Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

Bob, de prestat...am prestat noi, doar ca nu stim daca la ovulatie[:D]...tind sa cred ca imi va veni...acum e tot spotting, dar clar ca si din cauza ca pun Utrogestan... ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 1 la 2 zile [ruga] pentru [copil] http://www.fertilityfriend.com/home/2f1060
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor! nu stiu daca a dat cineva cafeaua astazi, daca nu o dau eu pentru toata lumea [cafea] lorena [pup] stiu ca este greu, este un job sub pregatirea ta si cu ce ai fost tu obisnuita, dar pentru moment este o sursa de venit pana gasesti ceva mai bun. te [pup] si te sustin Tzuky [pup] ma bucur ca mai treci pe la noi si ca voi sunteti bine, sarcina usoara in continuare multi [pup][pup][pup] tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uh uhhh, a venit rezultatul la proge : 27.1 Valorile de referinta sunt F. foliculara: <0.1-0.3 ng/ml F.ovulatorie: 0.8-3 ng/ml F.luteala: 1.2-15.9 ng/ml Menopauza: <0.1-0.2 ng/ml Sarcina: trim.I: 2.8-147.3 ng/ml trim.II: 22.5-95.3 ng/ml trim.III: 27.9-242.5 ng/ml Cred ca e bunutz, ma duc sa-mi sun doctorul sa vad ce zice el. [olala] Edit. l-am sunat, a zis ca e buna valoarea. Totusi, a zis ca, daca vine cm, reiau schema de luna asta : closty z5-9, eco z12-14 etc. Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

este chiar f bun ,ma gandesc ca este facut in Z 21 . Lorena imi pare rau ca treci prin asta ,sigur o sa gasesti ceva mai bun.Ce job cauti?In ce oras? anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007) [url="http://community.webshots.com/user/ancadragoman"]poze si filmulete[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=111070"]povestea nasterii[/url] [url="http://www.totsites.com/tot/mariadragoman"]eu sunt Maria[/url] [URL="http://www.onetruemedia.com/otm_site/start"]Montaje Mariuca[/url] [URL="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=ancadragoman&searchtype=2&show=current&startcount=1&endcount=20&page=1"]AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!![/URL] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=162699"]AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am primit o parte din rezultatul analizelor de la Matei Basarab: Proteina C - activitate (plasma, Sysmex CA 1500) - Met. cromogenica rezultat 110.50; interval de referinta 70,00 - 140,00 AMH (hormon antiMullerian) - Met. ELISA, gen. II ng/ml Schimbare de tehnica din 10.08.2011. Gen. II = 1.4 x Gen. I 1 ng/ml = 7.14 pmol/l rezultat 2.80 Femei: Fertilitate optima: 5.66 - 9.40 Fertilitate satisfacatoare: 3.07 - 5.65 Fertilitate scazuta: 0.43 - 3.06 Fertilitate foarte scazuta/Nedetectabila: 0.0 - 0.42 Suspiciune de ovar polichistic: > 9.40 Barbati: 1.3 - 14.8 Homocisteina rezultat 9,26 - Metoda HPLC umoli/l < 10 ideal 10 - 12 acceptabil pentru subiecti sanatosi 12 - 30 hiperhomocisteinemie moderata 30 - 100 hiperhomocisteinemie intermediara > 100 hiperhomocisteinemie severa Pana ajung la dr Moisa, incerc sa le interpretez. Cat de ingrijorator este AMH scazut? Ma puteti ajuta, va rog?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauricea, chiar acum jumatate de ora bantuiam pe la topicul de AMH scazut si am citit ca , de ex, o fata are tripleti cu AMH mai mic de 0.5. Alta fata scria "mie mi-a iesit amh=0,4, la varsta de 29 de ani... dupa doua ia nereusite si un fiv nereusit ...am ramas la 2 luni distanta, natural gravida." [olala] Ma rog, sunt destule cazuri pozitive (si prin FIV si natural) cu AMH mult mai prost ca al tau. Poti citi aici [url]http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154197&whichpage=1[/url] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele. Va [pup]. Eu ma simt tare rau ca imi explodeaza capul si nu pot nici sa gandesc, sa judec si nici sa-mi amintesc in ce zi suntem azi.[q] V-am citit cu tare greu si mi-e si greu sa scriu[q]. Oare ce am?[q] M-a gandesc la ce e mai rau: ca am vreo tumoare la creier.[q] Lore, imi pare rau prin ce treci. Si eu asa ma chinuiam la fiecare nou job, dupa ce trecea 2 saptamani, parca eram la egal cu toti colegii. Eu cred ca ti-e greu acuma pt ca saptamanile trecute ai stat acasa, si acuma muncesti si brusc la efort fizic. Eu ca astept bebe, nu ma mai bag la munca unde se cere efort fizic. Mi-am invatat lectia cand am pierdut sarcina in iulie ca munceam suprasolicitat plus ca am si ridicat 15kg nu o singura data. Mywysh1 imi pare rau prin ce ai trecut. Toate iti intelegem suferinta[grup]. Sper sa stai putin pe aici si sa treci la odisee[pup] Eu nush ce sa zic despre analize[:I]. Tzuky[pup][pup] ce ma bucur ca sunteti bine[flo][flo][flo]Va doresc sanatate si sarcina la termen[:)]. (fur [pup] de molipsire de la tine ca sa-mi poarte noroc[:I]). MeAlex, nush ce sa zic nici la tine cu petele de maroniu. Si eu ma gandesc ca poate o fi de la utrogestan. Si daca nu e? Risti sa intrerupi utrogestanul? Eu zic sa iei 600 (sau 800) si vezi ce se intampla.[pup][pup] Ylari[pup][pup] si eu te inteleg si stiu cum e cand pleaca sotul. Sper sa fie si la tine bebe si sa-i faci cadoul[:)]. Maria, ai prestat perfect[olala][olala]. Ia si utrogestan pt sustinere ca nu face rau.[pup] Miha, tin pumnii sa fie si la tine bebe cat mai curand cum iti doresti.[pup] Bob[grup] imi pare rau pt Bob cel mic[q]. O sa revina impreuna cu fratii lui, ramai optimista si increzatoare[pup]. Progele e bun[olala]. Poate e semn de bebe...[:)] Interesant ai scris despre fata cu amh mic si dupa cateva nereusite a ramas gravi natural[olala]. O speranta si pt didi noastra[:)][pup]. Si pt Lauricea[pup]. Nu va pierdeti speranta! Bebe apare atunci cand nici nu te astepti[:I], uite si Tzuky e caz real, si fata cu amh mic povestit de Bob. Eu ma duc la treaba prin casa ca poate imi revin din durerea de cap. Mi-e asa de amortit parca. Am dormit pana la 11 de somn ce mi-e si nu ma puteam trezi. M-am culcat la 24. Poate o cafeluta ma va ajuta sa-mi revin. Va doresc o zi frumoasa si plina cu soare[pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Lauricea, chiar acum jumatate de ora bantuiam pe la topicul de AMH scazut si am citit ca , de ex, o fata are tripleti cu AMH mai mic de 0.5. Alta fata scria "mie mi-a iesit amh=0,4, la varsta de 29 de ani... dupa doua ia nereusite si un fiv nereusit ...am ramas la 2 luni distanta, natural gravida." [olala] Ma rog, sunt destule cazuri pozitive (si prin FIV si natural) cu AMH mult mai prost ca al tau. Poti citi aici [url]http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154197&whichpage=1[/url] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Multumesc tare mult pentru incurajari! Aproape ca am citit 1/2 din link-ul pe care mi l-ai trimis. Mi-a revenit iarasi speranta, dupa ce am dat apa la soricei cateva minute bune. Incerc acum sa aflu care-i valoarea AMH acceptata pentru FIV gratuit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lauricea2002
Multumesc tare mult pentru incurajari! Aproape ca am citit 1/2 din link-ul pe care mi l-ai trimis. Mi-a revenit iarasi speranta, dupa ce am dat apa la soricei cateva minute bune. Incerc acum sa aflu care-i valoarea AMH acceptata pentru FIV gratuit.
Uite am gasit si info asta "rezerva ovariana in limite normale probata de valoarea FSH si AMH". Deci te incadrezi, mai ales ca, din pacate, AMH-ul tau e sub normal. Nu mai fii suparata, e un rezultat prost, dar nu esti fara speranta. Tu incearca sa faci tot ce-ti sta in putinta pentru a ajunge [gravi], cat timp ai inca optiuni, trebuie sa lupti ! [pup] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, lauricea am intrat sa-ti zic ca valoarea minim acceptata la programul fiv de stat este de 1ng/ml asa ca te incadrezi cu succes, dar eu zic ca la valoarea asta poti ramane si natural daca si sotu e ok.... eu nu-mi mai fac mari sperante ma rog sa nu intru la menopauza pana la 30 ani.....ca ma nenorocesc cu oasele, eu am stat 1an si 3 luni fara menstra si aveam dureri groaznice de oase... acum sunt in asteptare de z1 sa ma programez la hsg sa vada daca e ok , imi fac planul in continuare , fac abstractie de amh si continui si luna oct, ca in noiembrie incepe postu si fac pauza... daca iese nasol hsg-ul ma interesez de laparoscopie la polisano si daca totul decurge bine in decembrie ma operezsa fiu fresh in ianuarie. deci mare lucru de raportat nu am si nici nu cred ca voi mai avea, va citesc in continuare ca-mi sunteti dragi si cu ocazia asta va pup pe toate[pup][pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...