Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

buna fetelor de fapt iar nu e buna deloc o fost doar o alarma falsa ca ne revenim in primul rand suma promisa sa ne revenim era mulllltttt mai mare decat ce am primit (de la 2000 euro am primit doar 400) apoi la job nu e deloc asa cum credeam, desi am muncit si sambata si duminica si azi contractul abia cu data 4-5 se semneaza....asta inseamana zile muncite fara sa fiu platita stau doar in picioare, ci nu numai la casa ci mai pun si marfa la raft, sa ridic, pun preturi, spal pe jos, matur.....etc am venit rupta, ma simt pur si simplu rupta in doua, de la mijloc...am coloana facuta praf plang de durere, ma dor ovarele de simt ca imi pleznesc, ma dor picioarele, ma doare capul....etc m-am deshidratat ingrozitor pt ca am crezut ca am de unde sa beau apa dar cand colo daca mi-e sete trebuie sa cumpar de baut....si teapa ca nu am avut nici un ban asa ca am stat nebauta nimic vreo 9 ore, de mi s-a uscat gura, nu mai puteam....deci NASOL poate unele din voi nu o sa-mi dati dreptate dar credeti-ma ca e aiurea deci luna asta nici nu indraznesc sa ma testez ca la cat am carat si supra-ultra-solicitat nu are cum sa mai fie ceva eu acum am venit si maine intru la 7 jumate ma bag la nani va pup si va urez multe linii duble ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce mai faceti fetelor? Eu nu am mai scris demult,sunt extrem de ocupata cu serviciul. Ca de obicei am ratat sa prestam la ovulatie,cred ca a mai trecut o luna degeaba. Eu ma bucur ca multe din voi aveti sanse luna asta,va tin pumnii! Celor noi va urez sedere scurta si sa plecati la odisee! Lore ma bucur pt jobul tau,poate cineva te remarca si in timp iti creste salariul si vei avea responsabilitati mai aproape de capacitatile tale! Edit:Lore imi pare rau sa citesc ce ai scris mai devreme referitor la job,nu stiu ce sfat sa-ti dau[bang]Va pup[pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of lore, te inteleg perfect scumpa mea, ce pot sa iti spun decat curaj si putere multa, incearca sa te organizezi un pic cu pachetel la tine inclusiv apa, ai grija de tine si fii puternica. De ce nu ati mai primit toti banii promisi? Suma primita nu va ajuta deloc deloc? Nu stiu cum sa te incurajez doar un pupic din partea mea si gandurile mele bune, citeste in continuare acatiste si nu iti pierde speranta. [pup] YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA [url="http://community.webshots.com/user/YLARI"]POZE[/url] Mami de Eva scumpa http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot www.fertilityfriend.com/home/2ba005/ Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, fii tare. S-ar putea sa primesti niste bani si pentru zilele lucrate in afara contractului, dar la negru. De acum stii cum sta treaba si iti iei apa la tine. Trage cu ochiul si la ceilalti, vezi daca si ei muncesc la fel de mult...chiar daca esti ultima venita, trebuie sa muncesti egal...nu sa te puna pe tine la mai multe.Sper sa te obisnuiesti repede si sa gasesti ceva mai bun. Pup toate fetele! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui irmaria
Fetelor am si eu o intrebare referitoare la sansele mele luna asta. In perioada ovulatiei am prestat in zilele 9,11,13,14 (nestiind ca ovulatia va avea loc cum indica FF in ziua 13). Am vreo sansa sau am ratat-o, avand in vedere ca inainte de ovulatie am prestat o data la doua zile in Z9 si Z11? As vrea macar linistea asta sa o am... viitoare [gravired] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28714c"]grafic TB[/url]
Irmaria, te (va) admir!!! Eu am prestat doar o singura data in spatamina cu ovulatia (multe ore lucrate la serviciu, oboseala), si anume cu o zi inainte de ov., dupa care am sarit la dus ca trebuia sa plec la serv., nici nu ma gindeam ca se prinde. Dar s-a prins !!! Consider ca ai toate sansele! Asteptam cu nerabdare vestea cea mare! [pup][pup][pup] Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Fetelor, cum sa imi dau seama daca e de la implantatie sau doar un spotting amarat?
Am avut singerare de implantare de data asta. Imi amintesc ca seamana foarte mult cu spottingul. Dar cind din maro, am avut apoi putin rosu, doar o data pe hirtia de toaleta (scuze de detalii) si totul a durat la mine doar o zi jumate. Crezusem ca vine cm, dar s-a oprit orice spotting...A treia zi dupa intimplare am facut un test si era pozitiv. [pup][pup][pup][flo] 9+ Doamne ajuta ! Doua sarcini pierdute, 8 si 9 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Nu am intrat ieri ca am avut de treaba la job, plus ca sunt si cu butoiul maxim in brate. Nici nu cred ca are sens sa va zic, ca am impresia ca dureaza ani de cand incercam si parca mi-am pierdut speranta. Dr m-a amanat pe luna viit si nici macar o eco nu vrea sa imi faca, bine nu el, asistenta. Si cm-ul meu s-a diminuat pot spune ca am numai 2zile si asist zice ca se intampla. In fine, nu vreau sa ma plang prea mult. Lore, chiar daca e greu la munca incearca sa vezi scopul. Eu asa fac in primele zile, care sunt cele mai grele. Poate nu e cine stie ce jobul, dar esti platita, ceea ce te ajuta un pic, chiar daca salariul nu e mare, mai scapi de stressul de acasa, plus ca mai cunosti lume. Draguta, pe unde esti?[pup] Gata ies ca sunt in bus si ma pregatesc sa cobor. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, girls! [pup] Astazi sunt mai [cool], poate si pentru ca ieri mi-am facut de cap si-am tras un plans pe cinste. [:I] Azi simt ca am epuizat stocul de lacrimi, deci am sanse mari sa trec pragul de maine in toate mintile [:D] Mi-e greu sa constat ca se face un an de cand Bob nu mai e, dar sper din suflet ca se intoarce curand. Noi il asteptam cu cel mai mare drag, asta e clar... pe el si pe fratii lui [olala][olala] Sunt z24, daca ovulatia a avut loc cum a zis doc in z14-15, as fi 8-9 DPO, dar daca ov a avut loc in z17, cand m-am tavalit de durere, as fi abia 6 dpo. De prestat, am prestat regulamentar: z12, 14, 16, 18, 20...imi caut simptome, nu le gasesc. Azi-noapte m-am trezit la 3.30 sa fac pipi, dar nu ma bazez pe asta (desi pipi in prostie a fost primul si cel mai puternic semn al sarcinii cu Bob). whatever... mai am de asteptat. N-am test, nici nu cumpar pana nu fac z30 macar. [:)] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, stiu ca te-ai bucurat ca ai totusi un job, dar eu zic sa continui cautarile, ca acolo nu e un mediu propice pentru tine. Stiu ca esti neincrezatoare, dar nu e exclus sa fii graviduta si efortul asta fizic constant nu-ti face bine. Ramai acolo strict pana-ti gasesti altceva, dar cauta in mod agresiv alt job. E foarte bine ca iti gasesti alinare la biserica, mergi cat de des simti tu...intr-un fel te invidiez ca poti gasi liniste sufleteasca chiar si pentru cateva momente. Te [pup] Alex, n-am niciun habar sa-ti citesc graficul, nu stiu ce inseamna petele alea (c-or fi spotting sau nidare) dar un lucru e cert: daca ati avut contacte in apropierea ovulatiei, ai toate sansele [olala] Ylari, acum stam pe oua si asteptam, da? [:I] Parca pe 11-12 oct am zis ca testez, mai devreme nici nu ma incumet. Nu o sa iau decat surecheck si SC e pretentios rau, asa ca vreau sa ma asigur ca trece suficient timp ca sa pot afla de la el un raspuns concret. Mywish, imi pare rau ca ai pierdut sarcina, si eu tot in aprilie am ramas insarcinata cu Bob si am avut ghinion. Important e sa va urcati pe cai din nou.[:I] Fetele deja ti-au dat sfaturi referitoare la analize, nu mai am ce sa iti scriu decat sa aveti mult noroc! [flo] Si inchei in nota pozitiva, cu Tzuky : te [pup] , ma bucur ca ne mai scrii si vedem ca totul e in regula cu voi ! Ma bucura sa vad si cate un curcubeu din cand in cand ! [olala] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Lorena incearca sa privesti si partea plina a paharului desi stiu ca e greu. Fetele au dreptate ar fi bine sa iti faci pachetel de acasa cu papica si apa si acolo sa iti faci timp sa mananci daca nu va dau pauza de masa. Trebuie sa ai incredere ca lucrurile vor intra pe un fagas bun. Si noi avem datorii si rate la banca de nici nu vreau sa imi aduc aminte. Si noi ne certam si ne suparam din cauza asta. Eu am frecvent caderi nervoase din cauza lipsei banilor si desi am un servici sunt platita mult sub salariu mediu, singurul avantaj ar fi ca lucrez la birou si nu ridic greutati (desi anul trecut o faceam si pe asta). Eu am incredere ca lucrurile se vor indrepta intr-un fel sau altul. La un moment dat vroiam sa ma duc sa "donez" ovocite pt a mai castiga un ban dar nu m-a lasat sotul (asta ca sa vezi cata disperare puteam sa am in mine si cat de satula eram de lipsa banilor). [q] Scuze ca m-am lungit. Fetelor va multumesc pentru incurajari si va pup pe toate. Mie FF mi-a mutat ziua ovulatiei [bang]. viitoare [gravired] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/28714c"]grafic TB[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...