Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (6)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui decenuela
sunt si io la zi cu cap. asta...mai am din urma cateva pag...unde sa vad pozele lui cristies ... ieri n-am fost activa ca a pus tati stapanire pe laptopul meu.... sambata am luat bagajul meu....inmarsupiu si go...am ajuns in cora din sun plaza...pe jos...cam de la dristor[flo]...multumesc..am cascat ochii...m-am abtinut de la toate bunatatile...cautam prune...sa le fac in aluat..sau cum se cheama? ieri jiji iar a vomat..dar nu ma mai agit tare... revin..striga shefu Mihaela, [mamica] de LUCA ... minunea de la miezul noptii... Povestea unui...[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147279"]petrecaret[/url] [url="http://family.webshots.com/album/576857786Lfskpc"]poze[/url] AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)
Poate e de la prune ca si data trecuta ai mancat compot daca u ma insel. [asia] Poate nu ii fac bine [flo] Stiu si eu ce sa zic [pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata si de la noi, ne pregatim sa mergem la cabinet, azi avem zi lunga, pana la 18:00, sunt curioasa cum ne descurcam si cit e de cumnte Mara. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

POT SA IMPRUMUT 25 $ ? Un om a venit de la munca tarziu, obosit si nervos, gasindu-si baiatul de 5 ani asteptand la usa . - Tati, pot sa te intreb ceva? - Da sigur, despre ce e vorba? a raspuns omul - Tati, cati bani castigi pe ora? - Asta nu e treaba ta. De ce ma intrebi astfel de lucruri. Spuse omul nervos. - Doar vreau sa stiu...Te rog spune-mi, cat castigi pe ora? - Daca trebuie sa stii, castig 50$ pe ora. - Ah, a raspuns micutul, cu capul plecat. - Tati, imi imprumuti te rog 25$? Tatal s-a infuriat' - Daca singurul motiv pentru care m-ai intrebat asta este ca sa imi ceri niste bani sa iti cumperi o jucarie prosteasca sau alte porcarii, atunci du-te direct in camera ta la culcare. Gandeste-te de ce esti asa egoist. Nu lucrez din greu in fiecare zi pentru asa copilarii Micutul a mers in liniste in camera si a inchis usa . Omul s-a enervat si mai tare pe intrebarile baiatului. Cum a putut sa puna asa intrebari doar pentru a cere niste bani. Dupa o ora, omul s-a calmat si a inceput sa gandeasca: Poate chiar era ceva de care chiar avea nevoie sa cumpere cu 25$ si chiar nu mi-a cerut bani des. Omul a mers la usa baiatului si a deschis-o - Dormi? a intrebat... - Nu tati, sunt treaz, a raspuns baiatul. - M-am gandit, poate am fost prea dur mai devreme, spuse tatal. A fost o zi lunga si m-am descarcat pe tine. Uite aici ai 25$ Micutul a sarit, zambind. - Multumesc tati, a zbierat. Dupa aceea a scos un pumn de bani. Omul a vazut ca baiatul avea deja bani si s-a enervat din nou.. Micutul si-a numarat incet banii si s-a uitat catre tatal sau.. - De ce v rei mai multi bani daca deja ai? a spus tatal. - Pentru ca nu am avut destul, dar acum am, a replicat baiatul - Tati, am 50$. Pot sa cumpar o ora cu tine???? Te rog sa vii mai repede acasa maine . Vreau sa mananc cu tine. Tatal a fost distrus. Si-a luat baiatul in brate si l-a implorat sa il ierte. Este doar o reamintire pentru toti ce lucreaza din greu in viata. Nu ar trebui sa lasam timpul sa treaca printre degete fara sa petrecem timp cu cei care chiar conteaza pentru noi, aceia apropiati de inimile noastre. Sa ne amintim sa impartim cei 50$ din timpul nostru cu cineva pe care iubim. Daca maine murim, compania pentru care lucram ne va inlocui foarte usor, in cateva ore. Dar familia si prietenii pe care ii lasam in urma o sa simta pierderea pentru tot restul vietilor lor. cornelia,mami de[cavaler] Radu (30.07.2000) si [bebic] Alexander (05.01.2010) [url="http://www.flickr.com/photos/43575800@N02/"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata buna, fetele! Multumesc de cafea! Asa as bea una mare, dupa aventura de azi noapte. Pe Lucas am inceput sa-l aud pe la 3 jumate, foindu-se si scremandu-se si agitandu-se, in plin proces de "produs" ceva. Dupa vreo 10 minute, cand am vazut ca nu-i rost sa-si rrezolve problemuta singurel, l-am ajutat cu "tubuletul" (asta e echivalentul portughez al termometrului, e un tubulet gaurit, de la un preparat pt facut caca la bebelusi, caruia i se taie partea de preparat si ramane numai partea de tubulet gaurit; ajuta la stimulare si mai lasa si bashe sajavascript:insertsmilie('[:D]') treaca prin gaurica[:I]). Problema a fost ca introducerea tubuletului a provocat o "explozie" pe mami[:I][:I][:I], de a trebuit mami sa se schimbe si sa se spele in miez de noapte. Partea haioasa, daca o pot numi asa, e ca azi trebuie sa spal si peretele din spatele locului unde il schimb[:D] Mami de [baietel] Lucas (06.02.2010) + [bonjovi] André (30.01.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002
Neata buna, fetele! Multumesc de cafea! Asa as bea una mare, dupa aventura de azi noapte. Pe Lucas am inceput sa-l aud pe la 3 jumate, foindu-se si scremandu-se si agitandu-se, in plin proces de "produs" ceva. Dupa vreo 10 minute, cand am vazut ca nu-i rost sa-si rrezolve problemuta singurel, l-am ajutat cu "tubuletul" (asta e echivalentul portughez al termometrului, e un tubulet gaurit, de la un preparat pt facut caca la bebelusi, caruia i se taie partea de preparat si ramane numai partea de tubulet gaurit; ajuta la stimulare si mai lasa si bashe sajavascript:insertsmilie('[:D]') treaca prin gaurica[:I]). Problema a fost ca introducerea tubuletului a provocat o "explozie" pe mami[:I][:I][:I], de a trebuit mami sa se schimbe si sa se spele in miez de noapte. Partea haioasa, daca o pot numi asa, e ca azi trebuie sa spal si peretele din spatele locului unde il schimb[:D] Mami de [baietel] Lucas (06.02.2010) + [bonjovi] André (30.01.2006)
[:D][:D][:D] cornelia,mami de[cavaler] Radu (30.07.2000) si [bebic] Alexander (05.01.2010) [url="http://www.flickr.com/photos/43575800@N02/"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:I][:I][:I]Noi n-am mai dat pe aic, decat din cand in cand, pe dupa cortina, din lipsa de timp. mami al meu mai sta aici pana joi, si am profitat de sederea ei sa aranjez toate dulapurile si toate coltisoarele in care nu am mai curataat de luni de zile. Dupa-mesele libere am iesit cu patinele [olala][olala][8D] Ne-a facut buni cadou tuturor role, ca nu prea suntem sportivi si nu prea ne miscam, asa ca acum iesim cu totii pe faleza. Tati impinge caruciorul, mami (care stia numai pe patine de ghiata) inca incearca sa invete cum sa se opreasca, ca de tinut se tine bine pe picioare si André, se invarte si el pe langa noi si da din picioruse, mai consumand o miliunitate din energia aia interminabila, care ne consuma pe toti, 2 parinti si o bunica [:I] Mami de [baietel] Lucas (06.02.2010) + [bonjovi] André (30.01.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata,am avut super noapte.s-a trezit la 4-5 ore [pk] [pk] [pk] akm doarme iar..eu m-am coafat,mi-am facut o super baitza si il asteptam pe tati sa dam o raita prin mall-ul cel nou..treb sa-i iau lui Mario cate ceva de imbracat,si al cora sa luam centrul ala de activitati ptr micuta+body maieu [olala] ...deci azi ma plimb [olala] hehe si mi-a luat tati niste praji aseara...primele pe kre le-am mancat [pofta] [pofta] [pofta] ne citim mai tarziu [pup] Andreea [mamica]Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000 [url="http://www.flickr.com/photos/43981940@N03/"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148508&whichpage=1"]o printesa grabita...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti
POT SA IMPRUMUT 25 $ ? Un om a venit de la munca tarziu, obosit si nervos, gasindu-si baiatul de 5 ani asteptand la usa . - Tati, pot sa te intreb ceva? - Da sigur, despre ce e vorba? a raspuns omul - Tati, cati bani castigi pe ora? - Asta nu e treaba ta. De ce ma intrebi astfel de lucruri. Spuse omul nervos. - Doar vreau sa stiu...Te rog spune-mi, cat castigi pe ora? - Daca trebuie sa stii, castig 50$ pe ora. - Ah, a raspuns micutul, cu capul plecat. - Tati, imi imprumuti te rog 25$? Tatal s-a infuriat' - Daca singurul motiv pentru care m-ai intrebat asta este ca sa imi ceri niste bani sa iti cumperi o jucarie prosteasca sau alte porcarii, atunci du-te direct in camera ta la culcare. Gandeste-te de ce esti asa egoist. Nu lucrez din greu in fiecare zi pentru asa copilarii Micutul a mers in liniste in camera si a inchis usa . Omul s-a enervat si mai tare pe intrebarile baiatului. Cum a putut sa puna asa intrebari doar pentru a cere niste bani. Dupa o ora, omul s-a calmat si a inceput sa gandeasca: Poate chiar era ceva de care chiar avea nevoie sa cumpere cu 25$ si chiar nu mi-a cerut bani des. Omul a mers la usa baiatului si a deschis-o - Dormi? a intrebat... - Nu tati, sunt treaz, a raspuns baiatul. - M-am gandit, poate am fost prea dur mai devreme, spuse tatal. A fost o zi lunga si m-am descarcat pe tine. Uite aici ai 25$ Micutul a sarit, zambind. - Multumesc tati, a zbierat. Dupa aceea a scos un pumn de bani. Omul a vazut ca baiatul avea deja bani si s-a enervat din nou.. Micutul si-a numarat incet banii si s-a uitat catre tatal sau.. - De ce v rei mai multi bani daca deja ai? a spus tatal. - Pentru ca nu am avut destul, dar acum am, a replicat baiatul - Tati, am 50$. Pot sa cumpar o ora cu tine???? Te rog sa vii mai repede acasa maine . Vreau sa mananc cu tine. Tatal a fost distrus. Si-a luat baiatul in brate si l-a implorat sa il ierte. Este doar o reamintire pentru toti ce lucreaza din greu in viata. Nu ar trebui sa lasam timpul sa treaca printre degete fara sa petrecem timp cu cei care chiar conteaza pentru noi, aceia apropiati de inimile noastre. Sa ne amintim sa impartim cei 50$ din timpul nostru cu cineva pe care iubim. Daca maine murim, compania pentru care lucram ne va inlocui foarte usor, in cateva ore. Dar familia si prietenii pe care ii lasam in urma o sa simta pierderea pentru tot restul vietilor lor. cornelia,mami de[cavaler] Radu (30.07.2000) si [bebic] Alexander (05.01.2010) [url="http://www.flickr.com/photos/43575800@N02/"]poze[/url]
[q][q][q][q][q][q][q][q][q] m-a terminat asta [q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q] VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE.... Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009) Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama! [url="http://picasaweb.google.ro/andreeaprata84"]toate pozele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucas e baiat mare, are 5 saptamani, 4700kg si vreo 57 de cm. Papa numai tzitzi. Cu asta nu are de ales, ca in afara de o rezerva de 100 ml de lapte din congelator, nu avem alt laptic in casa. E cuminte, comparativ cu frate-so (comparatiile astea... oricat as vrea nu pot sa nu le fac, chiar daca nu le enunt decat aici, cu voi [:I]), se trezeste pe la 3 si pe la 6... Aici l-am mufat si am inceput sa scriu cu o mana Ziua inca doarme multisor si cand nu doarme, tot ceea ce pretinde e sa nu fie singur. Asa ca il car cu mine prin casa, peste tot. Cristies si elefantica (cred)[pup] pt pontul cu balansoarul. Ii place vibrat, i place si nevibrat, doarme in el, se uita la jucarii...o minune! In schimb frate-so mai mare, of, of, mai, mai...[bang][bang][bang][bang] Mami de [baietel] Lucas (06.02.2010) + [bonjovi] André (30.01.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...