Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

doamnele mele, intreb ptr o prietena care trebuie sa nasca luna viitoare. poate sa vina mama ei aic, sa stea 6 luni si apoi sa plece o luna , o luna si ceva in Ro si sa se intoarca iar sa stea 6 luni? ea ainteles de la o cunostinta ca asa ceva i-a fost interzis unei rude a cunostintei care s-a intors in US doar dupa 3 saptamini. ati avut experienta cu chestia asta? voi sau cineva cunoscut?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Liris depinde de ofiterul de la POE, el decide dc o lasa sa intre sau nu. Cunosc o singura persoana care a avut ceva probleme, dar nu au intors-o din drum, i-au spus doar ca data viitoare nu o mai lasa sa intre. Persoana respectiva statuse aici 6 luni, apoi 3 saptamani in Ro si revenise aici. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, dar tu de ce oare ai facut hemoroizi daca ai facut cezariana ? Ah ! sau mai intai ai impins si dupa aia tot la cutit ai ajuns ? Cezarienele mele au costat fiecare $40K - eu nu inteleg de ce nasterile voastre naturale costa atat. La mine a fost si operatie si 5 zile de spitalizare. De fapt numai spitalizarea a costat atat, nu stiu cat a costat medicul. Oricum mi se pare mai putin decat la voi. Cred ca tine de spital, sa fie oare spitalele din Manhattan mai ieftine ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea eu am fost in travaliu 30 de ore, apoi am impins de mi-au iesit okii la propriu vreo 5 ore, apoi forceps si vacum de avea Aidan un cap ca in Aliens, apoi c-section, apoi m-au deschis din nou pt ca mi s-a umflat burta, era sa-mi plesneasca colonul, apoi s-a imbolnavit copilul si a stat o saptamana in spital. De aia zic ca vazand totusi preturile fetelor, pe mine m-au taxat ieftin. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa va mai spun ca aici la cantina mea au mancare speciala pt vegetarieni. Fetelor, dar ce chestii bune mananca vegetarienii asta [:D]. Mie imi place carnea foarte mult, dar nu am crezut ca se pot gati niste chestii atat de bune fara carne. Azi am mancat - niste rosii pane cu un sos minunat, niste tofu tot pane cu alt sos foarte bun, o salata de spanac, un alt fel de salata de fasle verde ... yummy, yummy in my tummy ! ! ![:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu Miere ... saraca de tine. Pai vezi, si militezi totusi pt nasterea naturala ? Numai asa ca ai citit tu ce e mai "sanatoasa" ? (P.S. Te-am provocat ca sa ajungem la o disuta cezariana versus vaginala si sa facem trafic aici la americance ca ne-au luat-o inainte canadien(ce)le)[:D] Nemtii ? Tot aia au ramas pana acum - sunt 4 exemplare care isi flutura fizicul pe aici, prin fata retinei mele obosite (de cifre nu de varsta). N-am nimic special de raportat, ca si pana acum, nu ma baga nimeni in seama, cred ca pentru ei sunt "mamaia de la contabilitate" - trist ! ! ![q] sanzi, vroiam sa spun ca imi place cum gandesti - stii tu visele alea cum ca ce ai face tu daca ai avea bani. Eu suplimentar fata de tine mi-as deschide o gradinita pe care eu doar sa o administrez. Tare mi-ar placea ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la Amalia nu am platit nimic, ca am avut medi-cal( si da, daca continuam sa merg la medicul la care am inceput, cand nasteam la spitalul scolii imi dadeau carseat). In schimb la Andrei am dat din buzunar 1000. Inainte sa negocieze asigurarea cu ei, era 9800 pt mine, 4700 pentru Andrei si 1500 anestezistu'. Ce ne-a frapat a fost faptul ca la Andrei cereau 4500 pt newborn care...(probabil atunci la nastere si ca mi l-a spalat mai tarziu...), iar la mine cereau 8400 doar ca am stat in camera la ei, si aia impartita cu o sud-americana care toata noaptea tragea parturi si ragaia. Corina, nu stiu cum tre sa fie, eu asa tin minte ca am citit in manualul camerei, ca daca vrei sa nu ti se strearga pozele de pe card 'switch' butonelul. Stai ca m-am uitat la al meu, daca e pe poz de lock, nici macar nu poate face poze. Cardul meu e sdhc. POate nu sunt toate la fel? Mami de [url="http://picasaweb.google.com/ibianca2004/Martie2010Andrei6luni#"]Amalia si Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...