am luat toxoplasma sau listeria[:I]...na, noaptea intotdeauna sunt prapastioasa...id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...