Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi(22)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia
Citat:
citat din mesajul lui daniela209
fetele, mai am o intrebare: voi ati recoltat celule stem la arcadia? [gravired] 30+ cu [baietel]
eu de exemplu am recoltat cu cord blood center ,mi s-a parut cam neserioasa tipa care e reprezentanta pt iasi ,eu m-am intalnit cu ea din timp si mi-a adus chitul destul de repede in schimb ea ar fi trebuit sa treaca sa vb cu medicul meu sa-i povesteasca procedura de recoltare pt ca eu mi-am luat chitul cel mai scump de la ei ,cel care preleveaza sange si din cordon si din placenta .si deci s-a trezit dr mea in ziua operatiei mele ca nu stia exact cum sa recolteze dar cica s-a descurcat pana la urma ,acum astept rezultatul de la aei ,cica vine cam intr-o luna de la recoltare,daca vine mai devreme te anunt
cat ai platit pentru kit si pentru stocare platesti o data pe luna sau cum? si cat se plateste stocarea? pentru care din cele 3 banci ai optat sa stochezi celulele? [gravired] 30+ cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iulia m-ai lasat cu gura cascata.Si eu am chitul cu recoltare din cordon si placenta de la CBC si daca stau bine sa ma gandesc reprezentanta de pe Iasi nici gand sa ma intrebe daca stie sau nu doctorita sa recolteze.Acum ma gandesc ca or mai fi fost fete la Dr.Cacicovschi care sa fi recoltat si poate stie cum se face...recunosc ca nici eu nu am intrebat-o.Acum e prea tarziu...maine vine bebe meu [olala] Pt cine intreba de pret...primele 3 luni de cand primesti rezultatul ca recoltarea a fost facuta bine platesti cate 12 milioane jumatate, iar apoi anual cate 190 lei.Pana la 18 ani platesc parintii apoi copilul(pt care il lasa inima :)) [gravi][baietel]39+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui crysacry
Iulia m-ai lasat cu gura cascata.Si eu am chitul cu recoltare din cordon si placenta de la CBC si daca stau bine sa ma gandesc reprezentanta de pe Iasi nici gand sa ma intrebe daca stie sau nu doctorita sa recolteze.Acum ma gandesc ca or mai fi fost fete la Dr.Cacicovschi care sa fi recoltat si poate stie cum se face...recunosc ca nici eu nu am intrebat-o.Acum e prea tarziu...maine vine bebe meu [olala] Pt cine intreba de pret...primele 3 luni de cand primesti rezultatul ca recoltarea a fost facuta bine platesti cate 12 milioane jumatate, iar apoi anual cate 190 lei.Pana la 18 ani platesc parintii apoi copilul(pt care il lasa inima :)) [gravi][baietel]39+
multumesc frumos de informatii... mult succes maine... [gravired] 30+ cu [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui crysacry
Iulia m-ai lasat cu gura cascata.Si eu am chitul cu recoltare din cordon si placenta de la CBC si daca stau bine sa ma gandesc reprezentanta de pe Iasi nici gand sa ma intrebe daca stie sau nu doctorita sa recolteze.Acum ma gandesc ca or mai fi fost fete la Dr.Cacicovschi care sa fi recoltat si poate stie cum se face...recunosc ca nici eu nu am intrebat-o.Acum e prea tarziu...maine vine bebe meu [olala] Pt cine intreba de pret...primele 3 luni de cand primesti rezultatul ca recoltarea a fost facuta bine platesti cate 12 milioane jumatate, iar apoi anual cate 190 lei.Pana la 18 ani platesc parintii apoi copilul(pt care il lasa inima :)) [gravi][baietel]39+
Mult succes Crys, scoatem motatele si pentru tine, asteptam detalii din timpul si dupa operatie! Te pupam si iti tinem pumnii! [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] Mamica Estelei , 24.mai 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ionela ajutor! ma doare de ieri un san destul de rau cand il palpez. e sanul la care mi s-a facut anestezia cu xilina. nu mi s-a intarit, nu mi s-a inrosit, bibi suge bine din el dar ma doare putin si cand alaptez din el, febra nu am. m-a mai intepat inainte de interventie dar am crezut ca e din cauza negului... poate fi mastita? Lori fericita mamica de [bebic] MARA ( 20.08.2011 ora 14:25 ! )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la noi [flo] Aseara am fost la eco de sold la arcadia, ne-a placut f mult de dl doctor, si suntem in regula, trebuie sa repetam peste o luna echo deoarece am iesit cu masuratorile la limita inferioara, sper sa creasca in luna care urmeaza. Ne-au venit rezultatele la cultura oculara, nu stiu daca v-am spus dar bebe din maternitate a plecat cu un ochisor curgand [q][q], am facut tratament si nu s-a ameliorat situatia, iar astazi dna dr Siminiceanu a zis ca e posibil sa fie o imperforatie a canalului lacrimal si mi-a recomandat masaj in zona respectiva.Sper sa ma descurc ca am cautat pe net si in 90% din cazuri se desfunda canalul prin masaj, sper sa fim si noi in cei 90%[ruga]. Cu funduletul am rezolvat, nu-i plac scutecele de la Pampers[bang][bang][bang] si am gasit Huggies in arcadia aseara, binenteles cu 15% mai scumpe ca in toata tara[:D]. Pentru iritatie un pont pentru mamici, in apa fiarta adaugat bicarbonat alimentar si se spala zona pentru a inchide rana, apoi alt leac: in 2l de apa se fierb timp de 20 min 3 pumni de tarate de grau apoi se strecoara si pui bebe cu funduletul, trece garantat[pk] Bebele meu adoarme in bratele mele pe pasi de aerobic, zic sa imbin utilul cu placutul[:I]. Se pare ca ramanem numai mamici, s-a imputinat nr burticilor. Va [pup][pup][pup] si va dorim o zi frumoasa, cred ca o sa iesim la o plimbare astazi[flo] Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui loredanar
ionela ajutor! ma doare de ieri un san destul de rau cand il palpez. e sanul la care mi s-a facut anestezia cu xilina. nu mi s-a intarit, nu mi s-a inrosit, bibi suge bine din el dar ma doare putin si cand alaptez din el, febra nu am. m-a mai intepat inainte de interventie dar am crezut ca e din cauza negului... poate fi mastita? Lori fericita mamica de [bebic] MARA ( 20.08.2011 ora 14:25 ! )
Tot sau doar o zona? Schimba pozitia de alaptare cu una in care gravitatia sa ajute. Pot fi ceva canale infundate. La mastita se presupune ca ar fi si infectie deja, deci nu cred caq e cazul. Dupa alaptare ( pe sanul golit deci) compres rece ( eu recomand frunza de varza strivita refrigerata) Pune fata cu prioritate la acel san, dar nu il neglija pe celalalt
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"] 37+ [/url] cu [baietel] Tudor
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...