Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 ani (719)


Recommended Posts

salutare fetelor, am nevoie de ajutor, m-am hotarat sa fac totusi hsg-ul luna asta, adik astept cm-ul si apoi ma programez, insa stiu ca se fac niste analize inainte ....cine ma poate ajuta cu listuta??? stiu ceva de chlamidia si ureaplasma , eu le-am facut astea de vreo 2 ori prin 2008 si n-am nimic, defapta n-am avut nimic niciodata la culturi....dar acum e ceva important si vrea sa stiu ec este necesar de repetat... merci mult de tot ce sa va mai zic, nu stiu ce trebuie sa fac ci ca imi urmez planul asa parca nu s-a intamplat nimic, mi-e aiurea ca nu i-am zis mamei mele nimic , voi merge pe la ea la sfarsitul lunii noiembrie si ii voi spune atunci de amh, faza e ca ea are prb cu tiroida si o afecteaza socurile emotionale... ma intreba cineva cand a intrat mama la menopauza, mama inca n-a intrat are 47 ani , deci nu e ceva genetic ....pur si simplu am avut 2 operatii si o boala care-mi manaca ovarele.... lore stiu cum e sa ai un sot stresat si al meu este de nu ajungem la spermograma deloc, sa ne rugam sa nu fie decat o faza si apoi sa se linisteasca apele la munca'.... va puuup pe toate[pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lore, Nu stiu ce sfat sa-ti dau. Cred ca e o problema complexa la voi. Probabil comunicarea mai intensa ar ajuta. Uite, ia-l de mana si spune-i ca vrei sa stati de vorba. Incearca sa afli ce-l macina. Eu cred ca din cauza problemelor care s-au adunat se simte coplesit. Tu pe de alta parta ai si tu portia ta de tristete zilnica. Cred ca v-ati inchis in voi sau asa deduc eu din ce citesc. Eu zic ca nu e nimic grav ci doar isi face foarte multe ganduri si tot gandindu-se asa la probleme nu mai are somn. Oboseala in exces este, de asemenea, o cauza a insomniilor ( oricat ar parea de ciudat ). Ma gandesc ca si asta agraveaza problemele deja existente. Stii ce as face eu in locul tau? As incerca sa fiu un moment "barbata" vorba lui Caragiale si l-as provoca sa-mi povesteasca ce simte, ce crede. L-as incuraja mult apoi. O sa treceti de toate astea, cu mult curaj si sustinere reciproca. Incurajeaza-l sa-ti spuna ce-l framanta si spune-i ca impreuna veti gasi o cale de iesire din cercul asta vicios al problemelor. Aminteste-i cat e de important ca sunteti sanatosi, ca va aveti unul pe altul si ca nimic nu va va dobori chiar daca acum pare foarte grea si fara iesire situatia. Aminteste-i ca te are pe tine, ca va aveti unul pe altul si ca v-ati luat la bine si la greu. Ei, uite asta e partea cu "la greu" dar razbiti voi. Curaj si sustine-ti sotul. Cat mai curand [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! xdidi mie cand m-am hotarat sa fac HSG mi-a cerut papanicolau, secretie vaginala, clamydia, mycoplasma si ureaplasma sa nu fie mai vechi de 3 luni iar daca, doamne fereste, sunt ceva probleme cum a fost la mine se trateaza, se repeta anliza si cand totul iese curat abia atunci te programezi pentru HSG. daca mai pot sa te ajut cu ceva ma poti intreba si te ajut atat cat pot si eu multa bafta iti doresc [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Ce mai faceti? Eu am stat pana acum la cratita... si cum am terminat am dat fuga la voi sa vad ce noutati mai apar... Bob iti tin pumnii ... sa fie II! Loredana- iti inteleg frustrarea, cu siguranta o sa-ti gasesti ceva mai bun in curand... dc nu intri curand in concediu de risc maternal( fara motiv- desigur).Sa speram! Ma repet si eu cu o intrebare ptr ca nu mi-a raspuns nimeni: vi s-a intamplat sa va iasa testul de sarcina pozitiv in primele 2-3zile de intarziere? Ptr. ca la mine, la ambele sarcini de abia mi-a iesit a 2-a liniuta dupa 10 zile de la data in care tb sa-mi vina. Va intreb asta ptr ca voi va testati in prima- a 2-a zi de intarziere... Va pup! SAFL, 2 sarcini pierdute la 5s si 7 s.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetelor ![pup] Ok, aproape a trecut ziua asta... la capitolul plans am stat destul de rezonabil, cateva reprize scurte si una lunga, cu sughituri. Acum simt ca m-am descarcat ca de o povara, maine va fi o zi mai buna ca azi ! [:)] xdidi, subscriu la lista de analize data de cixinica, exact aceleasi analize facute in ultimele 3 luni mi-au cerut si mie. stefulici, da, eu am avut 2 surecheck pozitive in z31 la un cm de 30-31 zile, am facut unul dimineata cu prima urina si altul seara cu urina diluata si vai de ea. Iar in z32 am facut un clearblue digital si mi-a aratat instantaneu Prengant 2-3 [olala] In rest, am avut o sumenedie de teste PROASTE si IDIOATE fals pozitive [xx(][xx(][xx(][xx(] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
Buna seara, fetelor ![pup] Ok, aproape a trecut ziua asta... la capitolul plans am stat destul de rezonabil, cateva reprize scurte si una lunga, cu sughituri. Acum simt ca m-am descarcat ca de o povara, maine va fi o zi mai buna ca azi ! [:)] xdidi, subscriu la lista de analize data de cixinica, exact aceleasi analize facute in ultimele 3 luni mi-au cerut si mie. stefulici, da, eu am avut 2 surecheck pozitive in z31 la un cm de 30-31 zile, am facut unul dimineata cu prima urina si altul seara cu urina diluata si vai de ea. Iar in z32 am facut un clearblue digital si mi-a aratat instantaneu Prengant 2-3 [olala] In rest, am avut o sumenedie de teste PROASTE si IDIOATE fals pozitive [xx(][xx(][xx(][xx(] Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Ms Bob ptr raspuns! N-am facut niciodata test de sarcina digital! Ce inseamna 'Prengant 2-3 ' ? [pup] SAFL, 2 sarcini pierdute la 5s si 7 s.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Deny esti o scumpa, multumesc frumos pt cuvintelke de imbarbatare, ma simt mai bine.[pup] Adina bine ai venit. Se pare ca avem aceeasi problema, lipsa unui diagnostic #537;i in ac timp lipsa lui bebe. Eu ma indrept deja spre 3 ani. Of...Poate totusi o veni bebele mult dorit la toate fetele aspirante, sunt sigura ca toate am fi mamici bune. Pe langa histero e de facut si laparoscopia ca sa vezi daca nu e vorba despre o endometrioza. Si eu le voi face pe amandoua daca nu apare bebe intre timp. Nov- histero. Lore bafta multa la noul loc de munca. [pup] Dreambaby felicitari pt nepotel! Valicutza, Deny imi pare rau pt Z1. Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui stefulici Ms Bob ptr raspuns! N-am facut niciodata test de sarcina digital! Ce inseamna 'Prengant 2-3 ' ? [pup]
1-2 sau 2-3 etc. iti arata saptamanile efective de sarcina. Deci Bob avea cel putin 14 zile cand am facut eu testul. Daca am ovulat in z14-15 si testul era facut in z31, se explica valoarea de 2-3. Dar eu am gandu-n stele / M-am agatat de ele / Stele cad, fara rost / Le-am spus ca nu te-ai mai intors... Te [olala], Bob !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valicutza te-am confundat cu Gaby, scuze, deci de la tine inca asteptam vesti bune sa inteleg, da? MeAlex si eu am patit-o luna asta, mi-a aparut spotting in Z23 pt ca am ovulat f. devreme, stiu sigur pt ca m-a durut ovarul. BobPixel[pup], tin pumnii sa iasa II la testare. Mywish1 bine ai venit! Partea buna a lucrurilor e ca poti ramane insarcinata. Analize de coagulare ti-ai facut? Tzuki sa te ajute Dumnezeu sa ajungi cu bine la S40 si sa ne pui poze cu bebele dragalas. Bob tin pumnii sa fie un test cu doua liniute rosii si frumoase. Lore iti tin pumnii sa-ti gasesti ceva in domeniul tau. Iti doresc sa ramai cat mai repede gravi. [pup] pe toate! Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamântul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Katy82
Buna fetele! Deny esti o scumpa, multumesc frumos pt cuvintelke de imbarbatare, ma simt mai bine.[pup] Adina bine ai venit. Se pare ca avem aceeasi problema, lipsa unui diagnostic #537;i in ac timp lipsa lui bebe. Eu ma indrept deja spre 3 ani. Of...Poate totusi o veni bebele mult dorit la toate fetele aspirante, sunt sigura ca toate am fi mamici bune. Pe langa histero e de facut si laparoscopia ca sa vezi daca nu e vorba despre o endometrioza. Si eu le voi face pe amandoua daca nu apare bebe intre timp. Nov- histero. Lore bafta multa la noul loc de munca. [pup] Dreambaby felicitari pt nepotel! Valicutza, Deny imi pare rau pt Z1.
buna seara, eu inca nu am declarat z1 ,mai am de asteptat , azi z27, eu inca mai sper...[flo]doar de simptome am mentionat, ca de rusi. te pup in curand [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...