Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (5)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui marse
Citat:
citat din mesajul lui cristies
Multumesc Danyelana. Acum am inceput sa ma mai dumiresc ce-i trebuie, ca pana acum cumparam dupa imprimeuri... De pilda pantalonii cu picior sunt un adevarat chin pentru noi ca-si trage labuta din ei si impinge pana ii cad in vine. Parca e Sholea. Si body-urile sau bluzitele/ costumasele care se baga pe cap sunt un alt chin. Mi-a zis o tanti ca pe la 4-5 luni n-o sa mai planga la imbracat. Dar pana nu vad nu cred. _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Super tari hainutzele! Vrem si noi! Asa practice si usor de imbracat. Pe mine ma streseaza mamaia: abia gandesc sa cumpar ceva, ca ea a si cumparat. Asta e k, dar nu cere detalii si cumpara ce gaseste si nu intotdeauna sunt usor de folosit sau nu-s practice. Iar despre pantaloni, l-am gasit odata dezvelit si ... fara pantaloni. Atat a dat din picioruse ca s-a dezbracat. De acum nu mai spun nimic, merg direct la cumparat si iau eu, cu mana mea. Sau sa-i spun, cu delicatete ce e bun si ce nu. Marse [mamica] de [bebic] Alex-Mihai (DN 31.01.2010) [url="http://family.webshots.com/album/576719562ERUnKY"].[/url]
Trebuie sa te impui cumva. Si soacra-mea e bine intentionata, dar ea nu l-a imbracat niciodata pe nepot, asa ca sa ma lase. Imi tot zice ca a comandat la un magazin sa-i aduca si aia si aia si ni le da cand ne ducem acasa... Dar nu-mi pun baza, ca i-a luat si pantaloni care-i vor veni peste vreo trei ani. Iti dai seama ce incantata sunt de ei...[bang] _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza eu ii pun caciula cand ies din scara [alcool][alcool][alcool] la caciula si noi avem probleme, nu ii place da din cap pana sio pune pe ochi si atun ci chiar urla! Dar daca nu are caciula pe ochi...in secunda in care iesim afara, in momentul on care cobor carutu pe treapta de la iesirea din bloc....[nani][nani][nani][nani] nu stu ce are da doarme non stop cand e afara din casa, oriunde ar fi asta: parc, supermarket, cafenea, masina, avion [:D] sper sa il tina, sa fie treaz abia cand ii place si contempla linistit totul fara crize [:I] [mamica] de [bebic] Yannis
La mine sunt vreo trei saptamani de cand nu mai doarme nici afara[bang]. Si cam nicaieri in timpul zilei. _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamidepuiuti, ma bucur ca te-ai oxigenat. Si eu am folosit plasticul ala in mai multe randuri. Si prin oras vad copii cu plasticul si cand e soare si frumos. Nu inteleg cum ii scot parintii la aer daca le pun ala... _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristies sunt superbe hainutele [olala][olala][olala], in special cele cu motiv marinaresc[olala] iar gecutza e bestiala. Referitor la hainutze, ieri am fost si noi sa luam ceva frumos, si am luat o salopetica de stat in casa cu maneci lungi, pentru luna a 6 a , si doar la maneci ii este un picutz lunga, in rest e perfecta, asa ca ma intreb la 6 luni pentru ce varsta sa-i caut???? de 1 , 2, ani??/ are 5,2 kg, nici prea mult nici prea putin, cum fac astia masurile...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristies
Citat:
citat din mesajul lui marse
Citat:
citat din mesajul lui cristies
Multumesc Danyelana. Acum am inceput sa ma mai dumiresc ce-i trebuie, ca pana acum cumparam dupa imprimeuri... De pilda pantalonii cu picior sunt un adevarat chin pentru noi ca-si trage labuta din ei si impinge pana ii cad in vine. Parca e Sholea. Si body-urile sau bluzitele/ costumasele care se baga pe cap sunt un alt chin. Mi-a zis o tanti ca pe la 4-5 luni n-o sa mai planga la imbracat. Dar pana nu vad nu cred. _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Super tari hainutzele! Vrem si noi! Asa practice si usor de imbracat. Pe mine ma streseaza mamaia: abia gandesc sa cumpar ceva, ca ea a si cumparat. Asta e k, dar nu cere detalii si cumpara ce gaseste si nu intotdeauna sunt usor de folosit sau nu-s practice. Iar despre pantaloni, l-am gasit odata dezvelit si ... fara pantaloni. Atat a dat din picioruse ca s-a dezbracat. De acum nu mai spun nimic, merg direct la cumparat si iau eu, cu mana mea. Sau sa-i spun, cu delicatete ce e bun si ce nu. Marse [mamica] de [bebic] Alex-Mihai (DN 31.01.2010) [url="http://family.webshots.com/album/576719562ERUnKY"].[/url]
Trebuie sa te impui cumva. Si soacra-mea e bine intentionata, dar ea nu l-a imbracat niciodata pe nepot, asa ca sa ma lase. Imi tot zice ca a comandat la un magazin sa-i aduca si aia si aia si ni le da cand ne ducem acasa... Dar nu-mi pun baza, ca i-a luat si pantaloni care-i vor veni peste vreo trei ani. Iti dai seama ce incantata sunt de ei...[bang] _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
ai mei stiau ca ma plangeam cand am iesit din maternitate ca toate hainele cumparate de mine (0-3 luni) ii sunt f mari si ... stiau ca nu am pantaloni cu picior si ca vreau...ok, am cumparat vro 2 perechi ce am gasit atunci imediat, i-a mai luat sotu 2 din grecia ca stia ca vreau si nu gaseam sa imi placa, apoi am mai primit 2 si...pe la o luna se desch cora in berceni si gasesc ai mei frumosi si ii iau copilului de 5 sapt pantaloni de o luna!!! si ii iau $ perechi!!! f frumosi intradevar si f f f utili ca-s subtirei si merg de minune pe cele 27 de grade de la mine din casa dar in cateva zile ii raman miiicii, am pus repede una, dou , acum o poarta prima oara pe a 3a, a 4a inca nu a imbracat-o sper sa apuce sa ii poarte [alcool][alcool][alcool] mie mi se rupe inima cand vad de astea nu stu de ce... adica daca vad ca cineva face un efort si e bine intentionat si nu neaparat efort da vad ca iau ceva cu buna intentie sau fac ceva care ei cred ca e bine si cand de fapt stiu ca nu e tocmai asa imi vine sa [q][q][q][q][q] nu stiu de ce sufar atat de mult ptr ca stiu ca ei nu se vor bucura de rezultatul scontat....nu stu sunt sensibiloasa la faza asta [:I] [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danasor
Cristies sunt superbe hainutele [olala][olala][olala], in special cele cu motiv marinaresc[olala] iar gecutza e bestiala. Referitor la hainutze, ieri am fost si noi sa luam ceva frumos, si am luat o salopetica de stat in casa cu maneci lungi, pentru luna a 6 a , si doar la maneci ii este un picutz lunga, in rest e perfecta, asa ca ma intreb la 6 luni pentru ce varsta sa-i caut???? de 1 , 2, ani??/ are 5,2 kg, nici prea mult nici prea putin, cum fac astia masurile...
Si mie mi s-au parut asa de frumoase astea de marinar.[olala]. Masurile sunt pe lungimi. Al meu are 62 de cm deja si 6 kilograme.[alcool] Am vazut pozele, e superba printesa[olala]. Intrebare: chestia aia pe care sta in ultimile poze e jucarie sau perna de alaptat? Oricum e foarte interesanta. _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danasor
Buna seara si de la noi! Multumim [asia][asia][asia] frumos de urari la toata lumea si pentru cele de azi si cele de ieri . Azi am sarbatorit amnadoua odata[olala]. Am avut o surpriza ffff frumoasa, a venit fratele meu cu sotia si nepotica de la Botosani, nu ma asteptam deloc stiam ca sunt foarte ocupati, si am petrecut super in familie. Anastasia a fost ffff cuminte, e asa de vreo 3 zile, sa vedem cat tine [bang]. La doua lunitze parca s-a schimbat dintr-o data, urmareste perfect cu privirea, intoarce capul, rade la mine cu gurita mare, sta cumintica la orizontala, e o dulceatza , daca vreti s-o vedeti am pus poze pe contul comun [url="http://entertainment.webshots.com/photo/2766870400105915686WoevpW"] aici [/url] Va invit pe toate la un gratarel, avem si bere si vin si tarie virtual ce-i place fiecaruia, si la tortulet pentru cei mari si cei mititei. Aoleuuu unde-s vremurile cand faceam gratare cand ne trasnea, indiferent de ora sau de vremea de afara, de era vara sau iarna, acum nici nu-mi tihneste si nici nu prea mai avem cu cine... fiecare e cu ai lui[alcool][alcool][alcool]
[offt]Botosaaani?!?![olala] Eu sunt de acolo, in Bucuresti stau deee..hm...6 ani. Fratele meu e in Iasi. Iti dai seama, ma vad cu ai mei cam din an in Pasti. AAA...vreau sa va intreb ceva, sa va dati cu parerea. Nasii lui Stefan vor fi fratele meu si cu sotia lui. Nici nu mi-a trecut prin gand sa ii pun pe nasii de cununie, m-am gandit la fratele meu ca ar fi cel mai potrivit. Ei, nasii de cununie s-au suparat foc, s-au simtit dati la o parte[:-@][:-@]...nu asta a fost intentia mea. Intrebarea e daca ar trebui sa ma simt un pic prost...parerile sunt impartite, ba ca nasii la copil sa fie tot aia de cununie...ba ca nu...in fine. Eu sunt ocnvinsa ca nasi mai buni pentru Stefan nu pot fi decat ei, dar uneori ma mai gandesc ca...poate ar fi trebuit...dar sa nu ma mai gandesc mai bine [:D] mama lui [url="http://picasaweb.google.com/ana.gradin"]STEFAN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia am reusit sa va prind. Lorexin legatura cu criza genitala de care am suferit si noi....mie mi-au spus sa ii las sanii in pace, sa nu-i storc asa cum zicea si cristies.Acum ce sa zic...am apasat-o de cateva ori fara sa-mi dau seama dar n-a patit nimic. Mara si acum ii mai are putin umflati. Cristies tare draguta garderoba gargaritului. Sa le purtati sanatosi! Mamidepuiuti ce frumos va plimbati voi. Danyelana sa-ti fie de bine si baia si manichiura! Cris_mario ce copii frumosi ai! Sa-ti traiasca! Mirela [mamica] fericita de Mara Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...