Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**179**


Recommended Posts

[pk]
Citat:
citat din mesajul lui olishka David s-a cam dat si astazi la Gaza mica si a pupat-o de 2 ori foarte tandru. Speram sa nu se supere Briss [:I] Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]
La multi ani, David![pup][flo][pk][olala] Consideram ca isi face de cap baiatul in ultima luna de bebelusie, apoi se va maturiza si isi va lua in serios rolul de logodnic responsabil![:D] Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei [s] Victor Cristian [s] [s] Ina Gabriela [s] [s]ginerelui meu LUCIAN [s] sa cresti mare, voinic si sa fii tot asa de harnicut. Un [pup] de la Iulia. Cuscra mi-ai facut o pofta cu tortullllllll[pofta][pofta]. Am vazut poze de la intalnire, sunt super, mamici care mai de care mai frumoase iar de bb nu mai vorbim ca nu stiu pe cine sa laud atat de frumosi sunt[olala][olala][olala]. Si mie mi-ar fi placut sa ma intalnesc cu voi dar suntem atat de departe [q] Novus, e o dulce Alexandra si e tot mai frumoasa[olala] Nikoleta, ce pletos frumos ai! Cami mami fericita de printesa Iulia Elena (25.05.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! La incaltari nu ma bag ca n-avem inca asa ceva, tot in ciorapi umblam. Trebuie sa ma consult cu voi ca simt ca o iau razna. Keutului i-au aparut la un moment dat acum vreo 2 luni cred niste bubite mici si roz, abia le vedeai, undeva la mijloc intre buric si putulache. I-am aratat dr pediatru si mi-a dat o crema antifungica. Dupa ce am dat cu ea, bubele s-au inrosit si mai tare si parca pielea a devenit mai aspra si am renuntat sa-l mai dau. Am fost la alt pediatru care ne-a dat o crema antimicotica care are ca substanta activa nistatinul. Bun, acelasi efect, bubele deveneau si mai rosii, pielea si mai aspra. Am lasat-o balta si cu asta. Am fost la dermatolog, ne-a zis ca e o bacterie si ne-a dat o crema antibacteriana pe baza de zinc si ...o crema antimicotica care are la baza tot nistatinul dar alta firma, alt nume. Dat si cu astea, cea antibacteriana ne ajuta, cealalta irita pielea[bang]. Am fost la al doilea dermatolog, care ne-a zis sa dam in continuare cu crema antibacteriana cu zinc dar si cu o crema antimicotica care are la baza, ati ghicit, nistatinul plus cortizon. Nu suport ideea de cortizon dar totusi l-am dat de 3 ori. A disparut si apoi au aparut bubitele mai rosii si mai maricele decat cand dau numai cu antibacteriana. M-am oprit si din asta. Imi vine sa plang, sa urlu, nu stiu ce sa mai fac. Copilul deja cand simte ca il ung se zbate cat poate. Nu cred ca-l mananca, dar nu ma mai suporta sa umblu acolo. Ce sa fac? Voi ce ati face? Edit ca am uitat sa spun ca nu s-a extins suprafata pe care apar decat foarte foarte putin, nu e rana, sunt numai niste bubite rosii care apar si dispar. Keutu cheliutu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cami_05 Am vazut poze de la intalnire, sunt super, mamici care mai de care mai frumoase iar de bb nu mai vorbim ca nu stiu pe cine sa laud atat de frumosi sunt[olala][olala][olala]. Si mie mi-ar fi placut sa ma intalnesc cu voi dar suntem atat de departe [q]
Pai hai la intalneala de la Sighisoara sa cunosti cateva mamici [flo] Mami lui [zana] [url="http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/"]Alexandra[/url] (03.03.09) [bis] Am implinit 1 anisor ! [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kea, chiar nu stiu ce sfat sa-ti dau, ar fi bine de identificat cauza bubitelor, ca sa stii cu ce sa dai mai ales daca zici ca au reaparut si dupa crema cu cortizon [alcool] Chiar cred ca iti vine sa o iei razna !! [pup][pup] Mami lui [zana] [url="http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/"]Alexandra[/url] (03.03.09) [bis] Am implinit 1 anisor ! [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kea de ce nu incerci cu crema de galbenele cateva zile. Iuliei i-au aparut pe spate cam pe unde se termina scutecul tot asa niste bubite mici mici rosii si o dau de vreo 3 zile cu crema de galbenele, nu mai sunt atat de multe si nici asa de rosii. Cami mami fericita de printesa Iulia Elena (25.05.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut mamici ! noi suntem tare ocupati, nu mai stiu cum sa mai fac ca nu se mai termina treburile astea odata si mereu intervine cate ceva, sper totusi ca pana saptamana viitoare sa revenim in ape mai line. Ma bucur ca am reusit totusi sa ajungem la intalnirea cu ghioceii unde m-am bucurat sa revad mamicile care sunt din ce in ce mai frumoase si bebeii din ce in ce mai mari, fetitele cochete si baieteii smecheri. Am intalnit-o si pe Bianca si noroc cu Vladimir ca altfel nu o recunosteam, puteam sa jur ca e doar o pustoaica careia ii plac bebeii si deaia se afla pe acolo. si pt ca tot au fost noii veniti trebuie sa va spun ca are Vladimir niste ochi.... fura pe loc inimile fetelor, cred ca deaia il ia taticu asa de des la plimbare[:D](Bianca am glumit sper sa nu te superi.) Am vazut si pozele pacat ca nu sunt mai multe, pe noi ne-a prins exact cand am ajuns si Gazulina era cu botic ca deabia se trezise. Gata va pup si fug la treaba. Aaaa si mai bine mai tarziu decat niciodata La MULTI ANI SASHA ! sa fi mereu la fel de frumoasa si plina de viata si sa-ti umple viata de bucurii cei trei flacai. [pup][pup][pup][flo][flo][flo] La Multi Ani si sarbatoritilor de azi! sa cresteti mari si sanatosi si sa aduceti mamicilor voastre numai bucurii.
Mami de Gazii mica si frumoasa[copil]
[bis]Avem zece lunite [bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Novus, cu crema cu cortizon n-am dat decat de 3 ori, trebuia de 2 ori pe zi, "cateva zile", deci am dat 1 zi jumate, cred ca total insuficient dar mi-e tare teama de cortizonul asta. Colega sora-mii, dermatolog, a zis ca ea nu recomanda din prima cortizon (asta mi se pare si normal) si in nici un caz sa dau mai mult de 5 zile. Dar eu parca nici atat n-am curaj sa dau. Am inteles ca cortizonul de fapt vindeca ranile, amelioreaza mancarimile, ceva de genul, dar noi nu avem rani, deci eu nu cred ca e cazul de asa ceva. [q] Keutu cheliutu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, nu se duc, am dat la inceput cand nu stiam ce e, pana am ajuns la medic. La noi e problema si ca fiind in scutec, e mereu umezeala acolo, deci sansele sa se duca cu una cu doua sunt mici, mai ales ca nu-i nici asa cald incat sa-l pot lasa fara scutec. Keutu cheliutu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...