Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002
Am urcat niste poze pe contul comun, cu Lucas si cu Andu si una de la patinaj [:I] Sa nu radeti de echipament, va rog, eram pt prima oara pe role. Bebecu trebuie ca a simtit ca l/am laudat, ca nu vrea neam sa doarma[bang][bang] Mami de [baietel] Lucas (06.02.2010) + [bonjovi] André (30.01.2006)
Sunteti f simpatici toti si aveti o familie f frumoasa [olala]. Si baietii tai mi se pare ca seamana mult unul cu altul. Xela, mamica de [url="http://picasaweb.google.com/xelagabi07/Andreea?authkey=Gv1sRgCLLa2KqD896CywE&feat=directlink"] Andreea [/url] (11.08.2007) si [url="http://picasaweb.google.com/xelagabi07/2010?authkey=Gv1sRgCPLm7aGyv9Xw6gE&feat=directlink"] Cristian[/url] (30.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram gravi in 5 luni, o cunostinta, tanara de 29 de ani a murit la nastere, la spitalul Sf Pantelimon, a dat nastere unei fetite de aproape 5kg, si dr a refuzat sa ii faca cezariana, prin urmare i-au rupt organele interne, a urmat hemoragie interna grava si in 2 zile a murit. A ramas tatal, un tanar de 30 de ani cu un baietel de 7 ani si o fetita bebelus. Tragedie, prietenii ne-am strans si am fost alaturi cu ajutoare si bani... dar nimic nu stinge durerea ,,, lipsa... si cate intrebari si cata suferinta... nu am zis nimic atunci ca eram toate gravidute.. VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE.... Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009) Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama! [url="http://picasaweb.google.ro/andreeaprata84"]toate pozele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982
e bai mare daca ii curat nasul cu sare de mare?????????????lichid din ala??????????????????????? Bea [mamica]de Ivan, iubirea noastra![loveyou] Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi![ruga] [url="http://good-times.webshots.com/album/576860675WPIHgU"]Poze [comoara][/url]
Eu ii pun aproape zilnic apa de mare in nas copilului, nu ajuta la nimic, ori nu ajuta la el...nu stiu. Faza e ca el are muci in nas si nu reusesc sub nici o forma sa ii scot, am pus ser fiziologic, apa de mare si am incercat cu pompita....nu merge. A incercat cineva batista bebelusului? Am auzit ca da dependenta, adica nasul lui bebe va avea incontinuu mucozitati pt ca ii tot scoatem cu batista bebelusului. [mamica] de Daniel, n.01.02.2010, 3500gr, 51cm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu il folosesc nici nu iti dai seama ce brontozauri scot din nasucul lui.......mama mamam nu stiu daca va deveni dependent dar oricum cu pomita nu ii scoti mare lucru, iar cu ser numai faci un mare .....kk..scuze asa ca saraacu tot nu stie sa si-i sufle......eu sper sa treaca si sa nu mai aiba desi na nu are febra si cum ia aer asa pe nas, i se duc pe gat, si ia-m vazut ca mi-a vomat lapte azi dimineata si era si acolo muci................... na nu stiu ce sa zic Bea [mamica]de Ivan, iubirea noastra![loveyou] Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi![ruga] [url="http://good-times.webshots.com/album/576860675WPIHgU"]Poze [comoara][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele cochetele[pup][pup][pup]Asa greu mi-a fost sa recuperez..[:-@]vorbarete tare in WE asta Multumim de cafea, Miki[pup] mai ai si pt puturosi?[:I] Xela, tinem pumnii stransi sa iasa bine anlizele[pup]Spor la treaba azi si pupici puilor, s-o lase pe mami harnicuta la treaba Mamidepuiuti, am reusit sa plang dupa ce ai postat tu azi.Am incercat sa evit subiectul pentru ca sunt tare sensibila la chestii de-astea, cineva tare drag mie a murit cand am nascut-o pe Maia si ca sa nu pierd lapticul, mi-am interzis(ajutata si de familie)sa ma gandesc la asta...Cateodata e asA greu sa intelegi de ce se intampla lucrurile...[bang] CrisM, distractie placuta azi[pup] Oani, o sai noroc azi, eu zic sa pui un bilet la loto[:D][pup] Ioana fota[pup] ma bucur ca ai scapat de nastere in WE asta, tinem pumnii stransi sa scapi de acolo si sa ne dai vesti bune de la Medgidia. Multumim ca ai intrebat de noi si multumim mult si mesagerului, [pup]Ayana Larisel, multa bafta la dr, sper sa nu fie DA. Am inceput sa ma gandesc si eu la asta, vad ca iritatia de pe fata Maiei nu mai trece[q], mai am de incercat taratele, ultima speranta. O sa incerc sa pun niste poze pe contul comun sa vezi, dar mie mi se pare exact ca la Alena. Trebuie sa ajung si eu la un pediatru bun, se pare ca avem si o anemie cam mare[bang] si o sa vad ce zice si de fatuca. Lorex, ai o fetita superba[olala] felicitari!!!sa cresteti mari si sanatoase[pup] Cristies, am admirat si eu hainutele gargaritzului...si ma bucur ca se rasuceste pe burta[olala] si patriotul vrea in fund[olala] ce baieti mari aveti voi acolo, bravo!!! Danyalana, [pup] sa inceapa sa-i placa lui Arthur in leagan...e prea frumos sa ramana nefolosit si asa bucuroasa ar fi si mami, nu?si odihnita...[:)] Am iesit si noi la Biserica sambata, apoi am papat prajituri...primele de cumparat...Maia cam agitata WE asta, pare sa o deranjeze destul de tare burtica, se inconvoaie, plange, trage partzuri...asa ca am cumparat al doilea tubulet de Colief[alcool] parca a ajutat-o si nu ne putem uita la ea cum plange...mai ales tati...asa ca inghite copilul Colief, Infacol si SabSimplex, alternativ...e prea mult? Am incercat sa scot unul din ele si mi se pare mai rau...Offf, sper sa nu-i fac ceva rau [mamica] de Maia Ilinca (29.01.10)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina
Cand eram gravi in 5 luni, o cunostinta, tanara de 29 de ani a murit la nastere, la spitalul Sf Pantelimon, a dat nastere unei fetite de aproape 5kg, si dr a refuzat sa ii faca cezariana, prin urmare i-au rupt organele interne, a urmat hemoragie interna grava si in 2 zile a murit. A ramas tatal, un tanar de 30 de ani cu un baietel de 7 ani si o fetita bebelus. Tragedie, prietenii ne-am strans si am fost alaturi cu ajutoare si bani... dar nimic nu stinge durerea ,,, lipsa... si cate intrebari si cata suferinta... nu am zis nimic atunci ca eram toate gravidute.. VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE.... Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009) Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama! [url="http://picasaweb.google.ro/andreeaprata84"]toate pozele[/url]
Brrrr, de unde le tot scoateti...[q] [mamica] de Maia Ilinca (29.01.10)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danyelana
Citat:
citat din mesajul lui Yasmine
Neata si de la noi, ne pregatim sa mergem la cabinet, azi avem zi lunga, pana la 18:00, sunt curioasa cum ne descurcam si cit e de cumnte Mara. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia
Buna Yasmine si sa ai o zi super la cabinet. [flo] Sunt sigura ca doctorita mica va fi cuminte [pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
Doctorita mica a dormit pana la 12:30, a papat 180 ml si acum doarme iar, asa ca nu pot sa ma plang. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982
eu il folosesc nici nu iti dai seama ce brontozauri scot din nasucul lui.......mama mamam nu stiu daca va deveni dependent dar oricum cu pomita nu ii scoti mare lucru, iar cu ser numai faci un mare .....kk..scuze asa ca saraacu tot nu stie sa si-i sufle......eu sper sa treaca si sa nu mai aiba desi na nu are febra si cum ia aer asa pe nas, i se duc pe gat, si ia-m vazut ca mi-a vomat lapte azi dimineata si era si acolo muci................... na nu stiu ce sa zic Bea [mamica]de Ivan, iubirea noastra![loveyou] Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi![ruga] [url="http://good-times.webshots.com/album/576860675WPIHgU"]Poze [comoara][/url]
Beatrice, inainte de a folosi batista bebelusului, pui ser fiziologic sau apa de mare in nas? Eu am impresia ca de la uscaciunea din casa face bebe muci, ca si eu am nasul uscat. Sotul meu- care lucreaza in domeniu - mi-a 'interzis' sa cumpar umidificator, mi-a explicat cum e cu umezeala relativa si absoluta si ca tot ce e pe piata e doar marketing si vanzare de produse de bebe parintilor!!! si ca nu au nici un efect. Mi-a adus un higrometru si intr-adevar, umiditatea in camera e la 50%, deci e destul de ok....acum nu stiu ce sa zic. Mai incerc cu apa de mare, desi se stramba si plange, probabil are gust nasol. [mamica] de Daniel, n.01.02.2010, 3500gr, 51cm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare rau v-ati ascuns in forumul asta! Abia v-am gasit. Va admir ca aveti vreme sa scrieti aici. Eu cred ca nu am invatat sa imi impart timpul. Buburuza mea nu doarme f mult in timpul zilei, iar cand o face ma ocup de spalat, calcat, mancare,etc. Chiar va admir ca aveti timp pt toate. [mamica] de buburuza Amaris-Stefania (26.01.2010) [url="http://picasaweb.google.com/gratiana.tanase"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...