Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×
Membrii înregistrați beneficiază de funcționalități suplimentare. Participând la discuții, acumulezi puncte pentru tombole lunare cu premii atractive. Îți exprimi opinia, ajuți alți părinți și primești ajutor în schimb, totodată având șansa să câștigi. Ce te oprește? Înregistrează-te chiar acum!

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (5)


Recommended Posts

Ma bag in sfarshit la somnic...pana pe la vreo 5-6 cand s-or scula mandrele, daca nu cumva or vrea altfel tocmai azi cand intarzii si eu mai mult... NB (Noapte Buna)! Sau mai bine zis SU (Somn Ushor [:D]) ca sunt singura cuc pe aici... dar daca doar acum am timp de forum...[q] din 09.12.2009 [9cer] mami de Katya Natalia & Sofia Alena Albume: [url="http://family.webshots.com/slideshow/575962552xQAPQL"]L0-3[/url]; [url="http://family.webshots.com/slideshow/576994267xwEPMi"]L4[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
Citat:
citat din mesajul lui danyelana
Acum o sa incerc sa zic si eu cate ceva daca imi amintesc din capitolul trecut [:D] Haircut, ma bucur ca operatia a fost un succes.[flo] Un mare [pup] micutei curajoase si multe [flo] pt mamica ei. Alexutzzza, imi pare rau ca ai probleme cu alaptatul si sper sa se rezolve repede-repede. [pup] Acum vad ca ai reusit sa-i dai totusi san. Am si eu o intrebare, cum stii tu cat suge el exact cand e la tzatzi ca eu nu imi pot da seama la al meu. [pup] Cristies, merci de bancuri;[pup] Mamidepuiuti, ce super ca va mutati in germania la tati. [pk][pk] In ce parte, ne facem vecine? [pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
mai exact..nu stiu dar il cantaresc inainte si apoi il cantaresc dupa...desi de multe ori sta si suge si arata ca a luat 0 grame, adica are aceeasi greutate ca inainte is ..nu stu ce sa cred ca arata cantaru 0, eu zic ca nu am lapte incep disperarea...da copilu regurgiteaz alapte dupa )...si lapte proaspat...nu cred ca dupa 4 ore de somn regurgiteaza lapte proaspat de acu 4 ore...si de multe ori doarme linistit 2 -3 ore dupa o masa de asta de san cu ) si asta ma ingrijoreaza si mai mult...ca nu a mancat si doarme ..ma dispera cantaritu [bang] [mamica] de [bebic] Yannis
pai daca te dispera...renunta la a-i face asa des proba suptului. si il scapi si pe el de un stres. au am cumparat cantar la inceput[:D], si eram la fel de ingrijorata. acum il cantaresc 1 sau 2/sapt si ce bine e! nu vad decat ca a luat. ca o mai stagna si el in crestere...nu are cum sa stea 3 zile! so...iti recomand cu mi s-a recomandat si mie. nu te mai stresa cu proba suptului! [pup] Mihaela, fericita [mamica] de [bebic] Florin Cristian (16.12.2009) [url="http://family.webshots.com/album/576457137aUjcIh"](poze) [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149458"](...si povestea nasterii piticului)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara tuturor mamicilor! noi suntem indragostiti lulea[olala][olala][olala]sunt cu bb in brate.il doare burtica ca a fost constipat.momentan nu am timp sa intru la calculator.dorm odata cu el9am program de nou-nascut)maine facem o saptamana[pk][pk][pk]FACEM CINSTE!!![cheers][cheers][bere][bere][bere][berica][berica][xdulci][xdulci][papica][papica][pepsi][pepsi] APP...BEBE AL MEU ESTE DARIUS-MIHAIL! tati este topit dupa noi[olala]ne ajuta enorm...se trezeste si noaptea daca il aude caraind(nu plange mai deloc)si se ocupa de el cat am eu treburi...sper sa prind pe cineva pe messenger pe zi sa trimit si eu o poza 2 ptr album.va rog sa ma iertati ca nu am reusit sa intru,dar am intrat si intr-o mica depresie.noroc tot cu tati care ne este foarte mult alaturi si cum dau de butoi si mma viziteaza lacramioarele la ochisori ,imediat intervine el si ma scoate din [q]...este mai mult decat un colac de salvare printre valurile mari...mi-a dat Doamne-Doamne o minunatie de copil.frumos,cuminte,destept,sanatos...acum va las ca mi se sting felinarere...bb imi doarme in brate acum,il bag in patut la el ca toate noptiile a dormit langa noi[:D] si app:BEBE MEU SE INCADREAZA IN CEL MAI PUFOS PUFULET[olala][olala][olala] SUNTEM EFECTIV TOPITI DUPA EL[pk][pk][pk] arwen92[gravi]40s cu [baietel] Darius-Matei(mai negociem)
[ruga][ruga][ruga] Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!! [ruga][ruga][ruga] [wow][wow][wow]prelungiri???inseamna ca intalnirea este de 8martie? hmmm...[copil]cand vrei sa vi?noi te asteptam[bibe][8**]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui arwen92
buna seara tuturor mamicilor! noi suntem indragostiti lulea[olala][olala][olala]sunt cu bb in brate.il doare burtica ca a fost constipat.momentan nu am timp sa intru la calculator.dorm odata cu el9am program de nou-nascut)maine facem o saptamana[pk][pk][pk]FACEM CINSTE!!![cheers][cheers][bere][bere][bere][berica][berica][xdulci][xdulci][papica][papica][pepsi][pepsi] APP...BEBE AL MEU ESTE DARIUS-MIHAIL! tati este topit dupa noi[olala]ne ajuta enorm...se trezeste si noaptea daca il aude caraind(nu plange mai deloc)si se ocupa de el cat am eu treburi...sper sa prind pe cineva pe messenger pe zi sa trimit si eu o poza 2 ptr album.va rog sa ma iertati ca nu am reusit sa intru,dar am intrat si intr-o mica depresie.noroc tot cu tati care ne este foarte mult alaturi si cum dau de butoi si mma viziteaza lacramioarele la ochisori ,imediat intervine el si ma scoate din [q]...este mai mult decat un colac de salvare printre valurile mari...mi-a dat Doamne-Doamne o minunatie de copil.frumos,cuminte,destept,sanatos...acum va las ca mi se sting felinarere...bb imi doarme in brate acum,il bag in patut la el ca toate noptiile a dormit langa noi[:D] si app:BEBE MEU SE INCADREAZA IN CEL MAI PUFOS PUFULET[olala][olala][olala] SUNTEM EFECTIV TOPITI DUPA EL[pk][pk][pk] arwen92[gravi]40s cu [baietel] Darius-Matei(mai negociem)
[ruga][ruga][ruga] Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!! [ruga][ruga][ruga] [wow][wow][wow]prelungiri???inseamna ca intalnirea este de 8martie? hmmm...[copil]cand vrei sa vi?noi te asteptam[bibe][8**]
arwen92 [pup] [flo] Mihaela, fericita [mamica] de [bebic] Florin Cristian (16.12.2009) [url="http://family.webshots.com/album/576457137aUjcIh"](poze) [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149458"](...si povestea nasterii piticului)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

update la semnatura! micki,ce faceti?cum sunteti?astept sa se incalzeasca si poate iesim la parc cu strumfii nostri[:D]...sa mai vb si noi ca ... [pup][pup][pup] dulce! o noapte linistita!!!(acum intelem MAXIM semnificatia asta)[pk][flo] arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de [copil] [baietel] Darius-Mihail
[ruga][ruga][ruga] Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!! [ruga][ruga][ruga] minunea mea pufoasa cu ochii albastrii[bibe][8**]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetele! O duminica frumoasa sa aveti! Si pentru ca nu a dat nimeni cafeluta, va invit eu la una [cafea]. [s]La multe lunite Luca Alexandru, Nicholas, Rebecca Maria,Ivan Matei si la multi ani Luca de Rebiana![s] Eu sunt cu micuta pe picioare si sper sa adoarma curand ca asa as mai baga niste somnic. Azi trebuie sa mergem si noi la biserica sa ne citeasca preotul. Bebita mea pt prima data in viata ei s-a trezit dupa 3 ore si a refuzat sa manance. M-am luptat cu ea vreo 10 minute sa o hranesc si n-am reusit. Mirela [mamica] fericita de Mara Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna DIMINEATA SI DE LA NOI! deschid mess-ul si in mesajul ala de Welcome.. vad un frapuccino de la starbucks... asa ca mor de pofta, poate imi fac vant la unul azi-maine... FARA ZAHAR! Am fost la petrecere, nu zic, de cand am scris ultimul mesaj ieri, era 18;00.. am intrat in priza cu MULS, DUSH, IMBRACAT, ARANJAT PAR, MACHIAT... nu mai stiam cum sa le impac pe toate, noroc cu leaganul care mi l=a tinut pe Shaolin ametit acolo, era cu mainile rasfirate, dus cu pluta. nu am stat mult, am venit, ma astepta vesel, nu plansese deloc, a fost f cuminte, ii place mult sa "vorbeasca" cu mama mea, am intrat direct in actiune cu baitza, papa si nani. Imi pocneau sanii.... si asa am tinut-o toata noaptea, iar am udat patul, am schimbat maioul de 3 ori... ce mai noapte. Cu cititul am ajuns la pag 8, destul ca sa urez LA MULTI ANI EMEI, PT IERI! SANATATE MULTA! CITIM SI REVENIM.... Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009) Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama! [url="http://picasaweb.google.ro/andreeaprata84"]toate pozele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miremia
Neatza fetele! O duminica frumoasa sa aveti! Si pentru ca nu a dat nimeni cafeluta, va invit eu la una [cafea]. [s]La multe lunite Luca Alexandru, Nicholas, Rebecca Maria,Ivan Matei si la multi ani Luca de Rebiana![s] Eu sunt cu micuta pe picioare si sper sa adoarma curand ca asa as mai baga niste somnic. Azi trebuie sa mergem si noi la biserica sa ne citeasca preotul. Bebita mea pt prima data in viata ei s-a trezit dupa 3 ore si a refuzat sa manance. M-am luptat cu ea vreo 10 minute sa o hranesc si n-am reusit. Mirela [mamica] fericita de Mara Ioana
multumesc de cafea,mirela...[cafea] [s] pt sarbatoritii zilei de 14 [s] sa fiti cumintele la biserica![pup][flo][pup] cornelia,mami de[cavaler] Radu (30.07.2000) si [bebic] Alexander (05.01.2010) [url="http://www.flickr.com/photos/43575800@N02/"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...