Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani(720)Felicitari Ylari !!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui draguta
Bob Pixel iti doresc din toata inima sa fie cu ochisori, simptomele pe care le ai tu le-a avut si o fosta aspiranta mandreeac si ea deja era insarcinata, ai incercat un test?
align="right" id="quote2">
Adica avea un spotting care-si batea joc de ea si apoi o gripa penala? Pentru ca asta am eu acum. Ma rog, mai putin spottingul care, ca sa vezi : NU mai e ACUM ! [xx(] Stranut de parca-s la concurs, imi curge nasul, ma doare fruntea, am friguri si totusi am o moleseala ca de febra. [bang][q][q][q][q]

Surecheckul de azi dimineata era cam negativ. Mintea mea bolnava isi inchipuie c-a vazut o umbra. Ma lamuresc in cateva zile. Nici macar nu sunt deprimata, am o stare perfect apatica [xx(][xx(][xx(]

Wishing for rainbow baby dust !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai Bob ca e cu ochisori si la tine!!![olala]

 

Si eu stiu o fosta aspiranta care a racit exact cand trebuia sa-i vina rusii, si ea nici gand ca e bebe ca gata are febra, cand colo... era chiar bebe!

Hai fii optimsita Bob, ca sigur pleci de manuta cu Ylari la odisee![pup][pup][pup]

 

 

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]

id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui valicutza
ylari[flo] cand ai timp poate ne povestesti te rog si ce simptome ai acum si daca ai facut altceva deosebit luna asta , in afara de ce ai zis mai devreme si anume ca ai fost mai relaxata..mersic[pup]te pupin curand [gravired]
align="right" id="quote2">Fetelor, Deci nu am facut nimic deosebit, mi-am luat temperatura si medicamentele de la semnatura exact ca si pana acum. Ce am observat eu, ca de data asta FF mi-a identificat ovulatia fara probleme si ptr prima data a corespuns temp fff mica inainte de ovulatie, dupa care a crescut si acolo a ramas. Imi pare bine ca am prestat in martea aia dupa ce am venit de la meci, cred ca atunci s-a intamplat. Azi am fix 14 zile de la ziua cu pricina, deci atunci s-a intamplat. In rest nimic deosebit, nici cu picioarele pe sus n-am stat [:D] si chiar imi faceam procese de constiinta ca am prestat destul de putin luna asta dar nu mai puteam - cu o luna in urma prestasem o zi da una nu, deci nu vreti sa stiti, eram extenuata [:D] asa ca acum am simtit nevoia unei relaxari. Noroc cu Iuby caruia i-a ars de dili-dili dupa ce am venit de la meci ca eu eram rupta, deci mai lasati-va si pe instinctul barbatilor, cine stie, mi-o fi simtit feromonii, ha ha ha ha! I-am trimis sms de pe iphone de dimineata cu poza atsata dar nu putea sa o deschida si asa rau mi-a parut ca am stricat surpriza, daca stiam mai bine ii trimiteam de pe mail. Sa incerc sa descarc pozele si le trimit sa le vedeti si voi, imi pare rau ca nu o pot face chiar acum.Gabyv normal ca mai intru scumpa mea, cum sa va las. Sper sa nu va deranjeze ca o sa scapati greu de mine de aici, cuvant de cercetas [;)] Simptome: deci pe mine la sarcina cu Eva nu m-au durut sanii. Deloc. La a doua m-au durut rau. Acum nu ma dor deloc - la fel ca la Eva. Maine vreau sa fac bhcg si sa fac si un progesteron ca sa nu il iau aiurea daca imi recomanda ii dau cu analiza in cap. Mai stiti cat aveam progesteronul in iulie? era urias. Bun, alte simptome, ca pe asta cu sanii am lamurit-o. Am gust metalic in gura dar nu toata ziua si azi chiar l-am simtit pregnant [:D] zilele trecute il simteam uneori dar ziceam ca sunt io nebuna si inchipuita. Arsuri groaznice sambata si duminica, am ragait toata ziua, sambata am luat 3 dicarbocalm degeaba. Ah si... ma scuzati, gaze la stomac, si in preajma ovulatiei si acum vreo saptamana. Acum s-au potolit, slava Domnului. Puteti sa radeti cat vreti, dar eu pe-astea le-am avut. Si sete. Atat.Va pup, mai intru.Inca o data va multumesc din inima ptr felicitari!YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpahttp://lt1m.lilypie.com/0dLup3.pngGena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigotwww.fertilityfriend.com/home/2ba005/Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bob sa fie raceala de bebe si daca poti contagia pe cineva , sunt destule doritoare....hai capu' sus, incep sa-mi revin eu care's cauza pierduta , dar tu ai mai reusit o data, deci se poate...

fetelor am sunat la clinica si hsg luna asta nu pot face , trebuie sa fac anlizele si dureaza 5 zile lucratoare rezultatul si mi-au recomandata sa le recoltez la 2,3 zile dupa terminarea menstrei...si trec cu brio de z 10....deci luna viitoare ma prezint la fotografii de trompe si uter, astea nu le aveam in alubum....am in schimb ovare cu chisturi si multe poze de eco, vrea sa faca cineva schimb???[:D]

glumesc...sau o iau pe aratura mi se pare hilar tot ce fac , m-a binedispus testu lui yalari (parca era al meu!!!!)[:D]

 

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea, deny, iti dai seama...dar sunt cam dezamagita.[bang] La ce ousoare grasune si frumoase am facut, apoi o ovulatie agresiva, stiu sigur ca s-au spart foliculii, progele mare.... si [bibe] lipseste... gata, imi vine sa ma vaicaresc [:D]

 

Ma bag la munci pana ajung acasica si ma apuc de gatit, de citit, de orice, numai sa imi iau gandul. [xx(]

 

va [pup] ca va ganditi si la mine, dar macar avem o veste superba pe ziua de azi [olala]

 

Wishing for rainbow baby dust !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor eu azi ma duc la cumparaturi, nu-mi trebuie nimic, dar am vazut ca sunt reduceri la h&m , am cumparat ieri un cadou pt un bebe de 1 an...deci sunt niste lucruri fff frumoase pt baietei, caciuli din alea tip rusesti cu blanita alba ca de oita si vestute frumoase(eu asta am cumparat[:D])..m-as fi uitat de mai multe dar eram cu limitatorul(sotu)si azi merg singurica[:D]....mai scap de ganduri negre...si incerc sa ma programez la dr in z 10 pt eco ...sunt curioasa daca mai ovulez si fara stimulare?

bob pana nu e rosu...stii continuarea[pup]

ylari te bat m-ai scos la mal...eram bine merci depresiva si impacata, acum ma faci sa-mi iasa lastari din creieras[flo]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis poze cu testul pe contul comun de mail.

 

Bobule sa stii ca eu la Eva am avut senzatia ca sunt racita. Ah si durerile de cap: eu musai am durere de cap groaznica in ziua 29 - 30. Si luna asta am avut. [:D]

 

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

 

POZE

Mami de Eva scumpa

 

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png

 

 

Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

 

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

 

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel
As vrea, deny, iti dai seama...dar sunt cam dezamagita.[bang] La ce ousoare grasune si frumoase am facut, apoi o ovulatie agresiva, stiu sigur ca s-au spart foliculii, progele mare.... si [bibe] lipseste... gata, imi vine sa ma vaicaresc [:D]Ma bag la munci pana ajung acasica si ma apuc de gatit, de citit, de orice, numai sa imi iau gandul. [xx(]va [pup] ca va ganditi si la mine, dar macar avem o veste superba pe ziua de azi [olala]Wishing for rainbow baby dust !
align="right" id="quote2">Didi, va las depresive (ca stiu ca si asta vindeca) dar dupaia va bat, va pup si va trag dupa mine, hai! Deci scumpa mea nu stiu ce mai scrie despre mine acolo la endo, dar: in 2004 operatie clasica, chist endometriozic eclozat, trompa rupta, praf inauntru, anexectomie stanga, diphereline 3 luni, sarcina piua. Primul test pozitiv din viata mea 3 septembrie 2007, Eva Denisa n. 04.05.2008, apoi iar incercat ptr bb2 din martie 2009, test pozitiv de sarcina in 06.05.2011, sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani conform dimensiunilor embrionului, chiuretaj in 15 iunie 2011, o luna pauza in care am descoperit 2 gene de trombofilie Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot, test pozitiv de sarcina 11.10.2011. Ce chestie [:)] Daca vrei completeaza tu ptr mine istoricul, si indeamna fetele sa nu isi piarda speranta niciodata.PupiciYLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpahttp://lt1m.lilypie.com/0dLup3.pngGena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigotwww.fertilityfriend.com/home/2ba005/Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...