Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ok fetelor, mi am facut deja o programare la doctor, dar din pacate abia pe 15 noiembrie...ce sa fac..sa merg la spital..sau ce? Sangerarea sa oprit..au fost doar cateva picaturi. E prima data cand mi se intampla asta la mijlocul ciclului, si nici petele maronii nu le am mai avut niciodata asa din z9..pana in z15. Ultimele analize si lame le am facut in aprilie..si toate erau ok.[batcap] Sunt ingrijorata...[bang]

 

VINO BEBE...VINO IUBIRE LA MAMI SI LA TATI...

Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine cand ii chemi in momentele frumoase ale vietii si in cele

rele...cand vin nechemati!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

katy asa este e fff ciudat , dar ale dc asa de tarziu ai facut rost de programare la dr????cauta un dr mai disponibil daca asta la cre mergi este chiar atat de ocupat....daca faci bebe o sa ai nevoie si mai des de el ...nu mai sta mergi la altul...

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor

 

la mine a fost o zi haotica.....in ziua in care m-am angajat eu s-a mai angajat o faca si azi trebuia sa ma schimbe la tura, ea intrand la 3 in locul meu....pai de unde ca pe la 12 a sunat ca ea nu mai vine la munca ca nu-i place.....etc

a trebuit sa mai raman eu in locul ei si week endu-ul asta eram libera dar nu mai sunt ca trebuie sa fac tot eu....

 

azi am avut asa o presimtitre pt cateva momente ca sunt gravi, nu stiu de ce....

inca nu am nici pete, nimic....dar tot nu fac test deocamdata

 

nu cred ca am rezistat niciodata atat....

azi s-au implinit 29 zile de la aparitia spotingului

azi am mers la piata sa iau pt muraturile din iarna, mi-a trimis soacra bani[:D] si am ridicat o plasa de vreo 6 kg si iar am avut intepaturi

 

alex si fetele mutante[:D] voi mancati conopida? ca eu nu m-am putut abtine, pana acum am mai reusit dar azum am mancat aproape o jumate de conopida....stiou ca e contraindicata in cazul nostru? oare asa de grav e? ca pe net am citit ca e foarte ok sa papi ca are multe vitamine necesare bebelului si multe minerale....

 

eu o mananc asa cruda, decat o spal si musc din ea ca din mar.....o ador

 

fetelor maine o sa ma un bebe numai al meu pt vreo 4-5 ore....sunt happy.....

 

prietena mea il lasa pe bebe ei cu mine ca pleaca din oras si se intoarce abia seara iar eu cand plec de la munca trec sa-l iau de la cresa, are 2 anisori si e un scump, o dulceata

 

mor de somn, adorm pe mine

 

va las, merg pe la bucatarie sa mai fac una alta si apoi ma bag in pat

 

bettercy, da, e aiurea rau cu situatia financiara momentan dar speram sa iesim cat mai repede.....si chiar vom iesi daca reusim sa vindem masina ca e inca in leasing si ne cam usuca de bani

 

cu sotul s-a mai rezolvat, ieri si azi a fost mai ok dar ma enerveaza la culme ca eu vb cu el si el tot zice "da" iar azi mi-am dat seama ca nici nu ma asculta si zice asa doar ca sa scape de mine.....el de fapt nu asculta ce-i zic si raspunde cu "da"

e cu gandul in alta parte......e absent.....

 

 

va pupic

merg la bucatarie si o sa mai intru inainte sa ma bag la nani

 

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Menopauza - studii preliminare arata ca un consum saptamanal de crucifere, adica de conopida, de varza, de varza rosie (200 g pe zi, vreme de macar 4 ori pe saptamana), imbunatateste secretia hormonului estrogen si, important, regleaza raspunsul receptorilor acestor hormoni din organism. Rezultatul este instalarea mai tarzie a menopauzei, atenuarea simptomelor de inceput ale acesteia (bufeuri, transpiratie, nervozitate etc.), prevenirea si combaterea unor afectiuni specifice menopauzei, cum ar fi osteoporoza, prolapsul uterin, cancerul ovarian si uterin.

 

========================================================================

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termenid="Arial">id="pink">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna ! [pup]

Sunt total descumpanita... z25, intepaturi la greu in ambele ovare, in special la stangul, ceva ameteala, o senzatie neplacuta de frig si spate dureros (pe care o am si acum) si surpriza, pe la 4 , inainte sa plec de la serviciu, cand am mers la baie am observat ca am patat putin hartia... un soi de spotting. Habar nu am ce e, poate fi si nidare, poate fi si spotting adevarat... Desi citisem cam peste tot ca dupa stimulare, de obicei cm intarzie, nu se precipita.

Cred ca totusi voi testa duminica, nu rabd pana miercuri. [:I]

 

Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...

Te [olala], Bob !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ce inseamna alea 5, 4,3,2,1 T pe FF?

As putea sa ma testez incepand cu ziua aia?

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ylari, iti numara cate zile mai ai si iti sugereaza ca in ziua T sa faci testul (asa apare la varianta vip).

Lore, imi place conopida, dar nu mananc asa des...cea murata imi place f mult. Nu tin cont de vegetalele pe care nu ar trebui sa le mananc din cauza trombofiliei, ca deja e prea mult...

Dupa toxiinfectia alimentara de ieri, am ramas cu o durere crunta de cap si cu febra musculara (de la vomitat)...Ma intreb daca trebuie sa iau antibiotic. Am mai patit-o, dar nu asa de rau...nu vreau sa merg la medic.

 

Alekusta, fa-ti programare la alt medic.

Bob, poate este nidatie

Xdidi, n-ai iesit din cursa, mai ai de luptat!

Mihaela, asta e, poate luna viitoare e cea norocoasa!

id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetili, am uitat sa scriu poate ce era mai important..[:I] am ovare micropolichistice si de pe 30 august pana pe 21 septembrie am luat metformin, credeti k au vreo legatura??[q] o seara buna la toate, va pup[flo]

 

VINO BEBE...VINO IUBIRE LA MAMI SI LA TATI...

Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine cand ii chemi in momentele frumoase ale vietii si in cele

rele...cand vin nechemati!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...