Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi(22)


Recommended Posts

Lena eu stiu ca trebuie sa bei mai putine lichide (nu chiar deloc) daca ai prea mult lapte si bebe nu reuseste sa goleasca. cat despre muls, doar daca e sanul tensionat, sa nu se infunde canalele. [pup]

 

Stefana si mie-mi placa atmosfera de Sf. Parascheva, insa in ultimul timp parca tuturor le e greata de sarbatoarea asta, asa ca nici eu nu mai zic nimic. [:D] bine, nu am treaba cu pelerinii de la Mitropolie, insa imi place sa casc gura pe la tarabe. [:D]

am fost acum 2 zile si cred ca ma mai duc si maine.

sotul va sta acasa cu fata, ca lui nu-i place aglomeratia asta. [:-@]

 


Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009)id="size1"> [copil] tati [roker] si Vladutz [pis]

zebra roz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare si de la noi!!! [flo]

Ce vreme urata [q] gata cu plimbarile [q].

Eu ultima data am dat pe sfarcuri cu bepanten si culmea e ca a functionat, in schimb inainte stateam aproape toata ziua cu sutien si tampoane si era groaznic la supt, acuma de cand cu canale infundate stau doar cu un tricou de bumbac pe mine si totul s-a rezolvat de la sine, chiar si suptul e ok nu mai e dureros[:)]

Bebele meu azi a luat-o razna [bang], de la ora 5 e treaz , adoarme pe reprize de 5-10 min, cea mai lunga de 15 min, in rest se trezeste si plange,il iau in brate si-i trece[bang][bang][bang],apoi vrea titi si aici la fel termina prin plans. Off asta ce mai e , puseu de alint?? Nu-mi dau seama ce are, de schimbat l-am schimbat, hainele la fel, tot am schimbat, papa i-am dat, adoarme mai nou nici 5 min si se trezeste in plans, sigur il doare ceva, dar ce? cum imi dau seama ce are?

[pup][pup] la toata lumea.

 

Claudia [baietel] David Andrei 12 sept 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

glicerina boraxata TOXICA???? MA SPERII, euam folosit=o de ateva ori,fara sa spal sanul,tocmai aia era ideea ca e mai alunecos,fiind grasa. mi-a fost recomandata de o mamica si m-am mai interesat si pe la alte persoane , si pe prospect scrie ca se baga chiar si in gura bebelusului pt diferite probleme...

 

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupicei fetelor.

Alyna ai dreptate cat de repede trece timpul...si puisorii nostri cresc vazand cu ochii.

Cred ca voi merge si eu maine putin pe la tarabele cu comercianti sa cut niste papucei din blanita pentru gazuta.

Noi ne luptam cu o mica viroza.Am fost incapatanate si am iesit afara zilnic desi stiu exact cum a capatat tusea asta[q]. Duminica am fost la bunici in vizita si mereu cand mergem acolo o apuca un planset nebun cu tipete de nu o mai poate potoli nimeni.Ultima oara am fost la ei inainte de botez si toti ziceau ca plange fata ca nu e botezata. Prostii, bineinteles.Acum le-am zis ca uite e botezata si tot urla cum o aduc la voi.E speriata... probabil ca nu ii cunoaste bine.Mama mea de cand am nascut abia daca o vede 1 data pe luna.Cealalta bunica vine in fiecare zi aproape si e super ok cu ea.Adica nu plange sau sa faca figuri cand o ia in brate.Chiar rade si se joaca cu ea.E tare dubios... De 3 zile ne chinuim cu nasuc infundat si tuse seaca.In 5 minute cum a inceput plansul am si plecat acasa de la ai mei si ma gandesc ca in momentul in care se chinuia sa tipe si cum plangea de se inneca aproape, a tras aer rece in drumul spre masina si de acolo i se trage.Era si un frig cumplit duminica seara.Azi oricum e mult mai bine, a tusit foarte putin.In rest e ca inainte: vioaie, papa bine, rade, etc.I-am dat ceai baby calm si sirop stodal cate 3 lingurite pe zi.Spre seara ii fac un ceai din coji de ceapa indoit cu baby calm.Sper ca maine sa ii treaca de tot.Slava domnului ca nu mi-a facut febra.Oricum sunt putin intoarsa pe jos ca e aiurea tare sa fie puiutul bolnavior.Am zis de se agraveaza situatia apelez la medic insa vad ca tot raul e spre bine.Azi noapte am luat-o in pat cu noi de a dprmit ca mai plangea cand o apuca tusea.Am facut noapte alba desi nu a tusit decat de vreo 4 ori toata noaptea insa nu am putut dormi.

Ionela mai este inca putin si ai sa iti tii si celalalt puiut in brate.E bine ca deja ai experienta de mamica si o sa fie totul mult mai usor.Cat privesc emotiile cred ca sunt pe masura chiar daca nu e prima sarcina.

Scoatem motatele la timpul lor![:D][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA SEARA FETELE,FELICITARI PROASPETELOR SI VIITOARELOR MAMICI....A TRECUT MULT TIMP NU?STIU DAR CEZARICA A MEU NUMI DA PAUZA PTR NIMIC...E FOARTE ENERGIC SI FOARTE ALINTAT...POATE CUNOASTETI SI VOI COLICII DE PAT...!!!:))NU AM APUCAT SA CITESC MAI NIMIC DIN URMA ATI FOAT FF ACTIVE...SPER CA BUBURUZUL MEU SAMI DEA 5MIN PE ZI SA MAI POT INTRA SI DISCUTA CU VOI DE ACUM IN COLO!!!

CAT DESPRE CEZARICA POT SA VA SPUN CA MERGE FF BINE...AVEM 2LIUNI JUMATE SI 6.300G 60CM INALTIME...CRED CA SUNTEM BINE..!!!E UN MANCACIOS SO JUMATATE A INCEPUT SA GANGUREASCA...SA SE ROSTOGOLEASCA SA RASPUNDA CU NISTE ZAMBETE DE TE ZAPACESTESC A INCEPUT SA PASEASCA DACA IL TIN DE SUB BRAT...SI E ATAT DE FERICIT CAND {MERGE}DINTR-UN CAPAT IN ALTUL AL PATULUI ...EU UNA NU POT CREDE NICI ACUMA CA AM UN BAIAT ASA FRUMOS[:I]E INEBUNIT DUPA APA...LUNA VIITOARE CRED CA VOM PUNE IN PROBA COLACELUL IN CADITA SIL VOI LASA SA INOATE CA NU MAI ARE STARE IN BALIUTA!!![:)][:)]LA BOTEZ NU A SPUS NIMICA IN AFARA DE MOMENTUL CAND LA SCOS DIN CRISTELNITA...HIHI...,AI BINE CA DACA PLANGEA NASA NU FACEA FATA SARACA...SI ASA IA RUPT MAINELE DOLOFANUL MEU [:)]EU POT SPUNE CA MIAU DAT LACRIMILE,,,TATY ERA FF MANDRU DE EL...!!!

IN REST SUNTEM BINE...AM TRECUT LA SUPLIMENT NAN1 CA SANII MEI NUI MAI FAC FATA...II GOLESTE PE AMANDOI SII MAI TREBUIE 50 60 DE SUPLIMENT...EU AM INCEPUT FITNESUL DE O SAPTAMANA...SPER SA REUSESC SA SCAP DE BURTICA CAT MAI REPEDE

IN REST NU MAI STIU CE SA VA SPUN...KND IMI MAI AMINTESC VA SCRIU...E ATATA TIMP CA NU MAI STIU NIMIK DE VOI...IONELA?OANA?LAURA?MADLINE?LALIC?SI NU NUMAI...CE FACETI SUNTETI BINE?VA PUPAM SI SPUNETIIMI CUM SA PUN POZE CU CEZARICA A MEU SAL VEDETI SI VOI?PUPPPPICIII[pup][pup][pup]

 

[mamica] lui CEZAR GABRIEL nascut pe 29.07.2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...