Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (6)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina
Buna dimineata! trezit la 3 si la 6, mancat 5 min si [nani] la loc, acum de dim l-am rezemat de perne si s-a scremut pana m-am spalat pe dinti ...s-a incordat si s-a ridicat in fund, a stat putin, a ras cu voce tare si buf pe spate.... eu si mama, pe spate si noi... acum vrea iar si iar si se supara ca e greu tare:)) l-am adapat si doarme in brate, ma rupe de spate... il pun in patutz sa fac ordine ca vine DECENUELA CU LUCA!!!! PARTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!! VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE.... Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009) Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama! [url="http://picasaweb.google.ro/andreeaprata84"]toate pozele[/url]
Distractie placuta! La MAXIM [pup][pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna... fetele...era sa zic dimineata, dar cand am vazut cat e ceasul m-am razgandit. Eu abia m-am trezit.[:I] Dar am stat cu gagalicea mea imbratisata dupa ce i-am dat tzitzi de nu-mi mai venea sa ma ridic din pat...plus ca aseara ne-am culcat tarziu k am avut toata ziua musafiri si a fost galagie multa si mititica era asa de obosita si agitata ca nu putea adormi... Am citit din urma mai pe fuga asa...a fost un capitol trist [q]...nici nu stiu ce sa zic, am vazut si eu stirile si am vazut postarile voastre si...ramai fara cuvinte in fata unor asemenea tragedii. Cred ca fiecare dintre noi cand e vorba de ceva rau spunem 'poate nu se intampla chiar mie', dar...suntem asa de expusi la toate....of! Sper ca cei care traiesc aceasta drama si toti cei care intampina in viata lor asemenea nenorociri sa aiba puterea sa mearga inainte, sa depaseasca momentele dificile si sa-si traiasca viata in continuare fara 'sechele'...dar, pentru ei niciodata nu va mai fi la fel. Bietii copilasi...Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca pe mamica lor si s-o faca inger ca sa-i poate veghea pe puii ei de sus. Inainte de sarbatori a fost un caz cu o graviduta in luna a 9-a care a murit la Iasi de gripa AH1N1...poate ati auzit la stiri...fata era era de la noi din Tg Neamt si mai avea acasa un copilas de cativa anisori. Prin ce drama trece copilul ala nu va inchipuiti...si acum plange zilnic si intreaba de mamica lui, iar adultii din cauza ca nu mai stiu ce sa-i zica si ca au obosit de plansul si intrebarile celei mici si sunt si ei intr-o situatie foarte dificila (tatal risca sa-si piarda serviciul, are si bebelusul nou-nascut in grija, traieste drama k si-a pierdut sotia etc) au inceput s-o certe si sa tipe la cea mica sa nu mai tot intrebe de mama. Va dati seama ce e in sufletul acelui copil? ce si-o fi imaginand? Dumnezeu sa ne fereasca de nenorociri si sa ne tina sanatosi...restul le ducem cum putem, nopti nedormite, dureri de tzitzi, sfaturi 'binevoitoare' si alte maruntisuri de astea...trebuie sa pretuim fiecare clipa oricat de dificila ni s-ar parea si butoiul cu melancolie sau depresiile sa le aruncam cat mai departe de noi ca nu noi suntem cei batuti de soarta. Of, Doamne...apara-ne si pazeste-ne de tot ce-i rau! M-a sunat Ioana_fota, era inca in spital, doctorita vrea s-o mai tina 2 zile si era suparata din cauza asta. Spunea ca o sa mearga totusi sa insiste sa-i dea drumul acasa ca sta la doar 10 min de spital, iar daca e sa sa se simta rau se intoarce in spital. ea vrea de fapt sa plece din spital ca sa poata pleca la maternitatea din Medgidia k acolo vrea sa nasca. A intrebat de voi toate...v-a luat pe rand: ce face ema de cris, ce face gargaritzu lui cristies, ce face lorex, ce face alexutza, haircut, lalitica etc...nu mai enumar....de toate, de toate a intrebat...noroc ca intrasem si citisem si am putut sa-i raspund. Oricum daca ii da drumul azi acasa o sa intre chiar ea sa ne povesteasca ce face...Deocamdata va pupa pe toate si va transmite salutari. Trimit mesajul sa nu-l pierd si ma revin. [pup] mami de [alap] strumfita scumpa Daria-Ioana [url="http://family.webshots.com/photo/2982412560106018511VUJZab"]pozicile mele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danyelana
Citat:
citat din mesajul lui oani_2002
[:I][:I][:I]Mai primiti cereri de prietenie? Vreau si eu prieteni sub nume[:I][:I][:I] (asta daca vreti si voi, of course) Mami de [baietel] Lucas (06.02.2010) + [bonjovi] André (30.01.2006)
Vrei sa fii prietena mea? [pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
[pup]Vai, ma simt onorata [:D] Multumesc, fetelor[flo] Of, eu as mai scrie, dar nu ma lasa datoria! Oare m-a auzit cand l-am laudat ca doarme ziua? Mami de [baietel] Lucas (06.02.2010) + [bonjovi] André (30.01.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti
POT SA IMPRUMUT 25 $ ? Un om a venit de la munca tarziu, obosit si nervos, gasindu-si baiatul de 5 ani asteptand la usa . - Tati, pot sa te intreb ceva? - Da sigur, despre ce e vorba? a raspuns omul - Tati, cati bani castigi pe ora? - Asta nu e treaba ta. De ce ma intrebi astfel de lucruri. Spuse omul nervos. - Doar vreau sa stiu...Te rog spune-mi, cat castigi pe ora? - Daca trebuie sa stii, castig 50$ pe ora. - Ah, a raspuns micutul, cu capul plecat. - Tati, imi imprumuti te rog 25$? Tatal s-a infuriat' - Daca singurul motiv pentru care m-ai intrebat asta este ca sa imi ceri niste bani sa iti cumperi o jucarie prosteasca sau alte porcarii, atunci du-te direct in camera ta la culcare. Gandeste-te de ce esti asa egoist. Nu lucrez din greu in fiecare zi pentru asa copilarii Micutul a mers in liniste in camera si a inchis usa . Omul s-a enervat si mai tare pe intrebarile baiatului. Cum a putut sa puna asa intrebari doar pentru a cere niste bani. Dupa o ora, omul s-a calmat si a inceput sa gandeasca: Poate chiar era ceva de care chiar avea nevoie sa cumpere cu 25$ si chiar nu mi-a cerut bani des. Omul a mers la usa baiatului si a deschis-o - Dormi? a intrebat... - Nu tati, sunt treaz, a raspuns baiatul. - M-am gandit, poate am fost prea dur mai devreme, spuse tatal. A fost o zi lunga si m-am descarcat pe tine. Uite aici ai 25$ Micutul a sarit, zambind. - Multumesc tati, a zbierat. Dupa aceea a scos un pumn de bani. Omul a vazut ca baiatul avea deja bani si s-a enervat din nou.. Micutul si-a numarat incet banii si s-a uitat catre tatal sau.. - De ce v rei mai multi bani daca deja ai? a spus tatal. - Pentru ca nu am avut destul, dar acum am, a replicat baiatul - Tati, am 50$. Pot sa cumpar o ora cu tine???? Te rog sa vii mai repede acasa maine . Vreau sa mananc cu tine. Tatal a fost distrus. Si-a luat baiatul in brate si l-a implorat sa il ierte. Este doar o reamintire pentru toti ce lucreaza din greu in viata. Nu ar trebui sa lasam timpul sa treaca printre degete fara sa petrecem timp cu cei care chiar conteaza pentru noi, aceia apropiati de inimile noastre. Sa ne amintim sa impartim cei 50$ din timpul nostru cu cineva pe care iubim. Daca maine murim, compania pentru care lucram ne va inlocui foarte usor, in cateva ore. Dar familia si prietenii pe care ii lasam in urma o sa simta pierderea pentru tot restul vietilor lor. cornelia,mami de[cavaler] Radu (30.07.2000) si [bebic] Alexander (05.01.2010) [url="http://www.flickr.com/photos/43575800@N02/"]poze[/url]
[q][q][q][q] trist de adevarat! [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem
Buna... fetele...era sa zic dimineata, dar cand am vazut cat e ceasul m-am razgandit. Eu abia m-am trezit.[:I] Dar am stat cu gagalicea mea imbratisata dupa ce i-am dat tzitzi de nu-mi mai venea sa ma ridic din pat...plus ca aseara ne-am culcat tarziu k am avut toata ziua musafiri si a fost galagie multa si mititica era asa de obosita si agitata ca nu putea adormi... Am citit din urma mai pe fuga asa...a fost un capitol trist [q]...nici nu stiu ce sa zic, am vazut si eu stirile si am vazut postarile voastre si...ramai fara cuvinte in fata unor asemenea tragedii. Cred ca fiecare dintre noi cand e vorba de ceva rau spunem 'poate nu se intampla chiar mie', dar...suntem asa de expusi la toate....of! Sper ca cei care traiesc aceasta drama si toti cei care intampina in viata lor asemenea nenorociri sa aiba puterea sa mearga inainte, sa depaseasca momentele dificile si sa-si traiasca viata in continuare fara 'sechele'...dar, pentru ei niciodata nu va mai fi la fel. Bietii copilasi...Dumnezeu s-o ierte si s-o odihneasca pe mamica lor si s-o faca inger ca sa-i poate veghea pe puii ei de sus. Inainte de sarbatori a fost un caz cu o graviduta in luna a 9-a care a murit la Iasi de gripa AH1N1...poate ati auzit la stiri...fata era era de la noi din Tg Neamt si mai avea acasa un copilas de cativa anisori. Prin ce drama trece copilul ala nu va inchipuiti...si acum plange zilnic si intreaba de mamica lui, iar adultii din cauza ca nu mai stiu ce sa-i zica si ca au obosit de plansul si intrebarile celei mici si sunt si ei intr-o situatie foarte dificila (tatal risca sa-si piarda serviciul, are si bebelusul nou-nascut in grija, traieste drama k si-a pierdut sotia etc) au inceput s-o certe si sa tipe la cea mica sa nu mai tot intrebe de mama. Va dati seama ce e in sufletul acelui copil? ce si-o fi imaginand? Dumnezeu sa ne fereasca de nenorociri si sa ne tina sanatosi...restul le ducem cum putem, nopti nedormite, dureri de tzitzi, sfaturi 'binevoitoare' si alte maruntisuri de astea...trebuie sa pretuim fiecare clipa oricat de dificila ni s-ar parea si butoiul cu melancolie sau depresiile sa le aruncam cat mai departe de noi ca nu noi suntem cei batuti de soarta. Of, Doamne...apara-ne si pazeste-ne de tot ce-i rau! M-a sunat Ioana_fota, era inca in spital, doctorita vrea s-o mai tina 2 zile si era suparata din cauza asta. Spunea ca o sa mearga totusi sa insiste sa-i dea drumul acasa ca sta la doar 10 min de spital, iar daca e sa sa se simta rau se intoarce in spital. ea vrea de fapt sa plece din spital ca sa poata pleca la maternitatea din Medgidia k acolo vrea sa nasca. A intrebat de voi toate...v-a luat pe rand: ce face ema de cris, ce face gargaritzu lui cristies, ce face lorex, ce face alexutza, haircut, lalitica etc...nu mai enumar....de toate, de toate a intrebat...noroc ca intrasem si citisem si am putut sa-i raspund. Oricum daca ii da drumul azi acasa o sa intre chiar ea sa ne povesteasca ce face...Deocamdata va pupa pe toate si va transmite salutari. Trimit mesajul sa nu-l pierd si ma revin. [pup] mami de [alap] strumfita scumpa Daria-Ioana [url="http://family.webshots.com/photo/2982412560106018511VUJZab"]pozicile mele[/url]
Ce trist e ceea ce povestesti tu [q][q][q][q] Bietii copilasi ramasi fara mamica [q][q] mi se rupe sufletul gandindu-ma ca pe ei nu-i mai poate alina mamica lor [q][q] Sa ne rugam la Dumnezeu sa fim sanatosi ca restul se rezolva [pup][pup][pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario
neata,am avut super noapte.s-a trezit la 4-5 ore [pk] [pk] [pk] akm doarme iar..eu m-am coafat,mi-am facut o super baitza si il asteptam pe tati sa dam o raita prin mall-ul cel nou..treb sa-i iau lui Mario cate ceva de imbracat,si al cora sa luam centrul ala de activitati ptr micuta+body maieu [olala] ...deci azi ma plimb [olala] hehe si mi-a luat tati niste praji aseara...primele pe kre le-am mancat [pofta] [pofta] [pofta] ne citim mai tarziu [pup] Andreea [mamica]Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000 [url="http://www.flickr.com/photos/43981940@N03/"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148508&whichpage=1"]o printesa grabita...[/url]
ceee centru? vreau si io? de la cora?? [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata la amiaza si de la mine! Micuta inca doarme dupa ce a chinuit-o pe mami jumatate de noapte.[:D] Multumesc fetele pt raspunsurile referitoare la pozitia scaunului de bebe in masina. Inca nu stiu cum sa procede. Oricum ma gandesc ca cel mult pot sa iau o amenda in cazul in care ma opreste politia si am bebelusa in fata. Pe de alta parte stiu ca in spate e mai sigur, dar daca sunt singura cu ea in masina si nu pot sa vad ce face imbatranesc pana ajung la destinatie.[bang][bang] Mama nebuna..... Sa aveti o zi frumoasa ca vad ca insorita este![pup] Mirela [mamica] fericita de Mara Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am urcat niste poze pe contul comun, cu Lucas si cu Andu si una de la patinaj [:I] Sa nu radeti de echipament, va rog, eram pt prima oara pe role. Bebecu trebuie ca a simtit ca l/am laudat, ca nu vrea neam sa doarma[bang][bang] Mami de [baietel] Lucas (06.02.2010) + [bonjovi] André (30.01.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti
POT SA IMPRUMUT 25 $ ? Un om a venit de la munca tarziu, obosit si nervos, gasindu-si baiatul de 5 ani asteptand la usa . - Tati, pot sa te intreb ceva? - Da sigur, despre ce e vorba? a raspuns omul - Tati, cati bani castigi pe ora? - Asta nu e treaba ta. De ce ma intrebi astfel de lucruri. Spuse omul nervos. - Doar vreau sa stiu...Te rog spune-mi, cat castigi pe ora? - Daca trebuie sa stii, castig 50$ pe ora. - Ah, a raspuns micutul, cu capul plecat. - Tati, imi imprumuti te rog 25$? Tatal s-a infuriat' - Daca singurul motiv pentru care m-ai intrebat asta este ca sa imi ceri niste bani sa iti cumperi o jucarie prosteasca sau alte porcarii, atunci du-te direct in camera ta la culcare. Gandeste-te de ce esti asa egoist. Nu lucrez din greu in fiecare zi pentru asa copilarii Micutul a mers in liniste in camera si a inchis usa . Omul s-a enervat si mai tare pe intrebarile baiatului. Cum a putut sa puna asa intrebari doar pentru a cere niste bani. Dupa o ora, omul s-a calmat si a inceput sa gandeasca: Poate chiar era ceva de care chiar avea nevoie sa cumpere cu 25$ si chiar nu mi-a cerut bani des. Omul a mers la usa baiatului si a deschis-o - Dormi? a intrebat... - Nu tati, sunt treaz, a raspuns baiatul. - M-am gandit, poate am fost prea dur mai devreme, spuse tatal. A fost o zi lunga si m-am descarcat pe tine. Uite aici ai 25$ Micutul a sarit, zambind. - Multumesc tati, a zbierat. Dupa aceea a scos un pumn de bani. Omul a vazut ca baiatul avea deja bani si s-a enervat din nou.. Micutul si-a numarat incet banii si s-a uitat catre tatal sau.. - De ce v rei mai multi bani daca deja ai? a spus tatal. - Pentru ca nu am avut destul, dar acum am, a replicat baiatul - Tati, am 50$. Pot sa cumpar o ora cu tine???? Te rog sa vii mai repede acasa maine . Vreau sa mananc cu tine. Tatal a fost distrus. Si-a luat baiatul in brate si l-a implorat sa il ierte. Este doar o reamintire pentru toti ce lucreaza din greu in viata. Nu ar trebui sa lasam timpul sa treaca printre degete fara sa petrecem timp cu cei care chiar conteaza pentru noi, aceia apropiati de inimile noastre. Sa ne amintim sa impartim cei 50$ din timpul nostru cu cineva pe care iubim. Daca maine murim, compania pentru care lucram ne va inlocui foarte usor, in cateva ore. Dar familia si prietenii pe care ii lasam in urma o sa simta pierderea pentru tot restul vietilor lor. cornelia,mami de[cavaler] Radu (30.07.2000) si [bebic] Alexander (05.01.2010) [url="http://www.flickr.com/photos/43575800@N02/"]poze[/url]
Atata dreptate in mesajul asta...ar trebui sa ne oprim un minut si sa ne gandim la cat oferim din noi si din timpul nostru celor apropiati si dragi. Am citit putin si eu despre tragedia prin care trece familia lui Carmen. Recunosc ca nu am reusit sa citesc prea mult, e mult, mult prea trist si atat de nedrept. Ma rog pt copilasii ei! Dumnezeu sa ii ocrotesca si sa ii apere! Mami de [baietel] Lucas (06.02.2010) + [bonjovi] André (30.01.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele...sa mor io de inteleg cum puteti scrie atat de mult!!! :):):) Io nu apuc nici sa va citesc, darmite sa mai si scriu. Pt prima data Dani a facut figuri azi dimineata, ma bate gandul ca e de la pastele cu fructe de mare de ieri [:D]. A dormit de la 12.30 la 6 dimineata, iar de la 6 nu a mai vrut deloc sa doarma, a urlat incontinuu pana la 10, somn cu chiu cu vai de juma de ora, pana la 10.30 si apoi iar urlat pana la 12. In sfarsit, doarme de o ora, desi il mai aud miortaind prin pat. Sa zic si io de subiectele pe care am apucat sa le citesc: CENTURA DE BURTA: neinteresanta, am prietene care au folosit si altele care nu. Burta se retrage in f de cate exerctii faci, nu de cat de stransa o tii...parerea mea. Ca asa...mi-as pune ceva sa imi stranga fundul!! DORMIT PE BURTA: Daniel doarme pe burta din maternitate si nu suporta sa stea pe spate. Am intrebari si dubii referitor la ascutimea capului lui [:D], dar sper sa vina o vreme cand o sa il pot culca si pe spate. MANCARE: mie mi-a zis asistenta si pediatra ca smantana si cartofii sunt interzize. La fel si orice prajitura de cofetarie care poate contine margarina. [:D] Nu mananc nici o leguma cruda, uneori rontai o juma de morcov de pofta. In rest, supe-ciorbe de legume, cu sau fara carne si diverse la cuptor, cu sau fara carne. Orezul il constipa pe bebe si pe mine, pastele sunt singurele suportate de amandoi... REGURGITAT/VOMAT: eu am observat ca Daniel, dupa ce suge cateva minute, se opreste si se incordeaza/screme. Atunci il ridic in sus si el scoate aerul. In decursul unei mese de o ora scoate aer de vreo 5 ori si nu imi regurgiteaza deloc. Rar, cand il manuiesc cu prea multa voiosie, imi regurgiteaza putin. Il pun pe burta in patut, salteaua e ridicata cu carti, el sta pe plan inclinat, si il mai aud si acolo uneori scotand aer. Cam atat. Poate am timp sa mai citesc din urma. [flo] [mamica] de Daniel, n.01.02.2010, 3500gr, 51cm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...