Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Deny in dreapta langa calendar , unde iti arata in ce esti , ziua ovulatiei etc. primul rand este "Cycle" apesi pe sageata aia si iti alegi ce grafic vreiDoamne ajuta-ne sa devenim mamici !
align="right" id="quote2">Aha.dar eu vreau ca sa-mi arate toate graficele deodata, cum arata la MeAlex, vreo 10 grafice, dar la mine afiseaza doar cea de luna trecuta.(mai am inca un grafic, dar nu mil arata din start).Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Aha , acum am inteles ...cred ca numai pt VIp arataDoamne ajuta-ne sa devenim mamici !
align="right" id="quote2">Da, numai la VIP arata toate graficele.Am gasit unde pot bifa sa arate toate sau doar 2 grafice.Dar e la sectiunea "vip"[bang][bang]Eiii lasa.[:I]Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luciana, bine ca ai raspuns tu legat de FF, ca nu mai stiam de unde le-am pus pe toate. Ar trebui sa imi vina pe 9 oct, in z30, dar ar insemna ca luna asta spottingul a aparut cu 7 zile inainte de menstruatie...de obicei a aparea cu 3-4 zile inainte...id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa fie de la Vip, ca zilele astea sunt VIP, mai am 2. Am gasit pe acolo ca pot trimite unui prieten invitatie si devin amandoi VIP. Si am facut asa.

Ioana, cred ca poti face si azi testul de sarcina, a trecut destul timp ca sa iasa pozitiv si in timpul zilei.

id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

Mi-am facut si eu curaj sa va scriu.De luna asta ne inscriem si noi in cursa pentru bebe.Avem deja o fetita de 3 ani.Am avut si noi putin de tras data trecuta.Am ramas gravida dupa 8 luni de incercari.Prima sarcina am pierdut-o la 8 saptamani.La doua luni dupa aceea am ramas gravi din nou,si am dus sarcina la capat fara probleme.Acuma sunt in z6,astept cu nerabdare ov.Mi-am cumparat deja teste de ovulatie,incep din z11-12,cred.Imi monitorizez si temperatura de 3 luni.De 2 iau acid folic.Mai recent citind am inceput sa iau si aspenter,omega 3,si sotul branca ursului,cand si cand...ca nu e mare fan pastile.Avand in vedere ca am pierdut o sarcina,o sa iau si duphaston din z17.

Desigur,sunt foarte entuziasmata,nervoasa,plina de speranta,fiind prima luna,sper sa nu ma dezumflu cu test negativ...

Va doresc la toate teste II [olala]

 

___________________________________id="green">

 

Izaid="Century Gothic">id="green"> mamica mandra de id="size2">Timeaid="size2">id="Century Gothic">id="green"> (28.06.2008)

 

Povestea noastraid="size2">id="Century Gothic">id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
Luciana, bine ca ai raspuns tu legat de FF, ca nu mai stiam de unde le-am pus pe toate. Ar trebui sa imi vina pe 9 oct, in z30, dar ar insemna ca luna asta spottingul a aparut cu 7 zile inainte de menstruatie...de obicei a aparea cu 3-4 zile inainte...id="Verdana">
align="right" id="quote2">Miam miam, suna bine. Impinge un testulet maine [olala] Tin pumnii super stransi!! [pup]Eu facusem odata un calcul zapacit. Cand am avut surecheck pozitive cu Bob, n-am facut si beta. Dar am comparat SC mele cu ale altor fete care aveau si beta. Si am tras eu concluzia ca beta mea in 31 era sarit de 400, ceea ce, masurand teoretic, insemna ca in z23 aveam beta ~25, numai bun pentru a aparea pe test. Azi sunt z25 si visez teste, dar NU cumpar... din pacate am facut greseala sa iau bani in geanta, deci tentatia imi va da tarcoale pe drumul spre casa [:I]Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...