Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

Of, inteleg foarte bine...si eu iau teapa cu Barza si Minut...dupa ce se usuca, le compar cu altele vechi...id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna!

 

MeAlex, Bob va tin pumnii pentru liniute duble, sper din tot sufletul sa veniti cu vesti bune[pup]

 

Am si eu o rugaminte cine poate sa actualizeze din nou lista pentru acatist? eu nu prea ma pricem[:D] si nu am timp sa ma uit din urma sa vad ce fete noi au mai venit la aspirante.... luni plec la Sf Paraschiva la Iasi si vreau sa dau acatistul. Multumesc din suflet!

 

Va pup pe toate

 

Fetele noi bine ati venit printre noi si sa dea Domnul sa plecati repede la Odisee.[pup]

 

In curand [gravired]

Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!

ovare polichistice, endometrioza descoperita laparoscop

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [pup]

Vin si eu sa-mi dau cu parerea [:D]

Bob, m-am uitat pe graficul meu din luna cand am facut stim cu ce ai luat tu si la mine e asa: Ov in Z13 si spoting Z24, Z25 (prima data in viata mea cand aveam spoting) si apoi Z26 am declarat Z1 [bang]

Nu vreau sa te descurajez, poate la tine e de la nidare... plus ca nici nu am retinut ce zi esti...

Abia astept sa ne anunti vestea cea buna [flo]

Si tu Alex [olala]

 

Edit: luna aia m-am simtit super super nasol si la ov si dupa ovulatie, de puteam baga mana in foc ca sunt cu burta [:D] dr mi-a zis ca e normal pentru ca au multe reactii in organism si le simti mai intens decat la injectabile. (asa si este cu injectabilele nu am nimic de zis)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahaaa, foarte bine ca-ti dai cu parerea, Gabi, asta si cautam : pe cineva cu stimulare ca sa pot compara reactiile.

deci eu am asa: closti z5-9, eco in z12 cu 3 foli de +15/16 mm fiecare. Doc a preconizat ov in z14, dar eu am avut dureri crunte de ovare in z17. Proge de z21 a fost 27.1, ceea ce clar sugereaza macar 2 foli sparti (mi-aduc aminte ca cel mai mare proge fara stimulare l-am avut 14). Ieri, z25 cu intepaturi in ovare si o mica pata cand m-am sters. Azi doar pata , fara intepaturi.

In anul asta de dupa avort am avut cm intre 28 si 39 zile, unele cu spotting, altele fara, unele cu dureri, altele fara. In nicio luna, sub nicio forma nu am avut sanii altfel decat normali. Asa ca aceste mici pete pot insemna nimic sau totul... astept, dar ma chinui in timpul asta [:I][:D]

 

Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors...

Te [olala], Bob !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor,

ma ce de testari avem parca vine bacu peste noi[:D], eu ce sa va zic azi e z30 si scurgerea mea s-a facut maronie si s-a oprit acum nu mai curge nici macar cand ma sterg, oricum era foarte deschisa la culoare....sa consider chestia asta ciclu si sa calculez 10 zile si sa merg la eco?....sper sa fie o reactie ciudata la ova-mit si sa nu intru la meno...astept poate-si da drumul maine , poate curge si putin sange[alcool]....va tin la curent si va puuup pe toate[pup][pup][pup][pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xdidi, imi pare rau de vesti. Sper sa se intample o minune si pentru tine.

 

MeAlex si Bob, abia astept sa veniti cu vesti bune!

 

Felicityhope, a iesit buna zacusca?Am facut si placinta de dovleac, stii ce buna e?[:D]Mai ales dupa ce am muncit o ora sa o facem. I-a luat sotului o jumatate de ora sa taie dovleacul si sa-l curete de coaja. Mie mi-a luat alta jumatate de ora sa-l dau pe razatoare...munca nu gluma. Dar a iesit foarte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ma intrebam daca voi faceti yoga. Pe mine ma ajuta foarte mult atunci cand sunt stresata si agitata. Am avut o saptamana cu munca multa la serviciu si aseara ma simteam prea obosita ca sa dorm, nu puteam sa-mi calmez mintea... Am facut yoga o ora si m-am linistit imediat, am adormit pe canapea apoi in timp ce ma uitam la tv. Va recomand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bettercy, nu fac yoga nici nu cred ca m-as apuca ca n-am asa o afinitate catre chestii din astea, dar contrar problemelor mele va spun ca eu sunt tare linistita, ma mira si pe mine....cred ca daca intru la menopauza voi fi ciudata vreu an , doi pana ma obisnuiesc cu lipsa...dar cu gandul ca nu vom avea copiii cred ca ne-am obisnuit amndoi, am avut sclipiri asa luna asta cand am vazut ca merge fabricuta , dar s-au stins repede gandurile cand a venit analiza....

deci credeti-ma dorm linistita, sunt ok chiar nu-mi mai vine greu sa vb despre asta....bine partea cea mai aiurea e ca nu i-am zis mamei nimic inca, ii voi spune dupa ce ma asigur ca e meno.

 

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bettercy, mi-ar placea sa fac yoga. Acum fac doar un exercitiu de relaxare. Sper sa am vesti bune...Daca nu maine iese testul negativ si nu imi vine ca lumea pana luni dimineata, voi face bhcg.id="Verdana">

 

____________________________________________________________________________________________

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot

2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile

[ruga] pentru [copil]

id="size1">

http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...