Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (7)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
Citat:
citat din mesajul lui cris_mario
Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
le aud pe fete ca sunt terminate si obosite, ma intrebam si eu cu o saptamana in urma cand se va intampla sa dorm 6 ore neintrerupte, acum i-au trecut colicele (7 sapt) si doarme de la 11 seara pana la 6 dimineata (primul kaka), apoi pana la 8 (al doilea), apoi pana la 10, dupa care un pic de activitate, dar nu foarte multa, si apoi iarasi somn cu mici interuperi pana seara si adoarme singur fara sa-l legan (cand avea colici il plimbam prin toata casa cu caruciorul, leganat pe picioare, pe burta, pe maini, s.a.m.d.) ma si intreb daca e normal sa doarma atata (aproape non-stop), plinul de activitate il are seara de la 6 la 11. Ma stradui sa tin pasul cu el, adica sa dorm si eu pana pe la 10 si o ora dupa amiaza, de curatenie se ocupa fiica-mea, iar de mancare sotul... eu am tot timpul din lume doar pentru bebe (sotul iei m-a complimentat ca sunt o mama extraodinara); Deci sfatul meu pentru voi, fetelor, nu va mai omorati cu curatenia si gatitul, odihniti-va si dormiti mai mult pentru bebicii vostri (ei va simt epuizarea si oboseala si sunt si ei la randul lor nervosi). Nimeni nu o sa va reproseze casa mai putin maturata, eu am noroc de fiica-mea - fara ea nu m-as fi descurcat (cand e in oras cu fetele parca imi lipseste o mana);
wow!!! nu am crezut ca e posibil asa ceva...atat somn,asa dormea fiimea knd era icterica [:-@] ... felicitari k ai asa ajutor de nadejde....cati ani are fata ta? [pup] Andreea [mamica]Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000 [url="http://www.flickr.com/photos/43981940@N03/"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148508&whichpage=1"]o printesa grabita...[/url]
ei, nu-i chiar asa de mult - ar fi vreo (24 - 5 ore seara plus cate o jumate de de ora la fiecare alaptat = 16 ore la aproape 8 sapt deci nu-i chiar atat de mult) Fata mea are 14 (15 si la liceu in toamna);
Al meu nu mai doarme ziua de la aproape 3 saptamani. So accepta laudele ca le meriti!!! [pup] _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota
Buna fetelor astazi intru si eu la prezenta. Cate [flo][flo][flo]si [pup][pup][pup]pt toate si va multumesc pt sustinere.Nu am reusit sa recuperez tot dar am vb cu Ayanna la tel si mi-a spus depsre voi cate ceva [:I].Suntem tot 2 in 1 sa vedem pt cat timp.Am fost dezamagita de spitalu nostru dar aseara si azi pe zi am dat de cucoane cumsecade dar nu stiu cand mi-o veni sorocu daca dau de ele asa ca stau in cumpana....Dr la care am fost e ce-a care a fost data la tv daca ati vazut cumca , din mana careia a murit o femeie de 42 de ani pt un chiuretaj [q].Sunt in cumpana mare ca la Medgidia unde imi doream sa nasc imi este f greu sa ajung ca dr care am avut-o acolo nu ma interneaza , mi-a zis ca atunci cand ma apuca durerile sa plec acolo spre spital dar nu am cu ce sa ajung[bang][bang]si aici mi-e teama sa raman.Oi vedea ce fac, cand mi-o veni ceasu D-zeu va fi cel care va decide,Primu gand care o sa-l am atunci in cap aia va fi.O sa mai intru cand pot ca laptopu e stricat si la calc unde sunt acum imi este f greu sa stau pe scaun.Va multumesc inca o data si va [pup][pup]pe toate ,multa sanatate si bucurii la toate mamicile si bebeii. [gravi]37+ [fetita]Maria Alexandra [ruga]Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine [ruga] [URL="http://picasaweb.google.ro/ioanafota7/PozaDinGrecia?authkey=Gv1sRgCIiM656qy5T-swE#"]poze[/url] [url="http://community.webshots.com/album/576883732kceDsq"]Sa ne descretim fruntile[/url]
Nu-ti mai face atatea griji, lasa ca e mai bine acasa decat in spital la Medgidia. Ma gandeam... nu poti suna la salvare sa te duca sa nasti la Medgidia? Te asteptam cu vesti bune, cum zicea si Xela sa agitam majoretele pentru ultima data la odiseea aceasta![pup] _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danyelana
Si am uitat sa zic, am mai pus si eu poze la semnatura (nu sunt chiar noi dar pe ultimele nu l-am descarcat din aparat[:D]) Pupici si o zi cu soare [pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
[olala][olala][olala] Sunteti niste frumosi!!!![olala][olala][olala] _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele,ajutati-ma si pe mine cu un raspuns: bebe meu a facut o "ciupercuta"pe limbuta si ne-a dat pediatra glicerina boroxata...acum intrebare:CUM II DAU PE LIMBUTA??? SI NOI AVEM PROBLEMUTE CU CONSIPATIA[bang][bang][bang]NU FACE CACATZA DECAT AJUTAT* ajutat=1/2 supozitor cu glicerina bagat in fundulet si "gadilat cu termometru .scoate supozitorul cu tot cu nevoi... dar se chinuie saracutul[q][q][q]...acum intrebarea nr2:POATA SA FACA HOMOROIZI ASA MIC DACA SE SCREME PREA MULT??? I-am luat un siropel de la farmacie pe baza de plante(LASS BABY se numeste)si sa vad daca isi va face efectul... am mai facut si o iritatie sub putulica[q][bang]..are asa ca o mica zgarietura...sa fie de la pampers?ii dau cu crema de galbenele cu propolis si vreau sa va spun ca-i prieste mult mai bine decat cea de la nivea recomandata de neonato in spital arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de [copil] [baietel] Darius-Mihail
[ruga][ruga][ruga] Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!! [ruga][ruga][ruga] minunea mea pufoasa cu ochii albastrii[bibe][8**]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui arwen92
fetele,ajutati-ma si pe mine cu un raspuns: bebe meu a facut o "ciupercuta"pe limbuta si ne-a dat pediatra glicerina boroxata...acum intrebare:CUM II DAU PE LIMBUTA??? SI NOI AVEM PROBLEMUTE CU CONSIPATIA[bang][bang][bang]NU FACE CACATZA DECAT AJUTAT* ajutat=1/2 supozitor cu glicerina bagat in fundulet si "gadilat cu termometru .scoate supozitorul cu tot cu nevoi... dar se chinuie saracutul[q][q][q]...acum intrebarea nr2:POATA SA FACA HOMOROIZI ASA MIC DACA SE SCREME PREA MULT??? I-am luat un siropel de la farmacie pe baza de plante(LASS BABY se numeste)si sa vad daca isi va face efectul... am mai facut si o iritatie sub putulica[q][bang]..are asa ca o mica zgarietura...sa fie de la pampers?ii dau cu crema de galbenele cu propolis si vreau sa va spun ca-i prieste mult mai bine decat cea de la nivea recomandata de neonato in spital arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de [copil] [baietel] Darius-Mihail
[ruga][ruga][ruga] Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!! [ruga][ruga][ruga] minunea mea pufoasa cu ochii albastrii[bibe][8**]
Buna!!! In primul rand i-ai glicerina cu nistatin nu boraxata ca e toxica. Sa i-o dai iti pui pe san si-i dai sa suga! De restul nu stiu ce sa-ti spun, dar mi se pare cam mult si supozitorul si termometrul. Daca-i dai numai san vezi ca e normal sa faca kk si la trei-patru zile. _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danyelana
Se vede ca a venit caldura ca emai slaba activitatea pe aici. Eu am dat vreo doua ture pe strada cu Arthur si acum l-am lasat in curte in carucior sa mai faca nani si eu am intrat sa mai strang una alta, sa mai pun o masina la spalat. [:D] Si sa mai arunc un ochi la voi [pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
ce caldura fatooooooooooooooo ca ca la mine e iarnaaaaaaaaaaa Bea [mamica]de Ivan, iubirea noastra![loveyou] Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi![ruga] [url="http://good-times.webshots.com/album/576860675WPIHgU"]Poze [comoara][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui arwen92
fetele,ajutati-ma si pe mine cu un raspuns: bebe meu a facut o "ciupercuta"pe limbuta si ne-a dat pediatra glicerina boroxata...acum intrebare:CUM II DAU PE LIMBUTA??? SI NOI AVEM PROBLEMUTE CU CONSIPATIA[bang][bang][bang]NU FACE CACATZA DECAT AJUTAT* ajutat=1/2 supozitor cu glicerina bagat in fundulet si "gadilat cu termometru .scoate supozitorul cu tot cu nevoi... dar se chinuie saracutul[q][q][q]...acum intrebarea nr2:POATA SA FACA HOMOROIZI ASA MIC DACA SE SCREME PREA MULT??? I-am luat un siropel de la farmacie pe baza de plante(LASS BABY se numeste)si sa vad daca isi va face efectul... am mai facut si o iritatie sub putulica[q][bang]..are asa ca o mica zgarietura...sa fie de la pampers?ii dau cu crema de galbenele cu propolis si vreau sa va spun ca-i prieste mult mai bine decat cea de la nivea recomandata de neonato in spital arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de [copil] [baietel] Darius-Mihail
[ruga][ruga][ruga] Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!! [ruga][ruga][ruga] minunea mea pufoasa cu ochii albastrii[bibe][8**]
glicerina nu boraxata! au vb fetele ceva cu tifon si tifonu in gura iil bagi cu degetu tau si cureti iritatii de genu asta in zonele alea se trateaza cu creme speciale ce contin si antimicotice si se prepara la farmacie p baza d reteta de la medicul care vede copilul si nu il mai innebuni cu chestiile alea ptr caca un bebelus e normal sa nu faca 4 si chiar 5 zile, ma mira ca dr ti-a recomandat siropel e cam rau si contraindicat ptr el asa mic, trebuia incercat mai intai cu drbridat ai vazut si tu pe forum mereu da rezultate si te rog nu mai baga supozitoare si termometru ca se invata asa si nu o sa faca decat ajutat, supozior bagi numa daca nu a facut 4 zile. Incerci intai cu masaj pe burtica, baie calda plus masaj, debridat astea [pup][pup][pup] [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela,san nu ii dau ca nu am laptic[bang][bang][bang] cu indulgenta sa pape si el o masa/zo la san...dupa care la 5-10 minute varsa si ii este foame iar...tocmai renuntam la supozitoare si termometru...sa vad ce efect are siropelul...mi se rupe sufletul cand il vad cum se strange de durere si saracutul nici nu plange...dar se chirceste si se screme[q][q][q]dupa ce ca este asa mic...mai avem si problemute arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de [copil] [baietel] Darius-Mihail
[ruga][ruga][ruga] Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!! [ruga][ruga][ruga] minunea mea pufoasa cu ochii albastrii[bibe][8**]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[asia][asia][asia]alexutzzza si mihaela siropel mi-au dat de la farmacie...de asta i-am si dat o doza mai mica decat mi-au spus ele.ele mi-au zis 3ml x 2 /zi,iar eu i-am dat 2ml x 1 /zi este numai pe baza de plante si se da la copiii 0 -> +6ani arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de [copil] [baietel] Darius-Mihail
[ruga][ruga][ruga] Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!! [ruga][ruga][ruga] minunea mea pufoasa cu ochii albastrii[bibe][8**]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...