Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Clara exista o crema cu galbenele de la California Baby. Aidan a avut o eczema foarte urata care a tinut vreo cateva luni(facea alergie la un anume brand de diaper)si crema asta a fost singura care l-a ajutat. Am reusit sa obtin programare la medic pt sfarsitul lui martie (la alergologie si pnumologie).Initial imi facusera pt sfarsitul lui mai[bang]. El tuseste in continuare f nasol, ieri l-am dus la ocean cu gandul ca o sa-i faca bine si a fost groaznic, a tusit toata ziua si culmea i-a fost mai bine cand a ajuns acasa (deci eu cred ca nu e pisica si nici ceva mold cum am suspectat initial). Prietena mea crede ca are o colonizare masiva in plamani cu streptococ care nu se lasa vindecata prea usor iar probleme alergice o agraveaza. Sper sa nu. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

BUNA FETELOR ! Sunt o viitoare mamica,ce voi naste in CHICAGO ,spital Evanston.....,imi puteti da si mie lista cu produse ce trebuie sa le am in bagaj la internare? atat pt mine si cat si pt bebe ? banuesc ca este diferita de lista din romania si franta...,multumesc mult [pup]
SANZI esti tare cu visele,cred ca multe dintre noi visam asa ceva (eu mai putin cea cu amantul,sunt f multumita de sot)
CRISMIR,BLACKPANTERRO [flo][flo][flo] floricele virtuale pt regasirea voastra si aici...[pup]
http://family.webshots.com/album/576875144PdwCKJ?start=12 [gravi] 27+[fetita] RACHEL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FETELOR, va multumesc. SINZI_ANA - nu, nu are o eczema, ci doar obrajorii uscati; nu are pete rosii sau bubite; cred ca doar trebuie sa gasesc crema potrivita si hranitoare pentru tipul lui de piele; si eu am un ten foarte sensibil si cred ca ma mosteneste din punctul asta de vedere; o sa incerc crema de care mi-a zis MIERE ( sar' mina), auzisem ca galbenele sunt foarte bune si de asemenea mai citisem despre shea butter. Miercuri ne vedem si cu pediatra pentru controlul de 7 luni, o sa vorbes si cu ea. BILICA - cind ma pregateam si eu sa-mi fac bagajul pentru spital, cam toata lumea ma sfatuia sa nu ma complic prea tare ca o sa mi se dea tot ce-mi trebuie la spital. Insa, eu, incapatinata fiind, mi-am umplut un troler de ziceai ca plec in vacanta.:) Nu stiu cum o fii prin alte spitale, insa, in cazul meu, chiar ca nu am folosit mai nimic din ce-am luat cu mine. Camasile lor de noapte mi se par mult mai eficiente decit cele pe care le cumparasem eu, deci, le-am folosit pe ale lor + chilotii de unica folosinta + tampoanele alea mari de la ei etc, nici macar i-podul nu la-m folosit ca una nu-mi ardea de el si doi la mina aveam TV cu plasma in care si la ala m-am mai benoclat un pcic pina m-au apucat contractille alea mari :); singurul lucru pe care l-am folosit de la mine a fost un combinezon cu care am imbracat copilul la plecare, cam atit, deci cam asta a fost in cazul meu. Hai pupici, Clara - mami lui Bryce Mihai - un copchil nazdravan - 18.08.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bilica, si eu trebuie sa imi fac bagajelul cit de curind. Din ce imi amintesc de la Eva, ce mi-au folosit cu adevarat (ca si eu am mers cu gentoiul de acasa, de frica sa nu imi lipseasca ceva), au fost: sosete (era cald, dar mie imi inghetau picioarele), papuci (de-aia ieftini si comozi, de la Walmart, cu o singura bareta peste, nu flip-flops, cu un numar putin mai mare, ca ti se umfla picioarele o gramada), peria si pasta de dinti, machiaj simplu (rimel si lip gloss, ca sa arati bine in poze, dar sa nu mozolesti fata, cind o pupi), perie de par, si hair ties ca sa iti pui parul in coada, mai ales cind or veni de la lactation sa-ti arate ce si cum, daca ai vreun gel de dus preferat, poti sa aduci, dar in tub mic, gen travel, daca nu, iti dau ei de acolo 1-2 sutiene de alaptat (eu le-am folosit, ca ma dureau sinii daca ii lasam liberi) camera foto, baterii, acte (insurance, ID), tel celular halat normal, nu gros, ca e destul de cald in saloane, dar ca sa te plimbi pe hol daca iti vine cheful un costumas pt baby pt adus acasa, iar daca musai vrei diapers organici poti sa ii aduci, daca nu, iti dau ei acolo cit iti trebuie pt baby car seat-ul fetitei gata instalat in masina, ca altfel nu scoti baby din spital imbracaminte de insarcinata, pt tine, cind iesi din spital Si daca imi mai amintesc, iti spun. Oricum, si eu trebuie sa ma apuc de asta cit de curind. Cind ai due date? Uite aici ce iti mai trebuie pt acasa: http://www.ehow.com/how_2330953_prepare-postpartum-recovery.html Daca nu iti dau de la spital, si nasti vaginal, sa iti cumperi neaparat Dermoplast spray - este in listuta din link. Mie mi-au dat la Eva (din cel albastru, dar am vazut la Walmart numai din cel rosu, si ala e bun) si a fost heaven, ca nu m-a durut deloc dupa ce mergeam la wc; sticluta de plastic cu spray o sa iti dea de la spital in mod sigur si o sa iti arate cum sa o folosesti. Editez, pt ca mi-am amintit ca mi-au mai dat un spray, Epifoam, pe care il puneam peste niste pads micute, jos peste cusatura, era f bun si ala, cred ca era pt a nu face infectie. Intreaba la spital de toate astea si probabil o sa iti spuna ce si cum sa folosesti pt durere. Daca ajungi la c-section, nu stiu nimic despre asta; poate alte fete de aici stiu. Oana [gravi] [fetita]33+sapt si [majoreta] Eva (29 iunie 2005) I'm not a bitch, I just have a low bullshit tolerance.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bilica, felicitari pt reusita de viza!!! Nastere usoara, cand o fi timpul! :) Nu cred ca mai iau alt hamster decat daca gasesc la cineva, la pet shop nu mai mai duc ca nu vreau sa risc din nou.Saracul o sa tot fie dezamagit daca tot mor. Adriana 15w si Aidan Alexander - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cuscra, bine ca spusasi de spray-urile alea sa imi iau si eu, prima data la americani mi-au dat numai witch hazel care e frectie la picior de lemn, acum la nemti poate imi dau ei ceva dar e bine sa imi iau eu sa fiu pregatita! Adriana 15w si Aidan Alexander - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce a trebuit sa cari scaun sau altele ptr iesire cu tine Oana? mie mi le au adus ai mei a doau zi cand am iesit. Oricum m au intrebat daca am nevoie de haine de bb sau de scaun; le dadeau si pe ele. Vedeam oceanul pe geam. A fost totul de nota 10. Nu mi am luat nimic in afara de cardul de sanatate si ID ul. Oricum asa de fericita eram ca absolut nimic altceva nu ma mai interesa in afara de papuselele mele... Carmen ai simtit azi noapte?! Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, [:D] ca doar nu le-am carat in spate. Am avut scaunul instalat deja in masina si verificat la o firehouse (unde aveau centru pt asta), ca sa fim siguri ca era instalat corect (John a stat mai mult cu mine, in spital, nu statea el de instalat scaunelul atunci, daca am avut timp sa o facem dinainte - nu am avut extra familie care sa ne aduca, si nici acum nu o sa avem - chiar daca locuim la 15 min de spital). Nu am auzit niciunde sa iti dea scaun de masina pt baby de la spital; peste tot spun sa aduci scaunel de acasa, ca altfel nu-ti dau baby acasa. Pt iesire am avut doar schimburi pt mine si un costumas pt baby, ca doar nu era sa o aduc pt prima data acasa cu haine capatate de la spital, cind aveam closet-ul ei plin de haine noi [:D] Asa, cit am stat la spital cu Eva, a purtat numai imbracaminte de acolo, paturele de acolo, diapers de acolo, tot ce a avut nevoie (pompa de nasuc, suzeta, wipes si creme de tot felul ...). Celelalte spray-uri si tot ce am zis mai inainte, mi-au dat de la spital, atunci, dar le-am scris in caz ca ea nu le primeste. Oricum, eu mi le cumpar acum, nu sint scumpe deloc, just in case. Si eu am oceanul aici, dar e Atlanticul (first town in the first state!). In Florida, la Eva, am avut Golful Mexic, la fel de fain. Cuscra, mai bine ii cumperi un acvariu mititel si citiva pestisori. Asa, daca mor, poti sa ii cumperi altii imediat sa ii inlocuiesti, fara ca el sa observe. Noi avem asta in plan, cadou de la baby sister. [pk] Eu cred ca dupa ce a trecut stresul de swine flu, astia incearca sa ne streseze cu toate cutremurele de pe pamint. Adica, da, inteleg, au fost citeva ff mari si dezastruoase, dar sa se apuce sa anunte un cutremur de 3-4-5 sau tot felul de replici mititele, neimportante, mai ales in zone care au cutremure f dese ... Dupa ce si-au facut banul cu flu vaccines, acum vor sa trecem toti pe depression si anxiety medication? [alcool] Oana [gravi] [fetita]33+sapt si [majoreta] Eva (29 iunie 2005) I'm not a bitch, I just have a low bullshit tolerance.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Oana, pentru lista si ideea cu spray-urile.. [flo] Apropo, unde pot sa ma duc sa-mi arate cum sa instalez un car seat? AM [url="http://www.amazon.com/Lilly-Gold-Stroll-Stroller-Combination/dp/B001NCE604/ref=sr_1_8?ie=UTF8&s=baby-products&qid=1268750783&sr=1-8"]unul [/url]din cel care se face si stroller si mi-e ca nu-l pun bine, e cam mare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Macrina, de obicei la firehouse au centru de-asta. Chiar daca nu au unul acolo, ei stiu unde sa te trimita. Vezi ce firehouse ai pe linga tine si mergi sa intrebi. Oana [gravi] [fetita]33+sapt si [majoreta] Eva (29 iunie 2005) I'm not a bitch, I just have a low bullshit tolerance.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...