Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

Nu stiu ce sa zic...e cam devreme sa ai sangerare de nidatie incepand din z9. In ce zi ovulezi aproximativ?

Pana la urma, totul e posibil...cine stie[:D]?id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetelor ,

se pare ca faza cu spottingul se repeta la mine si luna asta, a inceput de ieri fffff deschis si asa continua si azi, iar luna asta n-am luat utrogestan, deci am ceva dereglari ....daca vine tot asa putin cantitativ ma baga in sperieti ca luna viitoare poate nu mai vine ...la ce rezerva am, ma pot astepta la orice...deja imi e frica de ce-o sa zica doc, parca ma vad intrata la 26 ani la menopauza....ru tot sper sa fie de la stimulare....

alex ne faci vreo surpriza?[:D]

a puuup pe toate[pup][pup][pup][pup][pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu, Didi? Cred ca si la mine e tot dereglare, ca la tine...In ce zi a aparut spottingul la tine?

Azi a fost f putin, aproape deloc. Cand intrerupeam de obicei Utrogestanul, imi venea imediat, chiar in cateva ore de la ora la care ar fi trebuit sa iau...ma gandeam eu ca atunci scadea mai mult progesteronul si de aia aparea menstruatia. Nu inteleg de ce nu mai e regula cu care eram obisnuita: intrerupeam Utrogestanul si dupa 3 zile de pauza, imi venea...Singura diferenta pentru luna asta e ca am pus 400 mg pe zi (m-am gandit ca spottingul aparut asa devreme o fi sarcina si e bine sa sustin cu mai mult progesteron).id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex, nu ma refeream la petele care au inceput in Z9, ci la sangerarea de azi..nu stiu ce sa mai cred. Ovulatia apare de obicei in z15, z16 si z17. Va pupic[flo]

 

VINO BEBE...VINO IUBIRE LA MAMI SI LA TATI...

Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine cand ii chemi in momentele frumoase ale vietii si in cele

rele...cand vin nechemati!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alex pai mie mi-a aparut spotingul in z29 si azi z 30 e asa apa chioara[:D], dar am avut dureri de burta cu o saptaman inainte , ma astept la ceva dureri luna asta ca n-am luat utro si am avut si 3 foliculi...acum daca n-am nimic dureri sau sangerari abundente ma pune pe ganduri[q], ca la mine nu e asa, e anormal sa fie fara dureri si hemoragie....mi-e groaza de menopauza, am mai trecut prin ceva asemanator si e groaznic....

poate poate dai vreu semn ca ai chirias[:I]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Ce de animatie pe aici! Sa nu mai spun ca e rost de liniute...

Ioana...nu mai pot de curiozitate, de abia astept testul![pofta]

Poate-l faci azi?

Mbadaran- si tu ai putea sa pui de-un test azi...

Si eu ma prezint cu dureri surde de burta si intepaturi usoare in ovare si nu ma pot gandi decat ca-mi vine menstruatia, desi la ambele sarcini am avut dureri ca de menstra...

Si io ma abtin cu greu sa cumpar un test,insa mai am pana ma testez: miercuri cred.

MeAlex-nu stiu cesa zic despre spooting, dar poate nu-i nimic important... sa speram ca vedem dublu toate in scurt timp II II II II II.

Ylary - ce mai faci ? Eva si-a revenit de tot?

Bob .. ne testam miercuri sau ne imbatam cu apa rece?[alcool]

Pup pe toata lumea!

 

SAFL, 2 sarcini pierdute la 5s si 7 s.id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alekusta
hey, [flo]salutare la toate aspirantele si sa dea DD sa devenim cat mai repede mamici de [bibe].Sa va povestesc putin de mine, noi..De aprox 3 ani incercam sa avem un bebe..eu am 26 de ani si sotul 32. Am facut toate analizele posibile si imposibile..zicem noi.Initial analizele mele erau dezastroase, lipsa de progesteron, lipsa de ovulatie, o trompa aparent infundata(pentru care am facut si renumitele instilatii..dar nimic)o spermograma putin la limite. Am incercat si stimulare ovariana in 2009..dar nimic..dupa 9 zile de menopur..deci parea sa fim intr un tunel..fara capat..[q].In aprilie 2010 am intrerupt orice vizita la ginecolog..si orice fel de analiza, am zis ca e momentul sa iau o pauza..degenerase situatia..inainte de ciclu, in mintea mea, luna de luna, visam ca sunt [gravi] si totul se invartea in jurul unei sarcini care nu exista.In februarie 2011 am mers la un control, si aparent era totul bine. Am refacut analizele toate..de la cele de sange, hormonale pana la toti anticorpii. Toate au iesit mai bine ca niciodata, chiar si spermograma sotului era destul de buna.Pacat ca de atunci tot sper sa se intample minunea. Din luna mai am inceput sa tin evidenta exacta a ovulatiei, cu teste. Mentionez ca ciclul meu este de aprox 32/33 de zile, drept urmare ovulatia incepe sa apara in z15,z16 si z17. Am avut si luni in care am avut un singur test pozitiv.Ultimul ciclu l am avut pe 21 septembrie..care a durat aprox 5 zile. Din z9 insa pana ieri, z15 am avut zilnic pete maronii. Astazi pareau sa nu mai fie..dar sunt..si nu mai sunt maronii..sunt cateva picaturi de sange [batcap]. Daca cineva dintre voi, cu mai multa experienta, imi poate da un sfat..este multtt binevenit.[flo]Va multumesc pentru rabdare..daca ati citit povestea mea si scuzati ma inca o data daca am scris prea multtt.Va pup pe toate si va tin pumnii pentru cat mai multe teste cu 2 linii[:D].VINO BEBE...VINO IUBIRE LA MAMI SI LA TATI...
align="right" id="quote2">Buna fetele!Sangerarile intre menstre nu sunt bune deloc, eu te sfatuiesc sa dai fuguta la medic sa vezi despre ce e vorba. [pup] sanatate multa!Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alekusta
MeAlex, nu ma refeream la petele care au inceput in Z9, ci la sangerarea de azi..nu stiu ce sa mai cred. Ovulatia apare de obicei in z15, z16 si z17. Va pupic[flo]VINO BEBE...VINO IUBIRE LA MAMI SI LA TATI...Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine cand ii chemi in momentele frumoase ale vietii si in celerele...cand vin nechemati!!
align="right" id="quote2">Nici alea maronii nu sunt bune. Inseamna ca ai sangerat putin in zilele acelea si pana s-au eliminat au devenit maronii, iar astazi ai sangerat mai tare. Eu in locul tau m-as duce de urgenta la doc. Nu vreau sa te sperii dar nu e in regula ce ti se intampla.Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

katy sa stii ca nici eu nu am avut spotting inainte , iar cand i-am zis doctorului ca am inceput sa am si luna trecuta am avut 1zi jumate de ciclu a zis ca poate am avut ciclu anovulator si nu s-a ingrosat suficient endometru, in conditiile in care asta a fost cel mai scurt ciclu din viata mea si in conditiile in care in z10 aveam ando de 7 mm si un folicul de 23 mm e ovarul drept....ce sa zic n-a stiut ce sa-mi zica...luna trecut am facut de capul meu beta ca sa fiu sigura si acum luna asta am facut amh-ul si sper sa nu fie o premenopauza ceea ce mi se intampla...

sunt foarte ciudate dereglarile si plus de asta pot ramane fara o cauza diagnosticabila...asa ca ne batem capul si ne gandim ce-am mai facut, ce plantute am luat si ce stare am avut in luna respectiva, asta dupa ce eliminam toate analizele posibile....

abia astept sa vad cati boboci avem toamna asta, chiar daca ies din cursa, raman pe margine cu pampoanele pregatiete pt voi, va puuuuup[pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...