Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi(22)


Recommended Posts

BUNA SEARA FETELE,FELICITARI PROASPETELOR SI VIITOARELOR MAMICI....A TRECUT MULT TIMP NU?STIU DAR CEZARICA A MEU NUMI DA PAUZA PTR NIMIC...E FOARTE ENERGIC SI FOARTE ALINTAT...POATE CUNOASTETI SI VOI COLICII DE PAT...!!!:))NU AM APUCAT SA CITESC MAI NIMIC DIN URMA ATI FOAT FF ACTIVE...SPER CA BUBURUZUL MEU SAMI DEA 5MIN PE ZI SA MAI POT INTRA SI DISCUTA CU VOI DE ACUM IN COLO!!!

CAT DESPRE CEZARICA POT SA VA SPUN CA MERGE FF BINE...AVEM 2LIUNI JUMATE SI 6.300G 60CM INALTIME...CRED CA SUNTEM BINE..!!!E UN MANCACIOS SO JUMATATE A INCEPUT SA GANGUREASCA...SA SE ROSTOGOLEASCA SA RASPUNDA CU NISTE ZAMBETE DE TE ZAPACESTESC A INCEPUT SA PASEASCA DACA IL TIN DE SUB BRAT...SI E ATAT DE FERICIT CAND {MERGE}DINTR-UN CAPAT IN ALTUL AL PATULUI ...EU UNA NU POT CREDE NICI ACUMA CA AM UN BAIAT ASA FRUMOS[:I]E INEBUNIT DUPA APA...LUNA VIITOARE CRED CA VOM PUNE IN PROBA COLACELUL IN CADITA SIL VOI LASA SA INOATE CA NU MAI ARE STARE IN BALIUTA!!![:)][:)]LA BOTEZ NU A SPUS NIMICA IN AFARA DE MOMENTUL CAND LA SCOS DIN CRISTELNITA...HIHI...,AI BINE CA DACA PLANGEA NASA NU FACEA FATA SARACA...SI ASA IA RUPT MAINELE DOLOFANUL MEU [:)]EU POT SPUNE CA MIAU DAT LACRIMILE,,,TATY ERA FF MANDRU DE EL...!!!

IN REST SUNTEM BINE...AM TRECUT LA SUPLIMENT NAN1 CA SANII MEI NUI MAI FAC FATA...II GOLESTE PE AMANDOI SII MAI TREBUIE 50 60 DE SUPLIMENT...EU AM INCEPUT FITNESUL DE O SAPTAMANA...SPER SA REUSESC SA SCAP DE BURTICA CAT MAI REPEDE

IN REST NU MAI STIU CE SA VA SPUN...KND IMI MAI AMINTESC VA SCRIU...E ATATA TIMP CA NU MAI STIU NIMIK DE VOI...IONELA?OANA?LAURA?MADLINE?LALIC?SI NU NUMAI...CE FACETI SUNTETI BINE?VA PUPAM SI SPUNETIIMI CUM SA PUN POZE CU CEZARICA A MEU SAL VEDETI SI VOI?PUPPPPICIII[pup][pup][pup]

 

[mamica] lui CEZAR GABRIEL nascut pe 29.07.2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nah Corina, nu stiu ce sa zic! Nu am vrut sa te sperii. Eu doar am tinut cont de ce mi-a spus mie medicul. Eu il intrebasem imediat dupa ce am nasut, daca trebuie sa ii curat gurita cu ceva. Ma gandeam ca asa cum au nevoie oamenii mari de spalat pe dinti, si bebelusii necesita o igiena specialaa gurii.

 

Claudita, bun venit!

Abia asteptam pozici cu Cezarica. Este intr-adevar dolofanel. Maria are doar 4900 de gr si 62 de cm. Dar e fetita si tre sa aiba silueta[:D]

 

Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna,

Nici nu stiu cine a cantat in seara asta, dar am auzit artificiile [:D] Altadata nu le pierdeam. Lasa ca la anul o sa merg sa i le arat si lui Tudor.

 

Tot m-am plimbat ieri cu bebul prin targ sa luam pulsul sarbatorilor. I-a placut si lui, era soare, desi frig, dar mai incalzea putintel, a si dormit, cu toata aglomeratia si galagia. Mai ales in sling a dormit bine.

 

Dada, si noi i-am luat papucei din piele cu blanita. [pk] Sunt atat de draguti! Si stau asa de bine in picior si tin caaaald. Eu ii luasem adidasi, sa fie smecher, dar il chinuiam la incaltat, asa ca i-am dus inapoi si am ramas la din astia moi de blanita.

 

Clauditza, bine ai revenit! Ma bucur ca este totul bine cu Cezar. Stiu ca aveati probleme cand ai disparut si ma tot intrebat ce s-o fi intamplat cu voi.

 

Se anunta un week-end tare rece, dar nu ne descurajam. Noi iesim zilnic. Chiar zilele trecute ne-a prins o vijelie pe podul Nicolina... Am pus husa peste carutul in care dormea bebe, eu ma tineam bine de umbrela sa nu mi-o ia vantul si am ajuns cu bine acasa. Vedem cum va fi pe zapada...

 

Mamici cu bebei mai mari, o intrebare. De cand l-am diversificat, Tudor face kk si de 3-4 ori pe zi, tarisor (parca e pireutul pe care-l mananca [:D]). E normal? Pana la diversificare facea 1 data/zi.

 

Noapte buna si week-end calduros!

[pup]

 

Stef si bebe iubit (24.03.2011)

 

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...