Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

**Zmeurici de iulie-august 2009 (33)**


Recommended Posts

Buna seara fetele! Nici mie nu mi-a intrat indemnizatia[q][bang]si chiar aveam nevoie de ei.De obicei imi intra pe 16-17.Verific contul de nush cate ori pe zi dar NADA. Am citit parerile contradictori si nu vreau sa ma bag pentru ca nu sunt la fel de documentata ca voi.Eu chiar de aici de pe forum aflu multe si imi sunt super folositoare.Cu ocazia asta va multumesc ca ma informati si pe mine.[pup]Pe dr pediatra nu o ascult de fiecare data, asa cum ziceti si voi ma ghidez dupa instinctul matern. Sa va zic ce am facut ieri. AM pus carnita de vita in ibric pentru Sara si m-am dus sa o culc.Dar m-am culcat eu[:I]SI nu putin cam o ora jumate langa fata.Cand m-am trezit mirosea a porc.[alcool]In gandul meu cine naiba taie acum porcu'ca doar vine Pastele[:D]Cand mi-am deschis mai bine oki era un fum in casa[bang]Toate geamurile erau inkise.Bine ca nu a ajuns foarte mult in dormitor.Am fugit am oprit plita si ne-am baricadat in dormitor.Am servit supa fara carnitza[:D]in pat.Apoi am sunat la socru-miu sa vina sa ia fata ca trebuia sa aerisesc casa.Doamne Ce m-am mai speriat! Am hoinarit ieri pana la 10 seara cu cupiul cu tot si inca mirosea.Ca sa vezi ce poate sa faca oboseala din om[q] Si ca sa fie treaba buna... Sara nu prea a dormit deloc aseara,s-a tot foit nu isi gasea locul si a molfait tzatzica de am zis ca o rupe.Suge din toate directiile.Si pe amandoua pe aceeasi parte.Nu imi schimb pozitia ca fuge somnul[:D] Meniul de azi a fost asa:dim tzatzi pana la 10 la discretie la 11.30 para cu mandarina si biscuite la 15.00 supa si pentru ca a ramas un pic de ieri i-am dat in completare iaurt un pahar de 150 gr. la 18.00 lapte formula si nu stiu daca mai mananca ceva pana diseara ca nu e acasa fata mea e la plimbareala cu ta-su. Am avut si eu ocazia sa fac o baie ca pe vremuri[:D]adica pana ma incretesc toata ahhh au venit revin poop tufa![pup] http://community.webshots.com/user/sara_amira09
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hopsieu] Cu intarziere, dar din toata inima [s][s][s][s][s] Alinutza! Sa fii iubita si fericita! Noi ... acum bine, am avut rosu in gat si 3 zile febra! Din fericire am scapat (sper) azi nu a mai facut febra. I-am dat doar nurofen - asa ne-a zis medicul (in sfarsit am gasit unul care ne-a placut (si mie si sotului, sper sa nu avem nevoie de el!!!). In alta ordine de idei [q][q][q][q][q] mie nu mi-a intrat deloc indemnizatia si am depus dosarul in octombrie [bang][bang][bang]. Luna trecuta am fost sa ma intreb si mi-au zis ca o sa intre luna asta ... luna asta - nimic. Ce sa fac? Aveti vreo idee? Pupam tufa www.picasaweb.com/gatarba Nina & Iarina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Monitza,ce legatura are statul in Ro cu administrarea de antitermice,in special,novocalmin, la copil? Ba da,am inteles ce ai vrut sa spui insa nu sunt de-acord sau nu-mi dai voie?[:D] Sigur ca suntem preocupate de copilasii nostri dar depinde cum ne gestionam preocuparea asta.Daca o gestionam doar cu informatii de la vecini,coltul strazii,etc nu e prea de folos si tocmai asta e scopul forumului,sa schimbam pareri,opinii si sa facem cit mai putine greseli.
Si k sa-ti raspund nu avea nicio legatura tu ai afirmat k la voi in Germania daca mergi la dr cu febra 38.5 nu teia in seama[:-@].... si vroiam sa-ti zic ca sunt in Romania atat,nu in Germania. Alina cred ca putem continua mult si bine pe pareri contradictorii si oricum nu ajungem la un numitor comun.Daca ai vrut sa faci atac la persoana referitor la informatii ,nu am procese de contiinta in legatura cu informarea pentru copilul meu. Afirmi k ai inteles afirmatia mea dar in acelasi timp te contrazici. Daca ai sa citesti un post de al meu de astzi ai sa vezi ca am facut afirmatii referitoare la sursele de informare si nu pun prea mult acent pe parerea altora. Nu aveam nevoie sa-mi dai dreptatate,fiecare e unic si liber in pareri si in fapte. [flo][flo] MAMI DE [copil] STEFANIA MARIA [url="http://family.webshots.com/album/576533000MmlRHo?vhost=family"] mica mea comoara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] V-am citit in superviteza. Am intrat sa va impartasesc bucuria mea. VICTORIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!! Bia a inceput sa pape ceva mai bine. Dimineata a papat iaurt cu pireu de fructe, la amiaza legume cu galbenus iar pe seara lapte cu cereale. Nu a papat f mult, dar cum nu deschidea gurita defel zilele trecute, pt mine e enorm!!!!!!!! [pk] PS flosideea am uitat sa zic ieri, cum te descurci pe post de mamica si ajutor pt sora ta? Ce ghiniion pe sora ta, saraca
Inesa, fericita[portb] de [url="http://picasaweb.google.ro/inesa.iacob/7Lunite#"]Bianca-Maria[/url] (14 iulie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara,intru si eu putin ca ma ustura ochii de oboseala.am citit mica "discutie",nu intervin,e normal sa fie pareri contradictorii,cate mamici atatea pareri si idei nu?eu intotdeauna am gasit aici un sprijin si chiar daca nu tot timpul scriu,cafeluta cel putin alaturi de voi mi`o servesc. Giova bine ca ai scapat de dentist.Sotul si`a facut o lucrare cu 2 sapt inainte de Craciun(acum vreo 3 ani) si a zis ca vrea sa fie gata pana la sarbatori.mergea zilnic,dar a fost gata la timp. inutsa bravvvoooo pt reusita!ai vazut ca recupereaza Bia?aveam incredere in ea si nu m`a dezamagit![:D]...cum ma descurc?!greu!sunt zombi!nepotica ma prefera pt ca eu ma joc cu ea,ieri ne`am batut cu pernele,azi in parc si tot asa,dar rezist.trebuie!o sora am si noi am fost mereu ff apropiate,iar nepotelul,ma topesc dupa el,imi tranteste un zambet si uit de foame,de durere de cap,de oboseala.asa ca,las` ca nu mor eu 2 sapt.exceptie sambata,ca e ziua fratelui lui Florin si ma chefuiesc [:D] gata,ma duc in pat la nani.ne vedem dimineata la cafeluta.va pupic Andreea , mamica fericita de [url="http://s607.photobucket.com/albums/tt156/flosideea/de%20Craciun%20si%20nu%20numai/"]Denis - Stefan[/url](17 iulie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Active ati fost astazi Eu azi i-am facut analizele de urina lui Matei si am primit deja rezultatul la sumarul de urina care a iesit negativ. Maine a si rezultatul de la urocultura care sigur e si el negativ. Matei totusi are incontinuare temperatura si e ca o carpa. Sta lipit de mine si nu prea are chef de nimic. Am fost si la pediatra si la consultat si nu are rosu in gat la plamani nu aunt probleme deci nu stim de ce face Matei temperatura. Azi noaptea a facut 39,5 si mi-a mai facut si in seara sta tot 39 in rest are 38-38,5. A verificat pediatra gingiile si nu sunt inflamate. Nu se vede nic un semn ca ar aparea vreun dintisor. Ea a zis ca e sezonul virozelor si e posibil sa fi luat si el asa ceva mai ales ca eu am avut de furca cu o astfel de viroza Mi-a prescris sumetrolin care e biseptol. ii dau dimineata si seara. sper sa isi revina ca mor cand il vad asa. Noroc cu ana ca ma inveseleste Ea e foarte vesela draga de ea. azi noapte l-am luat pe matei sa doarma cu noi iar Ana a fost tare agitata. se simt si nu le place sa doarma unul fara celalalt. Moniland pediatra mi-a recomandat sa evit spitalele acum cu virozele astea asa ca amanam putin consultul la kinetoterapeut. Ea nu ii vede necesitatea acestui consult dar daca eu vreau sa ma duc atunci asa sa fac. Am observat ca ea se uita la ei de fiecare data. le misca piciorusele ii pune sa sprijine in picioruse si tot ea ma invatat sa le fac un masaj la picioruse decand i-a vazut prima oara. Intr-o zi am vazut o emisiune la televizor despre kinetoterapie la bebei si am regasit masajul oe care il fac eu piticilor intr-o exemplificare de masaj a unui kinetoterapeut. Alina e foarte bine sa ii am pe parintii mei alaturi. Sincer imi este greu singura cu doi copii. am tot respectul pt mamele care reusesc sa isi creasca singure copii fara ajutor si mai sunt si normale la cap. Eu nu pot sa zic ca nu as fi in stare dar cred ca as lua-o razna singura tot timpul. cred ca tie iti este tare greu departe de mama mai ales ca e si bolnava. Dar mama ta cu siguranta se bucura ca tie iti este bine. Clara ce faci? Esti ok? Am vazut la tv ca a fost cutremur la voi. Nu de intensitate mare dar va zgaltait putin. Pupici la zmeurici si mamamici elena [mamica] fericita de [fetita] Ana Maria & [baietel] Matei Stefan - 18 iulie 2009 [url="http://s435.photobucket.com/albums/qq74/elenada/Piticii%20mei%20scumpi/"] Piticii mei iubiti[/url] [url="http://s435.photobucket.com/albums/qq74/elenada/Tabu/"]Povestea noastra in Tabu[/url] ***[url="http://infertilitate.com/"]CAMPANIA NOASTRA[/url] *** [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html"]PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ELENADA - da, multumim de intrebare, suntem bine. L-am simtit, da' a fost scurt si pina m-am dezmeticit s-a terminat.:) Baietii mei dormeau de se zgiltia patul sub ei, normal de la cutremur.:) Hihihi. Pupici dulci, Clara- mami lui Bryce Mihai - un copchil nazdravn -18.08.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!!!! Haideti la o cafea calda, proaspata!! [cafea] Noi suntem matinali, trezirea a fost la 6 si 20 si de atunci facem sport, ne suim pe toate cele. Astept sa se faca ora 9 sa-i fac fructele. Va doresc o zi insorita si linistita! Puup! [pup] [url="http://picasaweb.google.com/Iulia.Ciurea"] Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009) [/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU"] Botezul lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamma mia, ce s-a incins discutia. Eu am ajuns la mama la Constanta, si n-am mai fost la curent. Vroiam sa va zic ca si Filip a avut intr-o seara febra 39,2 si nu i-am medicamente, l-am tratat natural. Intradevar, cand am dat bebe febra pe net, am citit numai de medicamente, cand am dat baby fever am aflat ca febra este buna, ca organismul lupta impotriva unui virus si trebuie lasat sa o faca si doar sa nu o lasi sa creasca prea mult cu ajutorul compreselor reci sau a baitei calai. Eu apreciez mult fiecare mesaj de aici, am invatat cum sa ne ferim de medicamente inutile. Ma bucur ca pana la varsta asta nu i-am dat nimic din recomandarile pediatrei: bepanten, baneocin, eferalgan, paracetamol, sirop cu calciu, etc. Am deja un raft plin acasa de produse pentru bebei sigilate. Nu stiu in alte tari cum o duc medicii, dar aici cu cat ai mai multe titluri, cu atat primesti intamplator mai multe vacante de la bineintentionatele firme producatoare de medicamente. [url="www.happy-mami.blogspot.com"]Happy-mami[/url] de [alap] Filip, 1 august 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!1 Accept invitatia la cafea Uliiasi.Ahh pai chiar k sunteti matinali,s-a deschis apetitul la papica la zmeurici nu? Elenada insanatosire lui MAtei [pup] [pup]la intreaga tufa MAMI DE [copil] STEFANIA MARIA [url="http://family.webshots.com/album/576533000MmlRHo?vhost=family"] mica mea comoara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...