Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce filme bune ati mai vazut? (9)


mihutza11

Recommended Posts

*Clash of the titans - mie imi plac genul asta de filme [:D]

 

*The bounty hunter - dragutzel pt o dupa-amiaza, mai ales pt Gerard Butler[olala]

 

*Death at a funeral - o porcarie, sotul a gustat filmul..

 

Mihaela, mami de [ispita]Andraid="red"> - 29 martie 2008

Mica dansatoareid="limegreen">

id="size1">

 

Ajuta-l pe bebe Siluan sa traiasca!!!id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 384
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mihutza, ai vazut varianta americana a lui Death at a Funeral? Ma gindesc ca de aia nu ti-o fi placut, eu am vazut-o pe aia englezeasca si este bestiala! Liris, so funny![:D] Mie nu mi se pare deloc frumoasa Penelope. Nici nu mai stiu ce filme am vazut, nu prea a fost ceva deosebit. Cel mai cel este un film japonez, Departures. Atentie ca-i depressing. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

C.R.A.Z.Y- drama quebecoasa excelenta, m-a emotionat binisor

The tunnel - film de televiziune german, in care a jucat si actrita de origine romana, un film tare bune, a avut tot ce trebe: suspans a la Hollywood, umor, actiune, amor.

A prophet - film frantuzesc de puscarie, mi-a placut mult si asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns sa vad "Inception" cu oaresce reticenta. Fiindca de obicei ma duc sa vad filme gen Block Buster cand nu prea au ce altceva sa vad[:D]

Si sincer, m-am dus sa-l vad datorita regizorului Chris Nolan fiindca eram curioasa daca un alt film al sau se poate ridica la inaltimea "Memento", pe care eu una il consider de referinta pt acest regizor.

Si in final am facut bine ca m-am dus sa vad "Inception".

Este surprinzator de action si introspectiv in acelasi timp.

Are efecte speciale dar nu sunt acaparatoare.

Se zice ca doar cativa actori au putut citi scenariul cap coada, chiar si DiCaprio a declarat ca i-a fost tare greu sa puna cap la cap scenele. Este specific lui Nolan sa lucreze pana la perfectiune toate scenele, sa le rupa voit una de alta, ca apoi sa le lege si sa le faca sa curga nu una dupa alta ci una prin alta.

Filmul m-a tinut cu mintea alerta pe tot parcursul sau, i-am gustat din plin arhitectura intortocheata iar in final am ramas ca la Matrix cu intrebarea: "Unde se termina realitatea si incepe visul?"

 

Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)

 

fulguletiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danutz am vazut si eu Inceptionid="red">. Mi-a palcut mult, si am inteles ca, criticii au cautat tot felul de chestii care sa nu se lege in film si nu au gasit nimik. Dupa filmul asta am vrut neaparat sa vad Memento, de care ziceai. A fost foarte interesant si el, dar mi s-a parut mai bun asta ultimul, se vede evolutia in cariera lui Nolan [olala]

 

Mi-a placut si The Internationalid="red">, cu Clive Owen.

 

Codrutaid="orange">id="Georgia"> &id="orange">id="Georgia">[zana] Petra Alexandra id="orange">id="orange">id="Georgia">

 

asa crestem noi id="red">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum doua zile am luat cu reticenta dvd-ul cu District 9. Si am avut o surpriza de proportii, in sens pozitiv. De fapt mai multe surprize, si acum nu pot sa zic decat woooow, ce film! Fara clisee holywoodiene, fara actori superuzati de blockbustere, fara supereroi tip manga, totul e altfel, incepand de la locatia actiunii, decorul, si sfarsind cu limba vorbita - io m-am saturat de engleza americana[alcool]

 

Dar mie personal mi-a placut si Funny Games varianta USA, ala cu Naomi Watts, asa ca recomandarile vizavi de D9 sunt probabil pt. cei carora le place genul noir si au un stomac rezistent la violenta grafica.

 

J.

 

PS Aaaa, mie Avatar nu mi-a placut deloc, mi s-a parut stupid, pueril, plin de political corectness...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...