Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**179**


Recommended Posts

ilinca, dannnah - cate un pupic de incurajare; sunt groaznice cazaturile astea(mai ales pentru sufletelul nostru de mamici[q]) eu am inceput sa o cunosc pe a mea la felul de a plange cand o doare tare-tare; la inceput are un moment de pauza cat sa traga aer in piept si apoi tipa din tot sufletul; abia dupa ce tipa un pic si curg cateva lacrimi poate fi calmata. Asa ca mie mi se pare un secol din momentul loviturii si pana se aude primul tipat care stiu sigur ca urmeaza. of, of tare-i greu Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009 avem 10 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor, ce e ala "buggy"? M-am uitat pe net, dar ei denumesc buggy orice - de la carucior la masinuta gen ATV. Ziceati ca se poate pune in portbagaj. Mara i-a tras una la tastatura de a zburat butonul de la tasta de spatiu...am pus-ola loc dar s-a stricat, ma chinui sa scriu. Bebelusa Mara 23 martie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele Sa nu ma dati disparuta daca scriu mai rar, sunte la zi cu cititul, am vazut ca ati discutat despre triciclete, ridiri, varsta inaintata, celulita etc. Noi suntem ocupati sa umblam dupa Stefan prin casa, trage de tot, merge repede si se impiedica , a cazut cu fruntea de coltul faiantei chiar sub ochii nostri [bang][bang][bang], se misca f.rapid, cred ca am imbatranit,nu mai am refelxele de alta data... Mai noi, face kk des, cam de 7 ori pe zi, nu este diaree, doar kk pastos ca o smantana groasa. Am fost duminica cu el la biserica si cat am stat pe acolo si o scurta plimbare a facut kk oparandse ingrozitor... noroc ca a trecut in 2 zile cu ulei de masline. Sotul si-a facut un set de analize, nu prea au iesit bine, mai are toxoplasma, ecograf mamar (?) si eventual o biopsie. Va pupic, ma duc sa-l culc pe micutz, boceste pe langa mine... http://community.webshots.com/album/571784515YijojX?start=96
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce ziceam de mutzu meu cuminte???? am vazut eu ca e prea liniste in dormitor la el... si cand am intrat mutzu meu adormise in fundulet, cazut in fata (baiat destept, isi trasese plapumioara in brate si dormea pe ea[olala][olala][olala]); trebuie sa va pun poza... ca nu m-am abtinut[:D][:D][:D]; bine, pana sa-l culc eu nu i-a convenit miscarea si a facut ochii mari[bang][bang]... dar s-a rezolvat in 2 minute cu un strop de titi si pupaceala de la mami[olala][olala][olala]
diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009 [bis][url="http://family.webshots.com/album/576917253jGswIo"]mutzunici la 11 luni[/url][bis] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=142834"]cum am venit pe lume[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dannnah
fetelor, ce e ala "buggy"? M-am uitat pe net, dar ei denumesc buggy orice - de la carucior la masinuta gen ATV. Ziceati ca se poate pune in portbagaj. Mara i-a tras una la tastatura de a zburat butonul de la tasta de spatiu...am pus-ola loc dar s-a stricat, ma chinui sa scriu. Bebelusa Mara 23 martie 2009
dannnah, am pus link cu poza in primul mesaj de la pag 20, cap trecut. E carucir care se strange tip umbrela. La unele se poate lasa si spatarul pe spate. Salut si eu gasca si pup sarbatoritii! Keutu cheliutu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monnvas - lasa regretele si parerile de rau, ca nu-i cazul eu, de exemplu, pot spune ca am o cariera implinita (bine - oricamd se poate mult mai mult, insa acum sunt intr-un punct cat-de-cat OK), am reinceput serviciul, siii? crezi ca toate astea ajuta cu ceva, ma fac mai speciala, mai cu incredere in mine si in ceea ce pot face pentru micsunica? NU Inca mai am momente cand ma consider ultima mama ca nu stiu/simt ce sa fac bine in anumite momente de criza. Crezi ca ma ajuta prea mult faptul ca plec in fiecare zi la serviciu? Nu vrei sa stii cum am sufletul cand ne facem cu mana in usa si apoi fug pe scari sa ajung in fata blocului ca sa ne mai facem din mana de la gram si sa fac cucu-bau pe dupa copaci. Si la servici trebuie sa fiu super atenta si concentrata si sa nu ma gandesc incontinuu la ea; oare ce face? oare a mancat ceva, a vomitat, a dormit... Si seara nu stiu cum sa zbor mai repede acasa sa ajung sa o iau in brate... Si nu conteaza ca am avut poate o zi groaznica in care toti au tras de mine, in care nici nu am avut poate timp sa ajung la baie; in momentul in care am intrat pe usa trebuie sa fiu vioaie si cu chef de joaca si sa alerg cu ea prin casa si sa dansam, sa inventam tot felul de jocuri... - proaspata ca o floricica. Si sunt rupta de lume, stirile le aflu de pe mobil (noroc ca sunt serviciile astea speciale cu stirile importante ca sa le aflu si eu cat de cat in timp real). Mai discuta colegii la servici de emisiunile de la tv: eu nu mai stiu nimic, nu apuc sa ma uit nici 5 minute (exceptandu-le pe cele cu bebetv cand avem de taiat unghiute, de dat cu crema pe obrajori...). Mie dor sa stau intinsa pe canapea si sa ma uit la tv, la orice, chiar si la meciul etapei[:D] numai sa am starea aia de relaxare; mie dor sa merg la cumparaturi, imi lipseste jumatatea aia de ora in care sa ma pot plimba linistita prin magazine, fara graba, fara griji. Iar legat de o afacere proprie: eu una le admir pe mamicile care au business-ul lor. Eu una nu pot dormi noptile (deci nu doar dintii nu ma lasa in pace[:D]) pana nu reusesc sa strang toti banii de salarii, de exeplu. Este groaznica presiunea a sute de oameni; fiecare are cate o problema, au copii acasa, au pe cineva bolnav. Nu intereseaza pe nimeni ca e o situatie mai grea, ca nu se incaseaza la timp si nu se pot face presiuni prea mari , ca poate chiar sunt unele urgente pentru firma (rate credit etc) ca... ca... Acesta este motivul pentru care o afacere proprie a iesit din discutie. Am scris un mesaj kilometric pe care n-as vrea sa-l vedeti ca pe o revarsare de frustrari( desi la inceput asa am simtit). Eu m-am impacat/resemnat cu situatia actuala. Ma multumesc cu ce am/cu ce pot face in momentul de fata; iau totul ca atare si asta este. Peste 2-3 ani probabil ma voi putea bucura de mai multe insa nu imi doresc sa ajung repede acolo. Timpul trece atat de repede si nu ne mai intalnim cu clipele astea, cu mirosul dulcel de bebe mic, cu pupicurile mozolite, cu stransul in brate cand patesc ceva...(exceptand cazul in care vom mai avea si alti copii, desi cred ca fiecare e unic chiar si ca miros). [pup] Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009 avem 10 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!! Noi azi ne-am trezit la 10 [olala], ce bine a fost cu doar o trezire scurta pe la 5 cand a si papat si apoi somnic. Bianca multumesc frumos de aprecieri [asia][flo] dar sa sti ca sunt putin mai mare, adica anul asta fac 29 [:I], asa ca nu sunt chiar pustoaica chiar daca de cele mai multe ori ma simt ca o pustoaica[pk] Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009) [url="http://www.flickr.com/photos/39734204@N04/"]Printesa Maia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola tufetecucuiete, Mai aveti cafea si pentru o intirziata ca mine?? [asia] Inainte sa citesc ce mai facurati, multumesc celor care mi-au rapuns[pup] si servesc pe toata lumea cu o tarta cu piersici (din compot, e drept [:I] si Montignac, da' e buna si asa) Gina lu' Ian (23 martie 2009) [url="http://family.webshots.com/photo/2022568950104261308gFUfON"]89 de poze noi cu Ian [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Hola tufetecucuiete, Mai aveti cafea si pentru o intirziata ca mine?? [asia] Inainte sa citesc ce mai facurati, multumesc celor care mi-au rapuns[pup] si servesc pe toata lumea cu o tarta cu piersici (din compot, e drept [:I] si Montignac, da' e buna si asa) Gina lu' Ian (23 martie 2009) [url="http://family.webshots.com/photo/2022568950104261308gFUfON"]89 de poze noi cu Ian [/url]
eu te servesc cu o placinta cu iaurt [pofta][pofta] http://community.webshots.com/album/571784515YijojX?start=96
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...