Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scolari de Iulie - August 2004 * 83


Recommended Posts

hello

 

cum adica nu conteaza media din 1-4? nu se da un examen dupa clasa a 4-a? pt intrarea la o scoala mai buna de ex?

 

azi suntem catraniti (de data asta si eu) amandoi; toata clasa a stat pedesita in picioare cu mainile sus pt ca cei 4 zvapaiati ai clasei s-au batut cu bucati de cornuri si au umplut clasa, au alergat si au rupt perdeaua...cum vi se pare ca un grup de 25 de copii sa ia pedeapsa pt 4-5 rautaciosi? mie mi se pare ca ii demotiveaza pe cei buni. Si sa stiti ca Danu nu e genul care sa fie enervat de copii, e prietenos si gaseste tuturor calitati in general. nu e ranchiunos si nici catranit de felul lui, dimpotriva e entuziast si optimist, mereu vede partea buna a lucrurilor, uneori mi-o arata si mie, azi insa a fost complet rusinat si s-a simtit umilit ca a stat in picioare cu mainile sus, cot la cot cu colegi care au un comportament imbecil de cand a inceput semestrul. Daca nu i-as fi vazut "pe viu" as fi zis ca poate totusi cineva inventeaza insa i-am vazut cu ochii mei ce fac....si e inadmisibil ca in scoala sa se comporte ca pe maidan

 

Felicitari tuturor copilasilor cu bun simt si multa sanatate tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lia, ce spui tu s-a intamplat si in clasa paralela cu noi si unii parinti au fost de acord, cica sa se invet in echipa. Bullshit, eu nu-s de acord cu pedepsirea in turma. La noi la clasa nu se practica. Pana acum Giulia a spus ca nu a fost nimeni pedepsit, doar li se atrage atentia.

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Lia examen se da ,daca vrei la liceu si oricum conteaza testul nu mediile..eu asa stiu..Nu mai zic ca primeaza pilele..asta este basca [:D]

Andries ce sa zic..bafta..si putere.Eu cand zic ca tot sistemul este putred..Apropo de ingustimea mintilor dascalilor...la modelaj -ceramica ieri cica Luca a vorbit prea mult si a deranjat..Sunt 4 copii (Luca, Patrick si inca 2)..Dar ca este ff creativ si ff talentat tinad cont ca nu a mai facut asta pana acum..Daca nici la un cerc de modelaj in lut nu ai voie sa vorbesti si trebuie sa nu te misti..atunci eu nu am ce sa mai cer de la acest sistem [:D]..Revin la recolta de frustrati adulti ce se prefigureaza. De asta ziceam ca nu ma intereseaza notele..cat sa nu-i distruga personalitatea!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt vesti excelente [pk] ma bucur pentru ce ai aflat si e buna decizia, va trebuie o invatatoare deschisa la minte si suflet.

Deci noi ti-am zis [:D] nu da cu rosii [:I] eu chiar ma bucur ca Luca e perfect sanatos ! Si sincer, si tu esti [pk]

Despre cursul de ceramica... parca va urmareste ghinionul [:I]

 

Eu am ajuns ieri la ultimele picaturi de pictura, e haos frate, nu gluma, toti isi prezentau lucrarile, radeau, strigau, comentau, profa cea efervescenta aplauda [:D] clasa era full, stateau copii si la catedra, ca profa nu sta jos cel 2 ore ca se tot plimba pe la ei.

Giulik inca e pierduta in spatiu, nu ii intelge limbajul plastic [:D]

 

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lio, conteaza media de admitere nu media anilor. si a ilinca se practica pedeapsa in turma. anul asta vorbesc si eu din prima parintelui de cupilul cuminte;)) da` nu vreau sa comentez ce face invatatoarea. ce pot sa va zic ca la ion, cind era pedepsita toata clasa pt 1-2 tirshala era mai mare

felicitari pentru febeuri, la mai multe. pe ilinca o luai umflata toata de plins de la scoala pe motiv ca a facut gresit niste semne de`ale ei si ce sa face ea;)) am vazut ca azi la-a trecut niste note prin carnet, mai multi de fb dar si`un b, ea nu stia de note, nu vreau sa ma gindesc la ce oracaiala o sa traga cind o sa`l vada;))

olivia, te-ai mai linsitit?

sanatate celor bolnavi si ai mei is cu gitzii;))

 

 

tzucurei de tzucureiid="purple"> 1id="teal">, 2id="maroon">, 3id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][pup] Kim, odata si-odata tot va fi bine si la voi, ca ce e mult, e mult.

 

la noi la scoala este xamen de engleza, romana, mate pt intrare in clasa a 5-a A, asta cica e clasa aia mai cu mot. pe mine insa ma cam lasa rece chestia asta cu elitismul, dascalii cei mai buni nu sunt neaparat cei care si predau la clasa asta, de exemplu[bang]

 

_______________________________________________id="red">

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16) id="Trebuchet MS">id="red">cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza]Selaid="Trebuchet MS">id="red">

 

Concurs-Vara2011-mag1id="purple">[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A doua noapte a fost ceva mai ok...in sensul ca au adormit amindoi destul de repede - ca de obicei Stefan mai repede decit Tudor. Inspre miezul noptii m-am putut si eu muta in patul conjugal...[:D] nu-mi venea sa cred. evident ca am dormit iepureste pentru ca nu-mi venea sa cred ca nu aud suspinele lui Tudor. Pe la ora 3 dimineata ma trezesc in sunet de pasi lipa-lipa - Stefan s-a strecurat linga mine in pat...l-am lasat acolo si m-am dus la Tudor, ma gindeam sa nu se trezeasca...pe hol m-am inresectat cu piticul mic care, somnoros, imi spune - "vezi mami, nu am plins, am fost cuminte si am dormit la mine in pat!" [cool] - sigur, ii zic, pai hai inapoi in pat, ca nu e dimineata...[bang]. Urmarea? Eu am dormit pina dimineata in patul lui Stefan, mina-n-mana (prin tablia patului) cu Tudor...[:D][:D][:D] sa vedem ce va fi la noapte...[alcool]

 

Am pus si pozele cu nou-amenajata camera - mai avem de lucrat la decorurile de pe pereti, dar e cam gata: http://good-times.webshots.com/photo/2827834630050279906guXBnF

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

Gradina mea

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adica nu conteaza deloc,deloc ce note iau in clasele I-IV??....noi am avut azi cocursul voinicelul si tot azi era ultima zi de inscriere pentru euroscolarul...si urmeaza smart-ul[:D]...imi place ca doamna ii obisnuieste cu ideea de concurs.....

Kim eu zic ca este bine ca mergeti la psiholog....totusi nu inteleg cand are el timp in ore sa faca toate lucrurile astea.....mandra imi povestea intr-o zi ca sunt asa de ocupati ca nici in pauze n-au timp sa manance"s-a sunat odata,mi-am scos cutia cu mancare,am deschis-o si cand sa ma apuc sa mananc s-a mai sunat odata!"[:D].....fac diverse lucruri nu numai scris...

Si da nu-s deloc de acord cu pedepsirea in grup la cei mici[bang].....la cei mari prinde,o mai practicam si eu in special la cei de liceu

In week-end este ziua lui tati asa ca-i pregatim impreuna niste surprize...cum o mananca limba si nu prea se poate abtine ii zice "sa stii ca anul asta nu-ti pregatim nici o surpriza ca n-avem bani!"......si pentru ca l-a mai auzit pe tati vaitandu-se ca imbatraneste,toata ziua il pupa si-i spune"te iubesc pustiulica"[:D]

 

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...