Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi(22)


Recommended Posts

Despre noi pe scurt: Am fost la control azi: col sters, dilatatie 1 cm ( nimic deci) BCF normal nu circulara N-am contractii ( cateva rare si nedureroase nu se pun) nu dureri... liniste Daca nu apare nimic am control pe 20 tocmai ( eu sper sa nasc pana artunci, sincer.... 39 e cu ticait sacadat si enervant. Nu vreau pana acolo. Ultima sapt din luna Dr e plecata din localitate[alcool]. Are de sarbatorit, asa ca prefer sa nasc inainte sa plece... dar nu neaparat ca sa fie ea cat ca nu mai am chef sa astept prea mult In rest: am o stare apatica, neprietenoasa ( fara motive) Ma simt pe teren necunoscut ( la prima sarcina am nascut la 37, dupa 37 e totul nou pentru mine , chiar daca e o tampenie sa spun asta, asa ma simt) Eu am umblat aiurea ieri( la tara, la plimbare pe jos ) Si cam atat.
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 ) acum [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/KuRIp2.png"] 37+ [/url] cu [baietel] Tudor
[url="http://mihneapuimic.blogspot.com/"]blogul meu cu amintiri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui madline82
Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
multumesc de raspunsuri, oricum voi intreba si eu cand va fi momentul. clau nu stiu daca e o coincidenta sau s-a iritat ca i-ai schimbat marca de scutece. incearca albastru de metil si stat cat mai mult cu fundul gol, asta stii deja. mai sunt si tot felul de creme, insa depinde de la bebelus la bebelus ce-i prieste fiecaruia.Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]zebra roz
align="right" id="quote2">Ramona, tu cand ai Dpn? si cine e dr tau?Mamica Estelei , 24.mai 2011
align="right" id="quote2">DPN 25 mai 2012. in principiu Dr. Vieriu, merg joi la prima consultatie.
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]zebra roz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ramonika, dar tu cate saptamani ai?

 

buna fetele, m-am cules si eu de prin oras... o aglomeratie, locuri de parcare zero, pe oriunde ai ajunge, in centru e numai cu redirectionare, pietoni care vad ca e rosu pentru ei, se uita la sofer si traverseaza...daca nu-mi venea sa ma dau jos si sa le spun vreodoua...

 

 

[gravired][baietel]30+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui crysacry
Iulia m-ai lasat cu gura cascata.Si eu am chitul cu recoltare din cordon si placenta de la CBC si daca stau bine sa ma gandesc reprezentanta de pe Iasi nici gand sa ma intrebe daca stie sau nu doctorita sa recolteze.Acum ma gandesc ca or mai fi fost fete la Dr.Cacicovschi care sa fi recoltat si poate stie cum se face...recunosc ca nici eu nu am intrebat-o.Acum e prea tarziu...maine vine bebe meu [olala]Pt cine intreba de pret...primele 3 luni de cand primesti rezultatul ca recoltarea a fost facuta bine platesti cate 12 milioane jumatate, iar apoi anual cate 190 lei.Pana la 18 ani platesc parintii apoi copilul(pt care il lasa inima :)) bafta la nastere ! sa ai un bebe mare si frumos si mai ales papacios !![pup][gravi][baietel]39+
align="right" id="quote2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IONELA [pup],m-ai amuzat nitel cu ;teren necunoscut dupa 37sapt.....' EU ZIC CA VEI REUSI F BINE SA TRECI ,DACA VA FI, SI PESTE SAPT.38 SAU 39 , stai linistita ca nu e cu mult diferit fata de s 37. eu am avut col deschis din luna a7a si am zis clar nasc la 38 sau 37 ,ma saturasem d stres dar nu stiu cum am nasct cu rabdare la 39 si 2 zile.

Iti trimit un gand bun si sa-ti treaca apatia[pk]

 

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...