Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (7)


Recommended Posts

[hopsieu] prezent la apel [:I] [pup] beatrice mai intai avem niste colici f urate, infacol nu mai face fata, la inceput a mers acum e 0 bb imediat face kk moale si io numai stiu ce sa mai mananc ca mie frica dupa diareea aia [q], nu mai manac nici oua nici lapte nici fructe [q] adica nu mai mananc mai nimic si am inceput sa ma ocup de botez[:D] vreau sa fac invitatiile cu poza lu bb, am avut deja o sedinta foto, dar m-a obosit si tot nu mi-a iesit ceva suuuper cum vreau eu [alcool] [:-@] o sa mai pun niste pozici [:D] [pup] incerc sa mai recuperez din urma si era sa uit am [q][q][q][q][q] la predarea stafetei multe [flo][flo][flo] pt fete Dana, mamica de [bebic] Dragos Andrei (27.12.2009) http://picasaweb.google.com/dandana.grigore/DragosAndrei#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata fetele multu de cafea ratusca mica... [wow]io cred ca nu m-am trezit inca...in loc de iepuras,la noi cred ca vine[aho]...afara ninge viscolit[wow]capat depresie...[q] cornelia,mami de[cavaler] Radu (30.07.2000) si [bebic] Alexander (05.01.2010) [url="http://www.flickr.com/photos/43575800@N02/"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] [s] Florin, Alexandru, Mara, Bucura, Felicia [s] Felicitari pufuletilor precoci, Florin si Tudor si mamicilor lor! [bis] Nu cred ca se pot lauda multi cu asa realizari. [flo] Am vazut poze cu gemenele lui larisel, micuta Maia, mamica ei si familia frumoasa a lui oani! [olala] larisel, pediatra ne-a zis sa plimbam degetul de-a lungul exteriorului fiecarei talpi, ca Irina sa indrepte singura picioarele. Si sa repetam de 4-5 ori pe zi. ratusca, bine ca v-ati dat seama de problema cu cantarul. Eu n-am mai cantarit-o de mai bine de o saptamana, ca s-a terminat bateria de la cantar si n-am cumparat inca alta... De ce ti-e frica de sughit? E inofensiv... Cum i-l opresti? Bafta la vaccin! myky sanatate multa baiatului cel mare! plateea [hia] Fir-ar ea sa fie de pompa, te tine departe de noi... Mai incearca din cand in cand si cu sanul, poate-poate... lorex, m-am mirat ca ai avut rabdare sa numeri de cate ori ii dai Iuriei sa suga. Eu una habar n-am, cred ca in fiecare zi ii dau cum zici tu, ca o mufez cand caraie si se intampla des sa fie si la o ora... Rabdacol mami, o sa-si spatieze mesele pe masura ce creste! [pup] alecsa, bine ati venit acasa! [bis] ale1212xa, bafta la vaccin! dandanaG, bine ai revenit, imi pare rau ca va chinuie colicile... Incerca totusi sa mananci, iti trebuie putere pt bebe! mamidepuiuti, inca putin frig mai avem de indurat, ziceau la stiri ca in cateva zile chiar vine primavara. Adica probabil ca macar n-o sa mai ninga. [alcool] cris.d [pup] Ce mai faceti? Nico [mamica] de [zana] Isabela (2007) si [bibe] Irina (01.02.2010) Now, bring me that horizon!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari miki mika ! cred si eu ca esti happy [:D] si noi vorbim si radem la toata lumea dar nu iese decat giiii ingiii ciiii[:D] la noi e un soareeeeee, te orbeste tr sa ma pregatesc de plimbareala azi las curatenia si plec in parc [pk] Dana, mamica de [bebic] Dragos Andrei (27.12.2009) http://picasaweb.google.com/dandana.grigore/DragosAndrei#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la noi. Am citit din urma dar nu mai stiu ce voiam sa zic[bang]. Neuronul meu e pe moarte. Migrena mea fuse de fapt o nevralgie care m-a terminat. Am intrerupt alaptatul si m-am tratat ca nu se mai putea. De azi dimineata am revenit la tzitzi si nu a refuzat, ba mi s-a parut chiar mai incantat decat de bibe. Oricum we meu a fost un cosmar, intre dureri cumplite, sterilizat bibe, facut lp, muls, stat cu ochii pe ceas ca feciorul meu stie sa pape putin si mult mai des decat se recomasnda bibe...etc Bine ca a trecut si revenim la normal. Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi! Multumim Ratusca de cafea! Plateea, mai mufeaza-l poate isi aminteste ce bine era [flo]!!! Fetelor, sa stiti ca sunt invidioasa la maxim, dar nu pe Miky pentru ma-ma (felicitari vorbaretului odiseei[flo]) ci pe Beatrice si Ivan. De cate ori a intrat Bea ieri Ivan dormea de cel putin jumatate de ora. Stiti cat a dormit Gargaritzul ieri? Primele 10 minute dupa ce am iesit afara. Nici nu stiu daca a dormit sau s-a acomodat cu lumina[bang]. Si s-a mai culcat la ora 22.30. Pai asa? [q] Decenuela si Andre_lina, hai cu pozele!! Decenuela, mai pune-i si alte jucarii in spatiul de joaca ca se plictiseste repede. DandanaG, bine ai revenit! Oani, sper ca ti-a dat unda verde gine aseara[:D]! Mamidepuiuti, cum viscoleste[wow]? La noi e un soare[8D]. Bafta la vaccin fetele!!! Lorex, ce mancacioasa e Iuria [olala]. Bravo!!!! Adina_bulina, mai stii ceva de Lalitica? Alecsa, bine ati venit acasa!!! Cred ca sunteti asa de fericiti[olala]! Cris.dogarel, voi ce mai faceti? Nik0le [pup]! Mariucasara, voi pe unde umblati? Si asta era din capitolul trecut cred: Myky791, de ce vrei sa-i dai suzeta? Si al meu isi baga pumnii in gura cand ii e foame, daca ii bag tzitzi uita de pumni! La voi de ce baga pumnii? Foarte tare povestea de alaptat la primul bebe[flo]. Va pup ca incepem sezonul de jucat!!! _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xela_07
'neata si multumim de [cafea] ratusca. Sper sa nu planga azi la vaccin. Ptr ce vaccin ati optat? micki_mica - e SF ce povestesti tu ... ma-ma [wow] il declaram vorbaretul gastii. In ritmul asta peste doua luni ne face o compunere [:D]. al3csa - Bine ati ajuns acasa! Sunteti in programul de acomodare ... Este nevoie de o mamica foarte relaxata. Ai grija ca se aduna oboseala si pe urma e mai greu sa-ti revii. plateea - si eu ma gandeam zilele trecute la tine. Mult succes la pompat si te asteptam sa ne mai spui ca esti OK. Spor la treburi fetele! Ma apuc si eu de calcat si sa vedem ce fac de mancare ... Xela, mamica de [url="http://picasaweb.google.com/xelagabi07/Andreea?authkey=Gv1sRgCLLa2KqD896CywE&feat=directlink"] Andreea [/url] (11.08.2007) si [url="http://picasaweb.google.com/xelagabi07/2010?authkey=Gv1sRgCPLm7aGyv9Xw6gE&feat=directlink"] Cristian[/url] (30.01.2010)
cel cu plata, Infarix Hexa parca ii zice. Nu prea imi da mana sa il iau pe ce romanesca dupa povestile auzite despre Institutul Cantacuzino (cred ca acolo se fabrica, nu?). Intreb si eu ca nestiutorul, ca eu nu eram pe faza: de ce se mulge tot timpul Plateea? Nu ia sanul bbto? Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata gagici!beau si eu o cafea cu voi! ce frumos ca la voi e soare..la noi e innorat a nins nu iti vine sa iesi din casa poate ma pun la curatenie daca ma lasa raul... va doresc plimbare placuta si o zi linistita[pup] [url="http://community.webshots.com/user/bubu_bu25"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le
[hia] ratusca, bine ca v-ati dat seama de problema cu cantarul. Eu n-am mai cantarit-o de mai bine de o saptamana, ca s-a terminat bateria de la cantar si n-am cumparat inca alta... De ce ti-e frica de sughit? E inofensiv... Cum i-l opresti? Bafta la vaccin! Nico [mamica] de [zana] Isabela (2007) si [bibe] Irina (01.02.2010) Now, bring me that horizon!
Multumim! Sughitul il opresc cu o picatura de lamaie daca taman a papat de la san, ca nu poate sa mai apuce sanul din cauza sughitului. Daca a fost masa de LP, ii mai dau putin biberonul sa mai traga o gura-doua - foarte greu tot din cauza sughitului si cam asa trece. Mi-e frica pentru ca vad cum ii face diafragma cand sughite (daca il pridne la baita cand e gol) si nu e o imagine prea frumoasa, in plus imi aduc aminte ca mi-au zis in spital ca e de preferat sa nu sughite foarte mult la problemele initiale de la plamani. So... sunt stressata! [soc] Bineinteles ca azi m-am dus si eu la [dus] si cand am terminat urla termita de mama-mama! [bang] l-am luat la mine in camera pe pat ca sa vorbim pana m-am imbracat, ca era disperat rau [bang] Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...