Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Senioare mari,mijlocii si mici (83)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 279
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
galliciana, Lia, ati vazut ca aici se discuta civilizat si ati venit sa starniti scandal? Chiar nu puteti intelege cat de absurde sunteti? Ati ajuns sa jigniti, sa atacati doar pt ca un subiect a fost mutat 3 randuri mai sus, pe acelasi forum? Voi nu aveti ceva probleme reale de rezolvat azi?
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148802"] Bazar umanitar DC [/url]
Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Nu vad unde si in ce mod ne-am manisfestat urat. Reiau un mesaj mai vechi, din pacate ti se potriveste: Ar fi fost frumos sa-ti moderezi tonul, in calitatea ta de moderatoare. Nu sunt necesare agresivitatea, tonul ofensator si superior atunci cand vrei sa transmiti un mesaj concret membrilor acestei comunitatii . Daca doresti sa corectezi o atitudine care in opinia ta este neconcordanta cu regulamentul DC sunt convinsa ca ai putea sa alegi un ton mai respectuos si mai prietenos. Personal apreciez simtul umorului (lipsit de ironii rautacioase!) si o atitudine toleranta si flexibila din partea oricarui membru al acestui forum, indiferent de locul pe care acesta il ocupa in ''ierarhia'' virtuala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos, encore, eshcio raz,-rusa,noch ein mal,sau...again: pai hai sa le interzicem celor cu 1, sau 2, sau 3 copii, sa mai scrie la alte subiecte, celor care D-ne ajuta-le au pierdut copii si au inima SFASIATA de durere, sau chiar barbatilor, sa mai scrie la subiecte .....de ......femei....pai, la o adica, asta nu e DISCRIMINARE???? nu e rautate??? D-nelor, si asa viata asta e de tot r-tul.... de ce sa ne-o facem mai grea??? cand noi suntem un fel de ASPIRANTE, dar chiar nu ne place sa ne numim asa???????? Suntem FEMEI in toata regula, care putem da altora lectii de viata, care va putem indruma, sub o forma sau alta, sau, putem invata de la altii, de ce nu??!! NU vb despre zodii, in mod special,despre orase, sau, hand made, nu facem colecte,nu facem nimic ilegal..... pacat ca altii, care se expr in alte moduri si scriu vrute si nevrute, pot face ce vor.... MULTUMIM!!![flo] astept inca o minune in viata mea!!! Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, sã mãsurãm pe altii cu mãsura cu care ne mãsurãm pe noi, sã pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouã si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi aspirante senioare, stiti voi care, cele din lista verde a nasicii NICO, va rog sa ma anuntati si pe mine la ce categorie veti fi mutate, chiar daca NU suntem prieteni dintotdeauna. Laura25, sa-ti fie sanatosi copilasii si sper din toata inima ca bunatatea si spiritul de dreptate al nemtenilor pe care ii cunosc eu sa se manifeste si la tine!!! Te rog ajuta-ne sa ajungem din nou la aspirante, macar de dragul fetelor care sunt in focul fiv-urilor si au nevoie sa discute cu noi zilele astea. _____________________ made in Romania, '73 http://lbdf.lilypie.com/ckYrp2.png?OXtS3VM0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adaugiri pentru masurile administrative: Si eu sunt aspiranta , am pierdut o sarcina in 8 saptamani in 23 februarie. As vrea, dar nu pot sa incerc chiar de maine sa obtin o alta sarcina! Si chiar de incerc, cam de cate ori oare pot vorbi despre sexul in vederea conceptiei ca sa fiu on topic?...In fiecare zi? (!!!)Poate atunci ne-am muta la ...subiectul ''hot sex pentru reproducere"? Asta ma face vinovata de ceva? De ce ar trebui sa ma mut la alte categorii de discutii? Ori viata e formata numai din FIV-uri si numararea embrionilor transferati? Pe scurt, am facut 17 incercari de avea al doilea copil, doua avorturi la 5 si 8 saptamani si imi doresc sa incerc in continuare, dupa ce ma voi recupera si fizic si psihic. De asemenea imi doresc sa discut asta si multe altele cu persoanele agreate de mine, la subiectul ASPIRANTE. Incercati va rog sa mai analizati decizia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Libra, te rog eu explica-mi cu ce le incurca pe fetele care sunt in FIV sa discute aici? Nu e tot pe forum? Nu e public? Le ia cineva tastatura din fata? Eu asta nu inteleg. Daca va uitati, sunt mai multe subiecte mutate de la "Aspirante ..." la "Prieteni...". Eu pot pune problema ridicata de voi mai departe, dar nu iau eu singura decizii.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148802"] Bazar umanitar DC [/url]
Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gali zau ca nu are rost sa ne certam si nici sa vedem fiecare cati ani are si cati copii... Calmeaza-te , da un pupic in botic la Aida...si hai sa vedem cum rezolvam problema... Laura, dupa cum sper ca intelegi fetele de la acest subiect... toate fiind aspirate ( si pana aici sper ca suntem de acord ) au ceva in comun. S-a construit in timp o relatie, intre noi cum e si normal.. Iarasi este normal ca in timp sa nu postezi la un subiect unde sunt 1000 persoane... E imposibil sa le tii minte pe toate si sa fii prietena (chiar daca "doar" virtuala" cu toate fetele. De aici nevoia de a forma subiecte separate... Fiecare posteaza in mai multe locuri, dar in timp se face o sortare si in f de personalitatea fiecareia ( ca si in viata reala ) fiecare se regaseste si-si gaseste cateva prietene cu care vrea sa-si impartaseasca off-ulll ( reamintesc off-ul de a fi aspirante la [bibe] ) Dupa cum ai observat, pentru o mai buna organizare noi postam listute, la inceputul subiectului, cu descrierea fiecareia in cateva cuvinte...caci chiar daca suntem prietene...mai uitam ce si cum. Avem si listute actualizate prin bunavointa si efortul catorva fete inimoase ( printre care evident Gali )actualizate zic, zilnic. Asa ne vine si noua mai usor sa vedem in ce zi suntem, cand incepem tratamentele, cand tre' sa ne miscam "natural" etc. Deci revin...pentru Dumnezeu , please....lasa-ne si pe noi sa ne simtim bine....sa fim o mana de aspirante si sa ne alinam oful.... De ce trebuie sa trecem la "diverse" problemele noastre de aspirante? De cine depinde? Fiindca noi ne incadram la aspirante... Mona [:)] zuza [buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, cand am iesit de la punctie sau de la ET aveam o mie de ganduri, de nelinisti. "E normal sa... , cum se face, cum se sta ... " Ametita si emotionata, am vrut sa discut cu fetele "mele" care au mai trecut prin asta, de exemplu Blueflower, Nico, Mona etc. M-au ajutat, IMEDIAT, pentru ca stiau situatia in care sunt, iar eu le-am gasit la locul lor. M-am pus in situatia celor de la Budapesta si am apasat pe: Cautare in forum. Am vrut sa caut AMY2003, de ex. Raspusul este la indemana oricui> "Pentru ca serverul este aglomerat, cautarea nu functioneaza intre orele 10.00 - 16.00" Cand te inteapa sau sangerezi sau iti salta inima de bucurie nu-ti trece prin cap sa bantui pe la "prietenii". Asa cred eu... poate ele sunt mai destepte si vor nimeri din prima. Multa sanatate, minte si noroc tuturor! _____________________ made in Romania, '73 http://lbdf.lilypie.com/ckYrp2.png?OXtS3VM0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo, daca mg sa te uiti, laura, sa vezi la aspirante,moldovencele nu scriu cam acelasi lucru? asa,ca o paranteza.... nu ma intereseaza pe mine, decat sa fim lasate unde trebuie! altfel ne intalneam in alta parte, si am fi discutat altceva..... Laura s-a introdus in discutie fara sa stie, probabil, ....E o mare realizare pt ea, dar nu tot de acolo a plecat?nu tot acolo a scris prima data? Unde e atitudinea obiectiva a moderatorilor? de fapt a unora dintre ei....si multe,multe, altele.......... astept inca o minune in viata mea!!! Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, sã mãsurãm pe altii cu mãsura cu care ne mãsurãm pe noi, sã pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouã si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura25,incerc sa ma fac inteleasa, poate nu m-am exprimat destul de bine. asta nu e o lupta,nu vrem sa ne certam cu nimeni, vrem doar un loc pe care stim ca il meritam si mai mult, un loc care e legat sufleteste de toate aspiratiile noastre de a fi mame. as putea vb in continuare cu fetele la telefon, mail, msg, dar mie si nu sunt singura, imi place aici, la aspirante.IUBESC locul asta. "Le ia cineva tastatura din fata?"si chiar daca mi-ar lua-o tot asa avea una la schimb,orice forma si culoare as vrea pentru ca lucrez la o firma de IT, dar nu asta e problema. problema este sa intelegeti si sa vedeti disperarea noastra de ai fi acolo unde ne e locul. pe mine nu ma intereseaza de alte subiecte mutate, eu ma uit la mine in gradina si vad florile ofilite. ce treuie sa facem ca sa obtinem acel loc? repet nu e un razboi si nu vad de ce numai intervin si alti moderatori in discutie cu care sa putem discuta. multuemsc uka
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...