Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piatra Neamt, Perla Moldovei (91)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata! Desteptarea! Ce-i cu somnul asta pe voi?!

 

V-am adus o cafea ... la pat

http://26.media.tumblr.com/tumblr_ll40zwr4Lt1qe88coo1_500.jpg

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, acum e mai bine. Duminica si luni a fost varza. Nu l-am vazut niciodata asa - moale, cu ochii incercanati si cu rasuflarea fierbinte ... mi se rupea sufletul cand il vedeam. Nici nu putea manca, varsa tot, a slabit 1 kg de cand cu raceala asta. Plus febra pe care am scazut-o foarte greu. Duminica, in timpul zilei si noaptea i-am dat, cumulat, o fiola intreaga de algocalmin. Niciodata nu i-am dat asa mult la o singura tura de febra. Acum ii scadea, acum il vedeam iar moale si fierbinte. Am fost zombi vreo trei nopti. Acum e mai bine, ieri s-a si jucat un pic, a mancat ceva. Antibioticul asta pe care il ia acum vad ca e foarte eficient. E in schimb ingrozitor la gust. Nu stiu cum am sa reusesc sa i-l dau 7 zile. E pe baza de eritromicina parca. Dupa doua doze deja se simtea mai bine. Sa vad azi cand ajung acasa in ce stare e.

Ma gandesc ce sa-i fac dupa ce se face bine, am bagat medicamente in el si nu prea s-a alimentat cum trebuie. As vrea sa-i fac o cura de vitamine, imunostimulatoare ceva, la cate fructe si legume mananca el nu-i de ajuns, asta e sigur. Plus ca as vrea sa aiba o pofta de mancare ceva mai mare, mananca prea putin.

Deocamdata sa se faca el bine, vad eu dupa aceea, poate il duc la homeopat. Mi-a zis multa lume de o homeopata care are cabinet in Precista, in spate la Vanatorul si Pescarul. Ati fost vreodata la ea? Eu am mai fost cu Stefan la dr. Horia, parca as incerca si altceva, dr. Horia e si foarte scumpa, si foarte aglomerata, stiti cum e...[:I]

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, ma bucur ca Stefan e mai bine. Eu am fost cu Rares cand era mic la doct. aia de care zici si mi s-a parut varza ...eu m-am dus pt pielea atopica a lui si mi-a dat o sacosa de tuburi, cu schema de administrsare si cica sa il urmaresc, sa vad ce reactie are la fiecare si sa scot/sa maresc doza in functie de asta. Apoi eu de unde sa stiu ce /de la ce ar fi reactioant, daca m-a pus sa ii dau 4-5 feluri de bile odata?!

 

 

In alta ordine de idei noi iar plecam breambura de maine. Deci ne auzim abia duminica seara.

 

 

Va pupez pe toate si ma intorc la munca (tot astept sa inceapa meetingul programat azi cu norvegienii si ma pregatesc moral sa parlesc 1/4 ora in engleza si sa ascult 3/4 de ora norvegiana - pe care , normal, nu o inteleg, dar ma dau desteapta si interesata, ca din spatele monitorului nu ma vede nimeni [:D]).

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Hai poftiti la cafeluta si la o cioco. Ce naspa e afara, frigggg, vreau soare si vara.

 

Na ca va rog sa votati si pozele noastre, doar nu-i gratis cafeluta mai ales ca-i fierbinte [:D] : or.1 si or.2 de aici: http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=21. Multumesc!

 

Ramonaid="red">, mamica fericita de mici comori - Maria Laviniaid="purple"> (01.03.2006) si Elena Elisa id="purple">(07.10.2010)

 

https://picasaweb.google.com/117035164553547422644/ElenaElisaOramona?locked=true#

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...