Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (7)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario
cristies,nikole,oani [pup] toate bune,m-am refacut super bine [olala] [olala] [olala] am o mica secretie,pe care o aveam si inainte,si trb sa imi pun 3 ovule cu pauza de o zi intre ele...deci peste 5 zileeeeeee partyyyyyyy [pk] [pk] [pk] akm lucrez cv ptr la birou,ne citim maine sau mai tarziu [pup] Andreea [mamica]Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000 [url="http://www.flickr.com/photos/43981940@N03/"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148508&whichpage=1"]o printesa grabita...[/url]
LOL! Bravooo!!! [pk][pk][pk] tu ai nascut dupa mine...si ai mai nascut si natural....[alcool][alcool][alcool][alcool] eu inca nu am avut curaj sa [sex]...sa nu radeti de mine ! [bang][alcool][bang] dar...nu stiu , nu simt ca vreau nu stu...m-am defectat!!!! ani de zile intram in sevraj daca trecea o sapt fara si acum....[alcool][alcool][alcool] [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica
Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa
Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica
Salut! Ne-am intors de la vaccin, toate bune cu bebe, am mai recuperat niste centimetri la crestere, mai avem doar unul [:D]. Bineinteles ca bebe s-a trezit de foame si plangea de mama focului, si cand i-a facut injectia parca a explodat, ziceai ca il taie in doua [bang] Dar a trecut, acum il pandesc sa vad daca face temperatura, i-am pus o compresa rece pe piciorus, insa am scos-o acum ca se uda pe body si nu imi place. Sa vedem la noapte daca facem temperatura. Of, de cand ne-am intors, suge 5-10 minute, adoarme, il pun in pat si peste 5 minute se trezeste si plange. Ce-o fi cu el, nu stiu. Referitor la lamaie, sa stiti ca nu ii dau de capul meu, ci la recomandarea pediatrului, so... nu prea stiu ce sa zic. Ma gandesc ca daca avea alergie la lamaie reactiona pana acum, nu? Si oricum, eu ii pun o cantitate atat de mica (ma ud eu un pic pe deget cu suc de lamaie) incat nu are cum sa ajunga pai departe de limbuta lui. Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)
si la noi a venit dr si am facut vaccinul....doamne ce a mai plans. [q] Si tot asa de atunci e marait, doarme 5-10 minute apoi se trezeste si plange, ma tine strans de bluza....saracutul o veste buna e ca am ajuns la 4.600 kg...asta ineamna 500 g in 8 zile[pk][pk] ----------------------------------------- [bebic] Dragos-Andrei...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric [url="http://family.webshots.com/album/576796804Fhoeqk"]pozele noastre[/url]
da, exact asa si la mine, sunt cu el in brate de la 1 de cand ne-am intors. cum il pun in pat cum urla. dar am acum o alta problema: nu a facut caca de 48 de ore si i-am bagat deja 2 farame de supozitoare si i-am dat sa bea de 2 ori 2 lingurite de suc de mere si... nimic. si s-a schimbat mirosul vanturilor, e mult mai fetid... mi-e o frica, nu stiu ce sa-i fac! Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)
baita calda si masaj oe burtica in sensul acelor de ceasornic....da masaj adica juma de ora nu faci altceva. SI LP cand ii dai pune mai multa apa, adica daca faci bibe de 90 cu 3 masuri pune 100 ml 105, 110 cu 3 masuri. NU are nik daca e mai diluat, e chiar mai usor de digerat (ideea la LP e mai ales ptr copii nemancaciosi sa nu bea apa chiara si sa se umfle cu apa in loc de substantele de vitamine si minerale din LP de aia se zice fix masuri si cantitate de apa dar daca ii dai cateva mese mai diluate o sa il ajute) Mai concentrat in nici un caz sa nu faci LP ca ala chiar e f greu de digera si se chinuie bb. [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica
Citat:
citat din mesajul lui cristies
Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica
Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa
Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica
Salut! Ne-am intors de la vaccin, toate bune cu bebe, am mai recuperat niste centimetri la crestere, mai avem doar unul [:D]. Bineinteles ca bebe s-a trezit de foame si plangea de mama focului, si cand i-a facut injectia parca a explodat, ziceai ca il taie in doua [bang] Dar a trecut, acum il pandesc sa vad daca face temperatura, i-am pus o compresa rece pe piciorus, insa am scos-o acum ca se uda pe body si nu imi place. Sa vedem la noapte daca facem temperatura. Of, de cand ne-am intors, suge 5-10 minute, adoarme, il pun in pat si peste 5 minute se trezeste si plange. Ce-o fi cu el, nu stiu. Referitor la lamaie, sa stiti ca nu ii dau de capul meu, ci la recomandarea pediatrului, so... nu prea stiu ce sa zic. Ma gandesc ca daca avea alergie la lamaie reactiona pana acum, nu? Si oricum, eu ii pun o cantitate atat de mica (ma ud eu un pic pe deget cu suc de lamaie) incat nu are cum sa ajunga pai departe de limbuta lui. Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)
si la noi a venit dr si am facut vaccinul....doamne ce a mai plans. [q] Si tot asa de atunci e marait, doarme 5-10 minute apoi se trezeste si plange, ma tine strans de bluza....saracutul o veste buna e ca am ajuns la 4.600 kg...asta ineamna 500 g in 8 zile[pk][pk] ----------------------------------------- [bebic] Dragos-Andrei...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric [url="http://family.webshots.com/album/576796804Fhoeqk"]pozele noastre[/url]
da, exact asa si la mine, sunt cu el in brate de la 1 de cand ne-am intors. cum il pun in pat cum urla. dar am acum o alta problema: nu a facut caca de 48 de ore si i-am bagat deja 2 farame de supozitoare si i-am dat sa bea de 2 ori 2 lingurite de suc de mere si... nimic. si s-a schimbat mirosul vanturilor, e mult mai fetid... mi-e o frica, nu stiu ce sa-i fac! Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)
Ai grija cu supozitorul ca nu contine substanta activa in toata masa lui. Se poate sa-i fi bagat farame fara nimic in ele si sa astepti degeaba! _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
o, Doamne!!!! asta chiar nu o stiam. si sa bag un supozitor intreg in funduketul asta minuscul??? Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)
Nici io nu stiam ce a zis cristies, multzam! [asia][asia][asia] dar si io la fel mi-a zis dr, juma de supozitor, eu inca nu am recurs la supozitor, mie mereu imi iese cu masaj, ceai de musetel (max 40-50ml in bibe), lapte mai diluat, debridat, dar eu l-am lasat si 2 zile jumate fara sa ii bag nimic ca mi-e mila si stiu ca supozitor se baga numai daca nu iese 4-5 zile...asa citisem, stiu ca el se screme si se chinuie dar masajul il calmeaza ptr masaj e bine ptr cei ce au timp si chef sa faca sa incalzeasca putin ceai de musetel cu ulei de masline in el si cu amestecu asta sa maseze [pup] Bafta! acum, la mine asta era chiar ultima chestie la care mergea mereu. Acum noi nu mai suntem constipati de cnd am schimbat laptele [pk][pk][pk] [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu
alexutzza cu ce ai schimbat nan1?eu am luat humana azi si sa vedem ce efecte are....sper ca nu mai rau sa nu se mai chinuie dragul de el [url="http://community.webshots.com/user/bubu_bu25"]poze[/url]
cu Aptamil 1 dar si de Humana am auzit numai de bine! bafta! stii cum sa il schimbi da? [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui arwen92
fetele,ajutati-ma si pe mine cu un raspuns: bebe meu a facut o "ciupercuta"pe limbuta si ne-a dat pediatra glicerina boroxata...acum intrebare:CUM II DAU PE LIMBUTA??? SI NOI AVEM PROBLEMUTE CU CONSIPATIA[bang][bang][bang]NU FACE CACATZA DECAT AJUTAT* ajutat=1/2 supozitor cu glicerina bagat in fundulet si "gadilat cu termometru .scoate supozitorul cu tot cu nevoi... dar se chinuie saracutul[q][q][q]...acum intrebarea nr2:POATA SA FACA HOMOROIZI ASA MIC DACA SE SCREME PREA MULT??? I-am luat un siropel de la farmacie pe baza de plante(LASS BABY se numeste)si sa vad daca isi va face efectul... am mai facut si o iritatie sub putulica[q][bang]..are asa ca o mica zgarietura...sa fie de la pampers?ii dau cu crema de galbenele cu propolis si vreau sa va spun ca-i prieste mult mai bine decat cea de la nivea recomandata de neonato in spital arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de [copil] [baietel] Darius-Mihail
[ruga][ruga][ruga] Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!! [ruga][ruga][ruga] minunea mea pufoasa cu ochii albastrii[bibe][8**]
iti prepara la farmacie glicerina, nu simpla. eu infasor un betigas in compresa sterila o bag in glicerina si la schimbat, cand urla , hop si io in gura la curatat limba. in leg cu constipatia te inteleg perfect. am citit k e normal la 2-3 zile, am inteles insa, ca si la tine se scremea ed pe la 2 si muream de mila. mi-a dat sa-i dau debridat..si supozitor. ii bagam cate jumatate. apoi am citit la cristies ca merge cu termometru. a fost ok si asa. al meu de la scremut si vonmita. duminica am mancat prune...azi jiji a iesit de 3 ori[pk]...dar de la 2 se screme ..am fost zombie...incearca si tu... Mihaela, [mamica] de LUCA ... minunea de la miezul noptii... Povestea unui...[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147279"]petrecaret[/url] [url="http://family.webshots.com/album/576857786Lfskpc"]poze[/url] AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Tanaion lorex nici Maria nu a luat in greutate in prima saptamana dupa ce am venit acasa, dr mi-a zis ca dureaza pana se adapteaza cu sanul, cu alaptatul, nu i-am dat lp si la sf lunii luase 850 gr fata de greutatea dupa scaderea fiziologica. Tana cu Toma (8 ani) si bebe Maria
[pup] m-am mai linistit si eu! maine ma duc s-o cantaresc si chiar daca nu a luat in greutate nu imi voi face probleme pt ca ea mananca f bine! _________________________________________________________________ AMR 6..da' vreau sa le pastrez [:D] [url="http://www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/"][i]IURIA INIMII MELE..[/url] (01 martie 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danyelana
Ieri seara am tras o frica la baie [bang][bang] Arthur era pe burta si se juca pt ca-i place apa la nebunie si dintr-o dta se impinge cu picioarele in marginea caditei si a bagat capul in apa [bang][bang][bang] A inghitit apa si s-a speriat si eu si mai tare [q][q][q] Nu stiam ce sa mai fac, l-am luat in brate sa-l linistesc dar a [q][q] mult. Imi era asa mila de el [bang][bang] Era la san aseara si tot mai suspina. Saracutul de el
of of mititelul! am uitat sa-ti multumesc pt poza cu furtunasul barbat'miu a ramas cu gura cascata, a zis ca esti f ingenioasa! [:D] mi-am comandat si eu perna bertoni! _________________________________________________________________ AMR 6..da' vreau sa le pastrez [:D] [url="http://www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/"][i]IURIA INIMII MELE..[/url] (01 martie 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza DEPINDE ... nu stiu in ce casa stai tu si cu ce sotz dar al meu ma ia la rost ca ce am facut toata ziua ca doar copilul e mic acuma ce o sa fac cand o sa fie mai mare si treb sa stau toata ziua dupa el??? am calcat numa camasi??? pai da camasi mai are, nu am vazut ca nu mai are chilori? si asternutu ala de ce e la rufe necalcate de 3 luni? da, avem alte 5 seturi de asternuturi perfect calcate dar ala chiar asa? de 3 luni sta la necalcate? pe mine nu ma deranjeaza??? si sticlele de apa? nu le-am aruncat? le las asa in casa? (eu stau in maiue in casa ca sunt 27 de grade si urasc sa merg la ghena unde brr mai bate si vantu!)....si mancare? el vine dupa atatea ore la birou si nu gaseste mancare facutaa?[alcool] si apoi el deh e obosit si..doarme si in weekend tot e el obosit ca a muncit toata sapt si..doarme...[alcool][alcool][alcool] bine el e un scump de sotz, dar nu poate percepe ca mie copilu chiar imi ocupa mai mult timp decat crede el. pe de o parte are si dreptate daca ma las coplesita casa o sa ajunga sa arate deplorabil si nu e bine si nici sanatos si nici igienic, vorba lui mai incolo cand o merge Yannis de-a busilea nu mai spal p jos saptamanal ci ZILNIC! [mamica] de [bebic] Yannis
mai Alexutzza mai chiar ma gandeam la tine si-mi spuneam io in mintea me' ca pari tu asa fitzoasa un pic in poze dar de fapt tu esti o tipa tare sensibiloasa si gospodina foc! [pup] e cam dur barbatzelul asta cu tine! iaaa...trimite-l un pic pe forum sa vada ce-au zis fetele despre asta [;)] _________________________________________________________________ AMR 6..da' vreau sa le pastrez [:D] [url="http://www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/"][i]IURIA INIMII MELE..[/url] (01 martie 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...