Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce filme bune ati mai vazut? (9)


mihutza11

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 384
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am avut impresia ca-si joaca rolul dupa modelul propriu.Adica o mare asemanare intre ea si rolul din film

 

Dar de Felicity Huffmann,,,ce parare ai in filmul asta?

 

Pe mine nu stiu...nu m-a convins deloc,de fapt am asa sentimente contradictorii la adresa ei...nu stiu exact sa explic.Ma mai gindesc cum sa exprim ce am simtzit la adresa ei.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicity mi-a ramas in minte ca mama casnica, dupa rolul din Desperate Housewives :D, si pe mine ma contrariaza stilul ei actoricesc, parca nu ii iese sa intre cu totul in pielea personajelor sau nu convinge mereu.Se straduieste, cu senzatia asta raman. Nu stiu cum ar fi intr-un rol principal, cu toate reflectoarele pe ea, desi cred ca tot cam pe-acolo ar fi... Nici vocea nu o ajuta, are un timbru ascutit, matzaito-miorlait ( discursul de la momentul 1:25:00, am pus linkul mai jos), e greu sa atingi o gama larga de tonalitati si profunzimi cu vocea ei.

 

Filmul e de gasit pe youtube, free, daca doresti sa il revezi. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

From time to time

 

Actori : Timothy Spall, Maggie Smith

 

'"From time to time" este un film in care fantasticul e la el acasa. Actiunea se desfasoara in doua perioade de timp total diferite, povestea avandu-l in centrul atentiei pe Tolly. Acesta este un mic baietel venit sa locuiasca cu bunica sa, Linet, cat mama sa e plecata sa afle vesti despre tatal lui, disparut pe front. Tolly sufera mult dupa disparitia tatalui, insa in timpul petrecut la bunica sa descopera ca are un dar ascuns si anume acela de a putea trece dintr-o perioada de timp in alta"

 

http://www.cinemagia.ro/filme/from-time-to-time-468169/

 

 

Mi-a placut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...