Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

alekusta, si eu tot ovare micropolichistice am. De 1 an si jumatate, iau metformin, am ajuns in prezent la 1cp si jumatate pe zi. Ceea ce stiu de la dr mea este ca nu trebuie sa intrerup metforminul sub nicio forma, numai la test +. Eu nu le-am luat in fiecare zi, am mai uitat, dar ma straduiesc sa le iau asa cum mi s-a precizat.

E posibil sa ai dereglari de la metformin,sa nu-l accepte organismul. Sunt persoane care se simt rau de la acest medicament, eu nu am avut probleme in aceste sens.

 

Luni ma duc la dr; m-am sms-uit cu dr si mi-a zis k daca nu vine cm pana luni, atunci sa-i fac o vizita. Luni la prima ora sunt la usa cabinetului.

 

 

 

Mihaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Of maine pleaca Iuby [q] asta e sper sa treaca repede trei sapt. Ma tot mananca in fund maine sa fac test dar nu le stric pe astea de le am in casa imi iau altul de dimineata de la farmacie, am in casa un surecheck si un first response. Aoleu am mancat ca porku azi mi-a comandat iuby chinezesc [pofta] nu mai mancasem de cand eram gravi in iunie [q]

In alta ordine de idei, simptome : zilele trecute vreo trei zile am fost balonata, acum vreo doua zile picam de somn prin carfur, iar acum mi-e o sete ca la balamuc. Temp e inca sus, dar nu mai am rabdare pana la ziua indicata de ff of...

Lore sper sa vindeti masina repede sa scapati de probleme. Ce aiureala cu colega aia pai si ce, daca nu mai vin inca vreo doua colege le faci si turele lor? Vb si tu cu un sef, nu e normal, macar supliniti-o prin rotatie, zic si eu...

Asa ce sa va mai zic, stefulici Eva e ok merci de intrebare. Bun venit noilor aspirante dar sa o stergeti de aici repede ok?

Bobule un gand frumos catre tine, o imbratisare tare si o floricica virtuala [pup] sa nu imi dai drumul la mana da? Fugim la odisee, da? Cand om fugi!

Luci si tie pupic, alex merci de rasp te mai doare burta sau nu tu ai avut probleme? Ca sunt obosita taaaaare

Pup fetele

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, am luat metformin, e pentru a 2 a oara.Prima data nu am reusit sa l iau, iar acum l am intrerupt pentru ca nu ma simteam bine si tatal meu a decedat in urma unei complicatii de la diabet si a tensiunii mari. Nu stiu ce sa fac..maine probabil voi incerca sa ma programez la un alt doctor.O seara placuta tuturoe.[pup]

 

VINO BEBE...VINO IUBIRE LA MAMI SI LA TATI...

Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine cand ii chemi in momentele frumoase ale vietii si in cele

rele...cand vin nechemati!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi[flo]

Poftiti la cafeluta[cafea] cu laptic.

Eu iar am avut treaba, asa ca nu am reusit sa scriu ieri. Dar am tot citit.

Bine ati venit, noilor aspirante!si sa nu ramaneti prea mult pe la noi[flo] Ioana imi pare rau de liniuta singurica.

La mine nimic nou.

Ma tot intreb unde sunt fetele mai vechi, ne-au parasit?[q]

 

 

On voudrait bien un mini nous...

Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?id="purple">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...