Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(76)


Recommended Posts

MaraAnisia, multumesc! Referitor la reportaj, aceeasi faza m-a impresionat si pe mine cel mai mult. Practic, a fost un raspuns al tuturor intrebarilor pe care orice privitor si le-ar fi pus privind comportamentul acelui copil. Am cautat pe site-ul TVR reportajul pentru a-l posta aici, dar nu l-am gasit. Mare pacat! [url="http://community.webshots.com/user/ancawish"][foto][/url] "Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anca, am citit undeva ca inregistrarea emisiunilor este postata pe site-ul tvr dupa ce emisiunea a fost difuzata pe tvr international, adica la o saptamana dupa tvr 1. ps: si eu tot la sectorul 2 sunt [:D] ma intreb oare ce mai face korapop si minunea ei?[flo] Mara, mami de fluturas Irina Cu Dumnezeu in gand "Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele." Sfantul Dimitrie al Rostovului
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vazut o parte din reportajul de aseara, dar am ramas cu un gust amar si am schimbat canalul...Povestea mi s-a parut atat de trista... ___________________________________________________________________________________ Copiii nu le datoreaza parintilor viata, ci cresterea (Nicolae Iorga) [http://handmadeamy.blogspot.com/]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Anca Wish Am si eu o veste buna. Ne-am hotarat pentru al 2-lea copil. La anul ne apucam de dosarel[pk].
Bafta Anca, sa reusiti cat mai repede. Ce vreti? Fata sau baiat? In fine, orice ar fi, sanatos sa fie , ca restul vine de la sine. Bafta multa, multa de tot. O mamica fericita si implinita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ERATO, felicitari! Sa aveti numai zile minunate! Anca, sa duci la bun sfarsit dorinta! Eu am cam renuntat la ea, desi uneori imi doresc destul de mult un copil, dar.... Cum se descurca fetita la scoala? Este nascuta in acelasi an cu puiul meu si am dedus de aici ca este in clasa I. Sa aveti o zi minunata! Viseaza la tot ce iti doresti, iar daca exista persoane care te vor critica pentru ca visezi, o fac pentru ca ele au uitat sa viseze.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca felicitari pentru decizia luata.Acum sunteti deja veterani, stiti toti pasii, dar emotiile probabil vor fi la fel.... ce frumos sa aiba si fetita ta o sora sau un fratior. Ei i-ati spus despre decizia voastra? Sau e prea repede inca? Sanatate multa sa puteti creste doi copii. Va pup, Laura Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din suflet pt urari[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Timpul trece greu, dar mai e atat de putin, sunt in pregatiri: camera lui, cadouri, gradinita si cate si mai cate, am emotii, dar stiu ca totul va decurge bine. Le doresc din suflet tuturor aspirantelor sa simta toate aceste emotii cat mai curand si sa fie deschise la suflet. Anca, felicitari pt decizie[olala] Suntem ceea ce gandim. Tot ceea ce suntem ia nastere in gandurile noastre. Cu gandurile noastre construim lumea. -Buddha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cons, ii place la scoala. Dupa ce am avut emotii dupa experienta ”gradinita” unde a plans timp de 3 ani aproape in fiecae zi, la scoala ii place mult si se vede asta in tot ceea ce face. Slava Domnului! Si voi sunteti tot in clasa I? La voi cum merge?? Laura[pup], am discutat despre asta. Ea isi doreste o surioara mica, de care sa aiba grija, careia sa-i dea sa manance si s-o ingrijeasca. Mi-a zis ca daca o sa aiba un fratior o sa-i dau sa suga singura[:D] [url="http://community.webshots.com/user/ancawish"][foto][/url] "Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

erato,felicitari si asteptare usoara! Pt.Anca Wish, aveti o dorinta frumoasa,sa dea Domnul sa fie bine totul. Noi avem multi fratiori si surioare adoptati de alte familii si-n vara asta chiar ne-am intalnit cu doua surioare,fara sa vrem facem parte dintr-o mare familie[olala] De curand am aflat ca biologica este iar insarcinata[:D] toate bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...