Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

alex si mie mi se pare suspect ai tu grija sa respecti cu strictete tratamentul ca mie imi cam miroase a bebe[:D] deny ai pm ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, iau in continuare tratamentul si am marit doza de Utrogestan. Scurtatea perioadei luteale inseamna progesteron putin, nu? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
fetelor, azi cand am plecat de la munca am trecut pe lanaga o biserica si am auzit ca e slujba si am intrat si eu o jumate de ora m-am rugat pt voi toate asa de bine si linistita si cu sperante ma simt de cand am iesit de acolo, mi-a facut mult bine [pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Cat de draguuuut, vai ce m-ai impresionat... [pup] Multumim. Eu azi noapte am visat ca m-am testat si eram contrariata ca si in vis stiam ca e prea devreme, maine sunt z7 dpo, dar imi iesise pozitiv, Doamne si ce ma bucuram... Iar la pranz am visat ca aveam doua fetite si incercam sa concepem bebe 3 [alcool] YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot www.fertilityfriend.com/home/2ba005/ Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, Lore, gandurile bune si rugaciunile pentru noi toate se vor intoarce la tine! Deny, sa speram, incerc sa nu ma agit, sa astept cu optimism. Ylari, ce bine suna! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ylari, alex [pup][pup][pup][pup] placerea a fost de partea mea mereu va am si pe voi in rugaciuni ca stiu cat va doriti si cat suferim din pricina asta asa a fost de frumos la slujba, am plecat foarte usurata si ma simt super linistita fetelor sapt trecuta va ziceam ca am citit acatistul maicii paraschieva si uitati ca dupa o saptamana mi-am gasit si de lucru si o cunostiinta ne ajuta cu o suma foarte mare de bani sa iesim din datorii iar acum cu vizita la biserica ma simt foarte bine, linistita asta imi da de gandit ca poate cineva mi-a facut vrezi, ma blestemat.... o sa continui cu rugaciuni si mers la biserica ca vad ca imi face bine, ma salveaza alex, sa stii ca pe aici au fost multe aspirante care exact in luna in care nu au mai sperat sau nu au mai calculat si au lasat totul sa curga normal atunci au si ramas gravidute poate cine stie, esti si tu la fel....exact acum cand te-ai relaxat va pupic[pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor ma bag la nani [nani] maine sunt dupa-amiaza asa ca ne auzim dimineata va pupic pe toate[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici, Lore, sa ai o saptamana usoara la serviciu. Interesant ce ai scris despre acatist. Pup, Deny, multumesc de incurajari! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele, Ce mult ati scris, am stat si v-am citit la cafeluta. Asa ca am baut o cafeluta cu gust mai bun [pup] Multumesc frumos pentru primire [pup][pup][pup], sunteti niste dragute. Ylari, sunt optimista. Avem doar o luna de incercari. La un an cred ca ma vor apuca toate pandaliile dar pana atunci stau cumintica, poate poate vine barza de la sine. Chestia e ca mai am si un diagnostic de tiroida care creste gradul de infertilitate dar prefer sa ma gandesc ca nu se va intampla la noi [:D] Va dau si voua ceva optimism ca mai am intr-o sacosa. Asa ca fruntea sus si cu DD inainte. El ne va bucura pe fiecare dintre noi intr-o zi, speram nu prea indepartata. Lorena, felicitari pentru job. Nu conteaza ca e sub asteptari ci conteaza ca e. Pana la urma e important sa eviti sa stai inchisa in casa pentru ca acolo e si butoiul. Nu e bine sa stai prea aproape de el. O sa fie bine, ma bucur tare ca iti place, pana la urma asta e tot ce conteaza. Eu sunt z4. Asteptam cu nerabdare ca maine sa fuga uratii sa ne apucam de treaba si luna asta. Eu si sotul meu ne-am gandit sa imbinam utilul cu placutul si sa ne simtim bine in primul rand. Pana la urma bebe trebuie sa rezulte din dragoste, nu? Fara 100 kg de stres. Asa speram,cel putin. Va imbratisez si va urez o saptamana minunata. Poate saptamana asta apar si cele doua liniute pe la una dintre voi. Cine se testeaza? Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning, girls! [pup] Am scris initial o postare luuunga si deznadajduita, dar mi-am dat seama ca asta fac de ceva timp incoace. Am sters, scriu doar ca azi am recoltat progesteronul (in z22), maine am rezultatul. Va citesc zilnic, ma abtin sa scriu, dar va urez bafta la joburi si la testat, revenire pe linia de plutire cui e sub nivelul marii... [:I] [pup][pup][pup][pup][pup] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la mine! Lore ma bucur mult pentru job[pup] pe toate va [pup] la mine nimic nou, din seara asta ma apuc si eu de ovulele feminella si sper sa imi treaca infectia pe care o am, in rest multa treaba la munca si acasa. In curand [gravired] Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici! ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...