Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

Fetelor, eu o sa fac zacusca deseara. Mi s-a facut pofta se zacusca si am incercat sa cumpar din aia bulgareasca la borcan dar nu se aseamna cu cea pe care o mancam eu in copilarie. Asa ca aseara am copt vinetele iar deseara cand ma intorc de la lucru coc ardeiul si o pun la fiert...nu fac multa, doar din 4 vinete.[:D] Aaaa, si ieri am cumparat un gem facut in Franta care se aseamana foarte mult cu gemul de prune din Romania...o sa fac si clatite deseara. Am terminat cu examenele si acum imi e gandul numai la mancare si la somn.[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor am si eu o intrebare referitoare la sansele mele luna asta. In perioada ovulatiei am prestat in zilele 9,11,13,14 (nestiind ca ovulatia va avea loc cum indica FF in ziua 13). Am vreo sansa sau am ratat-o, avand in vedere ca inainte de ovulatie am prestat o data la doua zile in Z9 si Z11? As vrea macar linistea asta sa o am... viitoare [gravired] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28714c"]grafic TB[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, ai prestat perfect! Mywish, bine ai venit! Te gandesti sa faci ceva analize? Imi pare rau pentru pierderea ta...si sper sa ai vesti cu II cat mai repede. Bettercy, acum sangerarea e maronie si putina...bag 400 mg Utrogestan pe zi. Fetelor, cum sa imi dau seama daca e de la implantatie sau doar un spotting amarat? ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Multumesc pt urari [flo]! Cumnata mea e f bine, optimista. Iar bebe e o frumusete de copil [olala]. Abia astept sa ajunga acasa (e posibil ca maine sa o externeze) sa ma duc sa ii vad pe amandoi. Ieri am fost la cumparaturi, i-am luat cateva hainute super frumoase nepotelului si o paturica. Mi-e asa drag de parca ar fi copilul meu [:D]. Deny, mai am ceva emotii si pe sfarsitul lunii cand va naste cealalta cumnata, tot baietel. Sunt matusa numai de baietei [pk]! [pup] si o zi excelenta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betercy ce vitamine iei? Si eu am auzit ca se elimina repede din corp dar ca doctorii isi iau o marja de eroare. Eu iau acid folic adica acifol de vreo 2 luni cred, poate chiar mai bine de 2 luni altceva ti-a mai dat?[pup][pup][pup] si multa bafta la facut zacusca, sa iasa asa cum iti place daca nu iti trimit eu un borcan ca am facut 3 portii . Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello la toata lumea! Eu am fost plecata din Bucurest si n-am avut net. Am avut ceva de recuperat: ati fost foarte harnice! Am citit cu nerabdare...chiar speram la liniute... Imi pare rau ptr fetele cu z1! [pup] Antic antispermatici am facut si eu ( mi-a iesit 33), sotului nu i s-a mai recomandat ptr ca avea spermograma ok. Me-Alex- poti sa faci un beta HCG. Bafta! Miha - apuca-te de treaba..poate vine mos Nocolae cu II! Mrenescu- bine ai venit si bafta! Irmaria- eu zic ca ai prestat ca la carte... maby baby... Deny, Ylaria [pup] SAFL, 2 sarcini pierdute la 5s si 7 s.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari.:) irmaria cred ca ai prestat perfect, sa speram ca se va finaliza cu bebel. Despre analizele mele, am facut profil trombofilie II de la synevo si rubella+toxoplasmoza+ virus herpetic +secretie vaginala,ureaplasma si chlamydia dupa pierderea sarcinii, si o gramada de altele ianinte toate au iesit perfect. As mai face si altele dar nici nu mai stiu ce...:( mi-as fi dorit sa iasa ceva prost ca sa am ce repara...dar asa.. Va pupic si sa auzim de II la cat mai multe dintre noi[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele mele dragi si scumpe, irmaria eu cred ca ai prestat super bine, bafta multa, dreambaby te inteleg perfect la fel de indragostita am fost si eu de nepoteii mei, ii iubesc tare mult si acum Mywish bun venit si sedere scurta, ce povestesti tu mi s-a intamplat si mie anul asta deci te inteleg scumpa mea sa fii puternica! Bafta la incercari si sper sa ne dai vestea buna cat mai curand! Elenusht multumim de urari si noi ne gandim la tine si vrem sa stim ca esti bine! Stefulici merci de pupici Fetelor ce mult ma bucur ca al mult de lucru si nu ma gandesc la testari... Oricum, nu stiu daca sa ma testez duminica, as fi ziua 28 cred... Sotul pleaca vineri :(( ce dor o sa imi fie de el... De aia ma gandesc ca poate ii dau o veste buna, ii fac poza la test si i-l trimit Pe mail :)))) cred ca s-ar bucura saracutul! Cam ca si irmaria am prestat si eu dar tot am emotii ca nu cumva sa nu reusesc nici luna asta ........ Va pup mult!!!! YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot www.fertilityfriend.com/home/2ba005/ Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...