Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 83


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui roberta04
La Meti, la ora de religie (!), copiii care vor prezinta cate o tema, la alegere. Matei a vorbit saptamana trecuta despre soare si planete :)Eu chiar sunt focusata sa ii dezvolt presentation skills :)pozePovestea nasterii
align="right" id="quote2">Al tau sigur are ce-i trebuie [:D] n-ai povestit tu cum negocia cu popa in excursie pretul la nu mai stiu ce icoana sau suvenir?Andriesmami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!! uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata!

 

Mitzu, de tot felul de jocuri pe calculator tot afla, nu ai cum sa-l feresti de astea, din pacate. Spor la facut teme singur!

 

Ina, supersimpatic Radu...miel , lama...tot acolo...hihihi (cine stie ce poza le-a aratat)

 

Liliana...voi sunteti mai avansate! [:)]

 

Ioana, pai si nu e vina ta?! [:D][:D]

 

Roxana, sa ne zici ce zice doamna la sedinta!

 

Mandrulina mea a venit ieri cu 4 Fb-uri (nu in carnet). Cand am venit eu de la servici am facut ousoare, am facut la mate (eu ii las sa faca singura pe caietul "de casa" unde le mai mazgaleste dar cele doua randuri pentru acasa le face cu mine...ma gandesc ca incet incet sa o las sa-si faca singurica temele in caiet...prin semestrul 2)

Maria i-a scris lui John prima scrisoare cu litere de mana din viata ei! (e inchisa in plic dar cand o desface ii fac o poza [olala][olala] "draga tati te iubesc cu drag Maria" si pe plic scrie "pentru tati"...le e dor de el dar isi scot parleala ca vine azi...:)))

 

Toate bune si frumoase... Mai pe seara si-a adus aminte "aaaa...si doamna iar m-a certat pentru ca am vorbit![bang][alcool]...m-a pus cu un baietel in banca si m-a certat o data, mi-a mai dat o sansa dar iar am vorbit!"[bang][alcool]

Acum iar sta in ultima banca singura [:-@][bang][alcool]

 

Cel mai nasol e ca un copil din clasa are scarlatina [q], maine ii fac exudatul Mariei...sper sa nu o incaltzam.

 

Noua ne-a zis doamna ca le da ceva de facut pe vacanta, nu mult dar le da...

 

Hai ca ma intinsei!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai vad ca s-au asezat apele in grupul nostru, aproape toata lumea e acomodata si stie ce are de facut [:D]

 

Eu am ajung azi noapte acasa si azi dimineata eram atat de chiauna, ca abia acum la 10 30 mi-am revenit cat sa ma apuc de treaba. Nu stiu ce teme au facut dar probabil sunt la cifra 4 iar din semne grafice probabil au trecut la "c" (jumatate de cerc alungit) ?? nu stiu trebuie sa vad caietul.

 

Am renuntat complet a innotul de la scoala, pur si simplu degeaba au piscina, antrenori, vestiare, etc daca scoala nu are bani sa incalzeasca apa. Este atat de rece incat ies vineti de acolo. Totusi ma bucur ca a depasit o bariera psihologica [:D] si o sa ii duc sa inoate in alta parte (cand? habar nu am).

 

M-am hotarat sa ma apuc de germana, vreau intr-un an de zile sa vorbesc!!

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna intrebare! Raspunsul este ca numai Dumnezeu stie ce o sa facem peste 1 an. Situatia nu e roza si nici nu vad perspective realiste de a fi mai bine, ajungi la un nivel la care intervine limitarea de "sistem" si nu mai poti sa faci nimic pentru a "sparge sistemul" oricat ai vrea. Si atunci te intrebi: ok, voi trai si voi lucra in continuare 30 de ani asa sau imi stric nitel (nitel mai mult) zona de confort in ideea ca voi face un salt calitativ?

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi cu pc-ul stam fuoarte bine [8D] nu ne merg boxele din cauza de pc, boxele sunt noi, vazut copilu`, iegzplicat, asta e. culmea e ca fara voia mea[bang] asa ca se joaca din 2 in 2 saptamani cand merge la taxu`, isi duce cd-urile educative si gata, n-am ce-i face.

de obicei o lasam sambetele, pana nu mai putea [:D] adica 2-3-4 ore si nu mai cerea alte 2-3 saptamani deloc [:D]

Andries, mult spor la invatat [pk]

Kim, [pup][pup]

Cristal, felicitari Mariei pt FB uri [bis]

 

la noi serile sunt asa de scurte [q]

aseara pe 6 am mers dupa ea la pictura, ne am plimbat spre casa, apoi a mai pictat ceva, luat cina, a citit scufita rosie si gata, era deja ora 9 [q]

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citit tot, uitat jumate :)

 

Ioana, bafta, ce concurs!

 

KIM, asta e si opinia mea, nu conrteaza media din 1-4, asa ca important e sa aiba ceva in cap, astfel incat sa poata intra la un liceu decent in clasa a5-a.

 

Andries, chiar uitasem faza cu negocierea cu popa, dar sa stii ca nu a fost un accident, la zilele Iasului negocia cu o doamna mai coloured sa ii lase un balon cu heliu mai ieftin ca nu are bani si pentru vata de zahar [:D]

 

Cristalina, ce draguta cu scrisoarea!

Naspa treaba cu scarlatina, poate nu...

 

Mitzu, Matei a stat in vacanta mai mult pe la nepoatele mele, care, ca mai toti tinerii stau muuult in fata calculatorului. Matei deja visa si noaptea jocuri, personaje...

 

Mie mi se pare ca lui Matei ii prinde tare bine faptul ca este nevoit sa se descurce singur la pranz. El termina orele la 11:45 dar masina care il duce la after-school vine la 12:15, asa ca se imbraca singur, mai sta un pic singur in clasa, se uita la ceas si la si 10 pleaca la gardian, mai sta de vorba cu el (s-au imprietenit :), omul are 2 m si 150 kg), la after-school se schimba, isi pune uniforma pe umeras, isi duce ghiozdnaul in sala de clasa, merge in sala de mese...

La 5 se termina programul la after-school, dar el si inca 2-3 copii se imbraca si merg in cladirea de alaturi, la gradinita, unde stau pana la 6, cand il luam noi.

 

Acasa nu-si trage singur chilotii pe el, asteapta ajutor, cand e fara noi, se descurca.

Azi mi-a cerut banii sa plateasca el masa la after-school. I-am dat, daca ii pierde, ramane flamand...

 

 

 

O zi buna!

 

 

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io zisei de note, s-a laudat repede cu 4 FB....dar de faptul ca a vorbit de nu stiu cate ori ...a uitat![alcool][bang][:D]

 

Daria, pai sunt la noi serile scurte si nu aven extra activitati...da' la voi...

 

Azi i-au zis copiii invatatoarei..."pai ce lectii pentru vacanta, ca in vacanta ma joc!!!"[:D][:D]

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rob, Matei e un descurcaret [olala][pk]

Cristal, din cauza mea e kk asta de program, io`s aia intarziata [bang] dar macar am combinat bona cu mers-venit-mers [8D][:D]

 

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...