Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Bob si Mealex[majoreta][majoreta][majoreta]
align="right" id="quote2">Multumesc, Luciana ! [pup] In urmatoarea saptamana o sa ne testam multe aspirante, sper sa nu mai incapem la titlu , asa de multe sa fim [olala]Bifez si eu intepaturi in zona ovarelor si o "ceatza" sacaitoare. Am citit despre efectele unui proge mare si cel mai uzual simptom ar fi sa am sanii sensibili si durerosi... ceea ce mie-mi lipseste de 1 an de zile deja. Deci daca nici un proge gras nu-mi provoaca nimic, atunci e posibil ca nici macar sarcina sa nu mi-i influenteze. Dupa cum vedeti, sunt in faza in care caut simptome si ma incurajez singura. [:I] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hey, [flo]salutare la toate aspirantele si sa dea DD sa devenim cat mai repede mamici de [bibe].

Sa va povestesc putin de mine, noi..De aprox 3 ani incercam sa avem un bebe..eu am 26 de ani si sotul 32. Am facut toate analizele posibile si imposibile..zicem noi.

Initial analizele mele erau dezastroase, lipsa de progesteron, lipsa de ovulatie, o trompa aparent infundata(pentru care am facut si renumitele instilatii..dar nimic)o spermograma putin la limite. Am incercat si stimulare ovariana in 2009..dar nimic..dupa 9 zile de menopur..deci parea sa fim intr un tunel..fara capat..[q].

In aprilie 2010 am intrerupt orice vizita la ginecolog..si orice fel de analiza, am zis ca e momentul sa iau o pauza..degenerase situatia..inainte de ciclu, in mintea mea, luna de luna, visam ca sunt [gravi] si totul se invartea in jurul unei sarcini care nu exista.

In februarie 2011 am mers la un control, si aparent era totul bine. Am refacut analizele toate..de la cele de sange, hormonale pana la toti anticorpii. Toate au iesit mai bine ca niciodata, chiar si spermograma sotului era destul de buna.

Pacat ca de atunci tot sper sa se intample minunea. Din luna mai am inceput sa tin evidenta exacta a ovulatiei, cu teste. Mentionez ca ciclul meu este de aprox 32/33 de zile, drept urmare ovulatia incepe sa apara in z15,z16 si z17. Am avut si luni in care am avut un singur test pozitiv.

Ultimul ciclu l am avut pe 21 septembrie..care a durat aprox 5 zile. Din z9 insa pana ieri, z15 am avut zilnic pete maronii. Astazi pareau sa nu mai fie..dar sunt..si nu mai sunt maronii..sunt cateva picaturi de sange [batcap].

Daca cineva dintre voi, cu mai multa experienta, imi poate da un sfat..este multtt binevenit.[flo]

Va multumesc pentru rabdare..daca ati citit povestea mea si scuzati ma inca o data daca am scris prea multtt.

Va pup pe toate si va tin pumnii pentru cat mai multe teste cu 2 linii[:D].

 

VINO BEBE...VINO IUBIRE LA MAMI SI LA TATI...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca din ce in ce mai multe aspirante incep sa scrie aici.

Alekusta, ai facut vreodata monitorizare ecografica a ovulatiei? e singura metoda ca sa stii sigur ca ovulezi. Despre sangerare nu stiu ce sa spun. Iti dau raspunsul clasic: trebuie sa intrebi doctorul. Probabil ca e o dereglare hormonala.

Of, Histamina, rezista. Sper sa va reveniti cat mai repede.id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna MeAlex, da am facut si monitorizare a ovulatiei, si e ok..momentan. Nu stiu ce sa cred..exista vreo posibilitate, dupa parerea ta, sa fie vorba de nidatie[:I], ca tare mult ne dorim un [bibe]. Va pup pe toate[flo]

 

VINO BEBE...VINO IUBIRE LA MAMI SI LA TATI...

Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine cand ii chemi in momentele frumoase ale vietii si in cele

rele...cand vin nechemati!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...