Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Europa(29)


Recommended Posts

Cora[flo] Se face un set de anal. Te duci la prima ora cu stomacul gol pt recoltarea anal si tb sa ai la tine un dosarel in care pui copii dupa toate anal de hematologie care le-ai facut pana acum , scrii pe un biletel istoricul tau, ce tratam faci acum (tot-tot)si ca esti graviduta. Ideal ar fi sa te duci dupa ce faci ecografia pe care tb sa o iei cu tine. D-na dr Uscatescu iti va face un set de anal printre care antiXa si DDimeri pt a vedea dc esti pe doza corecta de clexane. Apoi te va chema dupa cateva ore pt interpretarea anal. Eu cred ca vei continua cu clexane pana nasti iar dupa aceea inca cateva sapt deoarece ai MTHFR homozigot si-ti va spune sa iei Medyn Forte si Femibion . Fetelor[flo] care aveti adresa de mail a lui Ice va rog sa mi-o dati si mie pe PM.
Miki Anul asta pun d'un pui MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini oprite din evolutie (8s,5s,4s)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pisucmic, Bryny, Balanta acum ca aveti bebeii la purtator, sa va ajute DD sa vi se implineasca minunea!!![ruga] Aveti grija de voi si faceti in asa fel incat sa va simtiti cat mai bine posibil!!![pup] ------------------------------------ Un beta mare in primavara asta???[ruga] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adijo draga, cred ca singurul mod de a afla e sa le scrii cate un mail. Stiu ca de Craciun au avut inchis de la Craciun pana dupa Anul Nou daca nu ma insel, dar sigur la Pasti va fi diferit si numai ei iti pot spune. Noi pentru moment ne-am incheiat contactele pana la beta [:I] Bafta multa [flo] Pisuc Mic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adijo din cate stiu eu la prof e mai mult si consulatatia si fivul. cand am facut eu era consultatia vreo 300 de euro la el iar la dr ana fischelmayer era 120 euro iar fivul la el era cu 1000 de euro mai mult. Cristal a facut cu el fiv. poate intra si te lamureste ea. Stiu ca trebuie sa specifici ca vrei sa faci fiv cu el. Am inteles ca preturile s-au modificat. bafta multa. Pisumic a iesit lumea la plimbare. In Bucuresti e soare desi sunt zone prin tara unde e iarna in toata regula. Fetele isi plimba puiutii sa nu se plictiseasca.[:D] Pupici tuturor si bafta multa elena [mamica] fericita de [fetita] Ana Maria & [baietel] Matei Stefan - 18 iulie 2009 [url="http://s435.photobucket.com/albums/qq74/elenada/Piticii%20mei%20scumpi/"] Piticii mei iubiti[/url] [url="http://s435.photobucket.com/albums/qq74/elenada/Tabu/"]Povestea noastra in Tabu[/url] ***[url="http://infertilitate.com/"]CAMPANIA NOASTRA[/url] *** [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html"]PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, ma primiti si pe mine? E prima data cand scriu pe forum desi il citesc de mult. Dar pana acum am fost numai spectator, acum sunt si eu un actor. Pe 3 Feb am inceput un IVF protocolul lung, in olanda, la Spitalul Universitar din Utrecht. De sambata, sunt purtatoarea a 2 embrioni. Nu stiu ce calitate au pentru ca aici nu ni se spune. Poate ca intr-un fel este mai bine, deoarece stim numai ca au fost potriviti pentru implantare. Aici ET se face dupa 72 de ore de la punctie, punctia se face pe viu, numai cu anestezie locala in peretele vaginului, se transfera 2 embrioni numai daca embrionii sunt de proasta calitate la femeile sub 36 de ani, iar la cele peste 36 exista optiunea de a cere 2 embrioni indiferent de calitate. Ca medicatie de suport se da numai Utrogestan si numai 12 zile, incepand din seara punctiei. Nu se face analiza de sange pentru bHcG ci numai analiza de urina pe care fiecare o face singur acasa si dupa aia da telefon si informeaza spitalul despre rezultat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...