Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste>20ani(720)Felicitari Ylari !!!


Recommended Posts

Bettercy la noi e oribil! Ploua si de la 30grade Celsius vineri azi sunt doar 10.E frigggggg[q] In plus azi in Predeal ningea[bang] eu nu sunt fan ninsoare,urasc frigul,urasc sa ma infofolesc si sa ma ud la picioare sau sa stau blocata in trafic cum se intampla la noi pe Valea Prahovei. As fi vrut sa ma nasc intr-o tara cu o clima mai placuta, cum e prin sudul Frantei...offf Nisa,Cannes acolo da viata[:D] In rest fetelor am fost la un botez de fetita,o dulceata de copila...asa cuminte a stat! Am tinut-o in brate, tare mult mi-a placut de ea. Ylari,Bob imi pare rau ca nici luna asta nu e [bibe] Iar ma dor sanii,sunt in ziua 21, e exces sau lipsa de progesteron? Ca nu sunt lamurita... [pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, Ioanar_2005 hai cu II Bettercy mi-a iesit o zacusca de milioane(asta e verdictul Ursului).Si aici e frumos.Chiar am facut o mica plimbare cu masina ieri,o minunatie de culori prin parcuri,pe marginea autostrazii.De vis. Cine spunea ca merge la SF Paraschiva la Iasi?Multumesc din suflet daca pui acatist acolo. O luam si noi la picior prin parc.Va pup,o seara placuta in continuare alaturi de cei dragi[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor eu sunt iar rupta de oboseala, trista....de toate sunt z 1 si eu asa ca iar nu e bebe, deja nu mai stiu ce sa fac, unde sa mai caut ca totul pare ok si eu ii simt tare mult lipsa lui bebe ce a fost ciudat luna asta....spotingul a tinut foarte putin, doar o zi cand in ultimele luni a durat cam 4-5 zile[:-@][alcool] oare de ce? sunt foarte descurajata si dezamagita [q][q][q][q][q][q][q] ma bag la nani ca sunt rupta si maine iar de dimineata intru ne auzim maine dupa amiaza noapte buna [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,fetelor! Scuzati ca dau buzna,am o intrebare legata da testele de ovulatie.Maine sunt z10 si am zis ca pot deja sa incep testarea.Pot sa le fac cu urina de dimineata?[:D],si in al doilea rand,scrie ca urina trebuie sa fie la temperatura camerei...daca temp mea bazala e peste 36...ar insemna sa astept si sa estimez cand ajunge la 30?vai ce aiurea suna [alcool]Cu serviciul meu ar fi ideal sa pot sa le fac cu prima urina,acasa.Multumesc de raspunsuri,maine mai intru la cafea,acuma fug in pat ca sunt lesinata de somn.va pup ___________________________________ Iza mamica mandra de [url="http://lb2f.lilypie.com/izHxp3.png"]Timea[/url] (28.06.2008) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ideal testele de ov se fac intre orele: 10 si 20, cu 2-3 ore de consum minim de lichide. Eu le fac asa: in jur de ora8, dar nu e primul pe zi, ci al doilea.Si nu astept ca sa se "raceasca", ci direct. In rest nimic nou la mine. Noapte buna! [flo] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby,multumesc,o sa fac la fel si eu,dimineata,dar nu prima urina. Eu am intrerupt branca,luasem din z2,cate-o pastila pe zi,dar cred ca nu-mi prieste,cm mi s-a terminat in z5,apoi am avut spotting zilele 6 si 8,plus dureri de ovare de atunci intr-una...foarte ciudat. Sper din suflet sa nu am de asteptat asa multe luni ca data trecuta. Apropo,si eu am ovare micropolichistice,dar dr mea a zis ca nu ar trebui sa ma influenteze foarte mult...[alcool] ___________________________________ Iza mamica mandra de [url="http://lb2f.lilypie.com/izHxp3.png"]Timea[/url] (28.06.2008) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kimmy dar tu la munca nu ai pauza de masa? Ai putea sa-ti faci testul de ovulatie atunci. Si eu fac ca Gaby, nu astept sa se raceasca si bag repede stickul. Eu le fac la ora 17. Facusem intr-o zi 2 teste. Unul la 12, altul la 17(cum am obiceiul). Doar cel de la ora 17 era pozitiv. Dana, durerile de sani poate aparea si la cresterea brusca a TB(progele marit) dar si la scaderea brusca a TB (progele mic). Scaderea brusca a TB are loc ca de obicei inainte de a veni rusii, dar si cu 1-2zile inainte de ovulatie. Si atunci dor un picut sanii(mai degraba sensibili)asa la mine am observa. Nush cum e la altele.[:)] V-am pupat pe toate[pup] Lore imi pare rau pt ziua 1[grup]. Chiar speram macar tu sa pleci la odisee.[pup]
Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Haideti la cafeluta! Imi pare rau ptr z1. Eu ma prezint cu intepaturi in ovarul drept,dureri surde de picioare, sani durerosi si umflati si niste scurgeri maronii ( aseara erau roz). Eu am luat progesteron 100 mg/zi din ziua 17 ,insa sambata seara(z28) am fost la o nunta si am uitat sa iau , asa ca am luat cand mi-am adus aminte: duminica pe la 12( am luat 200 mg)... si duminica seara- scurgeri roz[bang]. O sa continui cu 200 mg/zi-pana vad rosu in fata ochilor! Nu prea mai sunt sanse luna asta la ceva...dar eu tot sper! Va pup! Ylary sau/si Ioana salvati voi turma![flo] SAFL, 2 sarcini pierdute la 5s si 7 s.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...