Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (7)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica
Citat:
citat din mesajul lui Nik0le
[hia] ratusca, bine ca v-ati dat seama de problema cu cantarul. Eu n-am mai cantarit-o de mai bine de o saptamana, ca s-a terminat bateria de la cantar si n-am cumparat inca alta... De ce ti-e frica de sughit? E inofensiv... Cum i-l opresti? Bafta la vaccin! Nico [mamica] de [zana] Isabela (2007) si [bibe] Irina (01.02.2010) Now, bring me that horizon!
Multumim! Sughitul il opresc cu o picatura de lamaie daca taman a papat de la san, ca nu poate sa mai apuce sanul din cauza sughitului. Daca a fost masa de LP, ii mai dau putin biberonul sa mai traga o gura-doua - foarte greu tot din cauza sughitului si cam asa trece. Mi-e frica pentru ca vad cum ii face diafragma cand sughite (daca il pridne la baita cand e gol) si nu e o imagine prea frumoasa, in plus imi aduc aminte ca mi-au zis in spital ca e de preferat sa nu sughite foarte mult la problemele initiale de la plamani. So... sunt stressata! [soc] Bineinteles ca azi m-am dus si eu la [dus] si cand am terminat urla termita de mama-mama! [bang] l-am luat la mine in camera pe pat ca sa vorbim pana m-am imbracat, ca era disperat rau [bang] Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)
Eu stiam ca nu-i bine sa-i dai lamaie cand sunt asa mici [pup] Eu uneori ii mai dau sa suga putin daca sughita prea tare[pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel
ziua buna! hai ca nu prea apuc sa scriu mare lucru zilele astea. nu am wireless, ana vine la 13.30 ca are examenele cambridge toata saptamana (adica mai devreme cu vreo 3 ore), ema are puseu de crestere si dor de bratze all day long, [alcool][alcool], deci suntem bine[:D] am mai citit, dar... nu prea mai stiu[:I] am retinut ca al3csa a intrat in randul lumii noastre: bebe acasa,[pk], somn putin[pup] va puup Cris, mami de[bb] Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si [zana] Ana(2003) AMR: 5 kile![:)] [url="http://picasaweb.google.com/cris.dogarel"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147482&whichpage=1"]povestea noastra[/url]
Curaj Cris [pup][pup][pup] ca sa nu devii mama loca [pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
le aud pe fete ca sunt terminate si obosite, ma intrebam si eu cu o saptamana in urma cand se va intampla sa dorm 6 ore neintrerupte, acum i-au trecut colicele (7 sapt) si doarme de la 11 seara pana la 6 dimineata (primul kaka), apoi pana la 8 (al doilea), apoi pana la 10, dupa care un pic de activitate, dar nu foarte multa, si apoi iarasi somn cu mici interuperi pana seara si adoarme singur fara sa-l legan (cand avea colici il plimbam prin toata casa cu caruciorul, leganat pe picioare, pe burta, pe maini, s.a.m.d.) ma si intreb daca e normal sa doarma atata (aproape non-stop), plinul de activitate il are seara de la 6 la 11. Ma stradui sa tin pasul cu el, adica sa dorm si eu pana pe la 10 si o ora dupa amiaza, de curatenie se ocupa fiica-mea, iar de mancare sotul... eu am tot timpul din lume doar pentru bebe (sotul iei m-a complimentat ca sunt o mama extraodinara); Deci sfatul meu pentru voi, fetelor, nu va mai omorati cu curatenia si gatitul, odihniti-va si dormiti mai mult pentru bebicii vostri (ei va simt epuizarea si oboseala si sunt si ei la randul lor nervosi). Nimeni nu o sa va reproseze casa mai putin maturata, eu am noroc de fiica-mea - fara ea nu m-as fi descurcat (cand e in oras cu fetele parca imi lipseste o mana);
Mesajul asta mi-a inseninat ziua[:D][:D] exista speranta[pk] [mamica] de Maia Ilinca (29.01.10)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
le aud pe fete ca sunt terminate si obosite, ma intrebam si eu cu o saptamana in urma cand se va intampla sa dorm 6 ore neintrerupte, acum i-au trecut colicele (7 sapt) si doarme de la 11 seara pana la 6 dimineata (primul kaka), apoi pana la 8 (al doilea), apoi pana la 10, dupa care un pic de activitate, dar nu foarte multa, si apoi iarasi somn cu mici interuperi pana seara si adoarme singur fara sa-l legan (cand avea colici il plimbam prin toata casa cu caruciorul, leganat pe picioare, pe burta, pe maini, s.a.m.d.) ma si intreb daca e normal sa doarma atata (aproape non-stop), plinul de activitate il are seara de la 6 la 11. Ma stradui sa tin pasul cu el, adica sa dorm si eu pana pe la 10 si o ora dupa amiaza, de curatenie se ocupa fiica-mea, iar de mancare sotul... eu am tot timpul din lume doar pentru bebe (sotul iei m-a complimentat ca sunt o mama extraodinara); Deci sfatul meu pentru voi, fetelor, nu va mai omorati cu curatenia si gatitul, odihniti-va si dormiti mai mult pentru bebicii vostri (ei va simt epuizarea si oboseala si sunt si ei la randul lor nervosi). Nimeni nu o sa va reproseze casa mai putin maturata, eu am noroc de fiica-mea - fara ea nu m-as fi descurcat (cand e in oras cu fetele parca imi lipseste o mana);
Esti o fericita ca iti doarme puiul atat de mult. Al meu nu doarme ziua o ora legata decat daca e in masina sau afara [pup] Ai fata asa marre de te poate ajuta la curatenie? [flo] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danyelana
Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
le aud pe fete ca sunt terminate si obosite, ma intrebam si eu cu o saptamana in urma cand se va intampla sa dorm 6 ore neintrerupte, acum i-au trecut colicele (7 sapt) si doarme de la 11 seara pana la 6 dimineata (primul kaka), apoi pana la 8 (al doilea), apoi pana la 10, dupa care un pic de activitate, dar nu foarte multa, si apoi iarasi somn cu mici interuperi pana seara si adoarme singur fara sa-l legan (cand avea colici il plimbam prin toata casa cu caruciorul, leganat pe picioare, pe burta, pe maini, s.a.m.d.) ma si intreb daca e normal sa doarma atata (aproape non-stop), plinul de activitate il are seara de la 6 la 11. Ma stradui sa tin pasul cu el, adica sa dorm si eu pana pe la 10 si o ora dupa amiaza, de curatenie se ocupa fiica-mea, iar de mancare sotul... eu am tot timpul din lume doar pentru bebe (sotul iei m-a complimentat ca sunt o mama extraodinara); Deci sfatul meu pentru voi, fetelor, nu va mai omorati cu curatenia si gatitul, odihniti-va si dormiti mai mult pentru bebicii vostri (ei va simt epuizarea si oboseala si sunt si ei la randul lor nervosi). Nimeni nu o sa va reproseze casa mai putin maturata, eu am noroc de fiica-mea - fara ea nu m-as fi descurcat (cand e in oras cu fetele parca imi lipseste o mana);
Esti o fericita ca iti doarme puiul atat de mult. Al meu nu doarme ziua o ora legata decat daca e in masina sau afara [pup] Ai fata asa marre de te poate ajuta la curatenie? [flo] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
da, am o fata mare (nu in sensul de la tara, buna de maritat), are 14 ani (am nascut-o la 17 ani) si evident ca nu ma ajuta din propria ei initiativa si spala vasele asa cum le spala (important e sa poti manca din ele zice ea, nu sa straluceasca de curatenie)si isi lasa cartile imprastiate toata casa si nu-si strange patul ca se grabeste la scoala, dar nu-i nicio tragedie, face curat cand vine de la scoala si sotul face de mancare cand vine de la servici. (m-am uitat la emisiunea de duminica "schimb de mame" de pe prima, se pare ca in familiile in care barbatul gateste, atmosfera e mai destinsa, mai relaxata, toata lumea e mai happy, evident cea mai happy e femeia). [url]http://picasaweb.google.com/110924542976458724276/ImaginiBlogger?authkey=Gv1sRgCP_Wh4rlsdrsxwE#[/url][url][/url][url][/url][url][/url][url][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui decenuela
neatza si de laa noi...ms de cafea ratusco sunt la zi cu cititul...insa nici n u mai stiu ce trebuia sa rspund. ramasesem la ziua de duminik cand i-am luat din core un centru de activitati , un carusel....o porcarie...un trening...cosmeticale si jucarioare mai mici...momentan e mai incantat de imperfectiunea peretilor din casa, de tamplarie...de oglinzi.. Mihaela, [mamica] de LUCA ... minunea de la miezul noptii... Povestea unui...[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147279"]petrecaret[/url] [url="http://family.webshots.com/album/576857786Lfskpc"]poze[/url] AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)
1. [:-)))][:-)))][:-)))] 2. si cum e centru ala de activitati? merita sa dau 80 de roni pe el sau mai bine iau de ala de 300 de ron? are ceva zornaitor? muzica? piuie ceva? sau e numa de decor? 3. daca e cum spui tu pai o urasc si eu pe Andrelina [:D] [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristies................iar doarme.....[:-)))] am fost la dr n-are rosu in gat n-are nik.maine la vaccin!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ma duc sa dorm si eu ca-s obooooooooooooooooooooo[pup][pup][pup] Bea [mamica]de Ivan, iubirea noastra![loveyou] Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi![ruga] [url="http://good-times.webshots.com/album/576860675WPIHgU"]Poze [comoara][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Nu dati cu rosii! Yannis a dormit de la 23:30 la 6:30 cand s-a trezit...m-am trezit si io...prin somn l-am pus la tzitzi a supt 10 min si a adomit la loc pan la 7:30, adica si eu am mers la loc in pat ca nu ma trezisem pe de-antregul si m-am trezit la 7:30! [pk][pk][pk][pup][pup][pup] multi pupici lui Yannis . RATUSCA multumim de cafea! PALTEA nu te invidiez ptr chinul cu pompa dar te admir sincer si te invidiez ptr cantitatile de lapte! [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
Citat:
citat din mesajul lui danyelana
Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
le aud pe fete ca sunt terminate si obosite, ma intrebam si eu cu o saptamana in urma cand se va intampla sa dorm 6 ore neintrerupte, acum i-au trecut colicele (7 sapt) si doarme de la 11 seara pana la 6 dimineata (primul kaka), apoi pana la 8 (al doilea), apoi pana la 10, dupa care un pic de activitate, dar nu foarte multa, si apoi iarasi somn cu mici interuperi pana seara si adoarme singur fara sa-l legan (cand avea colici il plimbam prin toata casa cu caruciorul, leganat pe picioare, pe burta, pe maini, s.a.m.d.) ma si intreb daca e normal sa doarma atata (aproape non-stop), plinul de activitate il are seara de la 6 la 11. Ma stradui sa tin pasul cu el, adica sa dorm si eu pana pe la 10 si o ora dupa amiaza, de curatenie se ocupa fiica-mea, iar de mancare sotul... eu am tot timpul din lume doar pentru bebe (sotul iei m-a complimentat ca sunt o mama extraodinara); Deci sfatul meu pentru voi, fetelor, nu va mai omorati cu curatenia si gatitul, odihniti-va si dormiti mai mult pentru bebicii vostri (ei va simt epuizarea si oboseala si sunt si ei la randul lor nervosi). Nimeni nu o sa va reproseze casa mai putin maturata, eu am noroc de fiica-mea - fara ea nu m-as fi descurcat (cand e in oras cu fetele parca imi lipseste o mana);
Esti o fericita ca iti doarme puiul atat de mult. Al meu nu doarme ziua o ora legata decat daca e in masina sau afara [pup] Ai fata asa marre de te poate ajuta la curatenie? [flo] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
da, am o fata mare (nu in sensul de la tara, buna de maritat), are 14 ani (am nascut-o la 17 ani) si evident ca nu ma ajuta din propria ei initiativa si spala vasele asa cum le spala (important e sa poti manca din ele zice ea, nu sa straluceasca de curatenie)si isi lasa cartile imprastiate toata casa si nu-si strange patul ca se grabeste la scoala, dar nu-i nicio tragedie, face curat cand vine de la scoala si sotul face de mancare cand vine de la servici. (m-am uitat la emisiunea de duminica "schimb de mame" de pe prima, se pare ca in familiile in care barbatul gateste, atmosfera e mai destinsa, mai relaxata, toata lumea e mai happy, evident cel mai happy e femeia).
Te invidiez pt ca suntem de aceeasi varsta si tu ai o fata asa mare [flo][flo] Mi-ar fi placut si mie [olala][olala] Si sotul meu gateste si intr-adear suntem happy [pup][pup] Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010 [url="http://community.webshots.com/user/danielajm1107"]pozele mele [/url] "L'inspiration, c'est de travailler tous les jours." Charles Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario
buna dimi ... alexutzza centru de activitati/loc de joaca..da are la cora costa 110 lei si micuta mea e super incantata de el,au si cristies si andrelina,o sa pun poze azi cu ea la joaca sa il vezi [pup] gata cap trecut...revin Andreea [mamica]Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000 [url="http://www.flickr.com/photos/43981940@N03/"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148508&whichpage=1"]o printesa grabita...[/url]
Merciii frumooos! [pup][pup][pup] dar de ce 110? in catalog pe net e 80 unu de la primii pasi, la 110 e altul? [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...