Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

**Zmeurici de iulie-august 2009 (33)**


Recommended Posts

Neata fetele! Se pare ca s-au linistit apele[:)] Maria-Catalina s-a trezit la 6 si de atunci tot tipa si rade;in fundulet in mijlocul sufrageriei. Eu sunt cam zapauca de cap, alergia de primavara m-a atins rau. Imi curge nasul, stranut, ochi injectati si cu mancarimi. Cica nu am voie sa iau pastilutele imp alergiei ca alaptez. O sa caut ceva homeopat. Fetele care dati cereale la zmeurici,spuneti-mi se topesc in lapte? Eu am incercat de 3 feluri pana acum si toate se topesc si ajung sa ii dau lapte cu lingurita(nu-i usor).Mi-ar placea sa ramana un pic mai grosute.Si M-C cred ca ar vrea la fel. O zi frumoasa[pup] Claraj, nu poate decat sa ma bucure ce spui tu. Vazut tati mandru Superrrrr!!! Zic, mami nu o fi mandra deloc a?[:D] Giova,s-a nimerit. Vazut pozici .Frumosilor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza! si eu am avut o noapte ok, dar ii sunt imflamate gingiile sus si jos. sper sa iasa curand dintisorii, 1-2-4 cati ori vrea, dar sa se mai linisteasca si gogoasha mea. aseara asa a fost de agitat, s-a calmat dupa Baby Calm. Am uitat sa intreb stomatologul daca e ceva ce contine benzocaina ca si orajelul, poate au ei in cabinet si pot sa-l procur. Eu ma bucur ca am pediatra buna la copii si homeopata, chiar daca stau ceva sa intru la ea si platesc consultatia. ma bucur ca am dr. de fam. ok, care nu sare imediat cu antibioticul, cu vitamine asa dupa ureche. Atat ea cat si pediatra mi-au zis ca nu le da nimic copiilor fara analize. asa ca astept sa faca Edi 1 an sa-i luam sange si numai atunci dam ceva daca trebuie. Flosideea la mine e nasol, ca in 2008 mi-a facut 2 implanturi osoase si locul emic, sunt destul de apropiate si acum trebuie sa se vindece bine gingia intre ele. de aceea mi-a zis 3 sapt. mai merg peste o sapt. sa mai stranga suruburile[:D] sa platesc pt. suruburi, peste 2 la scos ate si peste 3, la luat amprente si dati alti bani[bang], pt. coroana celor 2 dinti si bolturi. Elenada e ciudata febra asta la matei, of....of...e prea mare sa fie de la dintisori, si nu are nimic in rest. sper sa scape cat mai repede de ea. Bine ca Ana e ok, macar iti mai ridica ea moralul. Noce super ca sunteti la mare. cat stati pe-acolo? Clara bine ca nu s-a simtit tare cutremurul. Nici nu am stiut ca a fost[:I], la cat am eu timp sa ascult stirile. Ungaras linistita poti lua homeopate. Cauta un dr. bun si te va rezolva. Edi incearca timid sa se ridice in 4 labe. In schimb vrea numai in picioare, daca il las sa se tina singur de ceva ii e frica si se pune pe urlat. Dar daca il plimb eu, merge prin toata casa. sotul zicea ca nu se mai poate si ca sa luam premergator....sunt asa in cumpana.....dar nici nu pot sa stau zilnic sa-l plimb. Mushil[s]! la cat mai multe lunite zmeureilor: [bis]Teodor, Leon, Matei Stefan, Bryce Mihai Jacobs, Ana Maria, Alexandra Ioana, Denisa Alexandra si ioana Teodora[bis] _________________________ Gio[mamica] de [bebic]Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006) [url="http://www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34"]2 smecherasi[/url], [url="http://www.dropshots.com/purdeaioana"]Paris[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Fii-mea e belea, are cateva saptamani de cand se trezeste la 6 dim!!!!!! Si eu sunt chioara de somn! Se joaca ce se joaca pe langa mine, apoi gata, incepe tipatul, trasul de tzitzi etc, asa ca ma trezeste 100%. Am incercat sa o culc mai putin ziua -ti-ai gasit- tipa de oboseala asa ca am renuntat. Bine ca nu se trezeste pe la 4-5 dim[:D] ungaras ce mumoasa e MC [olala]!!!!!!! Si da, seamana cu tine tare mult. Si ce frumos papa ea, i-am dat-o exemplu Biei[:D] clara mandru taticul, mandru[flo] giova bine ca ai scapat de killereala, chiar daca doar pe moment elenada sanatate lui Matei! Am citit si polemica, daca pot sa-i zic asa. Intr-adevar, fiecare mama face cum crede ea ca e mai bine pt puiul ei. E normal sa apara diferente de opinie, pe care trebuie sa le respectam. Mie nu mi-au stricat niciodata parerile "documentate" pe care le publica mamicile aici. Pot zice chiar ca am invatat f multe lucruri de aici, de la toate si pt asta o [flo] pt toate Merg sa pregatesc papa pt matinala mea[:)] O zi faina tuturor!
Inesa, fericita[portb] de [url="http://picasaweb.google.ro/inesa.iacob/7Lunite#"]Bianca-Maria[/url] (14 iulie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi. Ne confruntam cu prima raceala. Irinei ii curge nasul si usor tuseste. Febra nu are deloc. Am vb cu dr. si mi-a recomandat oscilococcinum si sirop todal. Din cate mi-a zis sunt homeopate. Mi-a zis de asemenea sa-i curat nasucul cu batista bebelusului, deci azi o inauguram. Inca oscilez in ai da tratamentul sau sa o mai las. Dar probabil il voi da ca sunt doar homeopate. Nu de alta dar am auzit multe cazuri cand dintro usoara raceala din copilaria au ajuns la complicatii in viitor. Azi trebuia sa ma duc la coafor sa-mi vopsesc parul, sa ma fac frumoasa. Planul era sa duc fetele la ai mei si eu aveam liber pana la 14. Acum sunt maraita pe situatie. Mi-a intarziat si cm cu 3 zile, banii nu mi-au intrata, dar sanatosi sa fim ca se rezolva toate. Va doresc o zi frumoasa!!!! [flo] Mushil [s], LA MULTI ANI!!!! Pup de asemenea puiutii ce au mai adaugat o lunita : Teodor[s] Ana Maria[s] si Matei Stefan[s] Leon[s] Alexandra Ioana[s] Denisa Alexandra [s] Ioana Teodora[s] Bryce Mihai Jacobs[s] [mamica] de [fetita] Laura Ioana [fetita] Irina Maria(26 iulie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor... buna dimineata! Referitor la plata indemnizatiei am NOUTATI!!! Am sunat la Agentia Pentru Prestatii Sociale in Hambarului si dupa ce am sunat de mi-a venit rau intr-un final am reusit sa dau de cineva. Mi s-a spus asa: Din cauza volumului mare de plati pe carduri, Trezoreria a devansat platile. Astfel, incepand de luna acesta, alimentarea conturilor va incepe cu data de 20 pana pe 27. Nu mi-a putut preciza carei banci ii va fi facut primul virament. Pe de alta parte, luna aceasta 20 e sambata, asa ca de luni (22) sa mai verificati conturile. Deci, cele care pana acum luati indemnizatia incepand cu 15, de luna asta se va lua incepand cu 20 (bine-nteles luand in considerare zilele lucratoare). M-am bucurat nespus[bang]. Ca de obicei nici naiba n-a anuntat asta in mass-media... ca sa stie si "toantele" de mame cand le intra banii. Treaba tipic romaneasca. va pup si numai bine. O sa revin si eu pe forum in curand cu toate ca n-am mai scris de cand am nascut! Dilaural cu [zana] Andreea Eliza (11.06.2006) si [fetita] Daria Ioana (04.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul de azi: mar copt ca mi-ati facut pofta de scortisoara. [:D] Ieri am facut pt prima data branzica. Le-am facut din Nan 210 ml lapte la fiert in care am adaugat 2 pastile de calciu lactic zdrobite. A iesit ok. Le-am amestecat cu fructe si biscuiti. Azi le dau din nou.[:)] La pranz inca nu stiu ce sa le dau, ca trebuia sa faca mama pranzul ca erau fetele la ea. Dar asa... Inca nu le-am dat iaurt ca nu stiu de care. Parca niciunul nu-mi convine. Dr. mi-a spus ca in cazul acesta mai bine il fac eu. Mi-a zis ca laptele Dorna de 1,5 ar fi ok, daca-l las la caldura iese un iaurtel bun. Voi ce stiti de asta? Elena, te inteleg perfect cu ajutorul alor tai. Eu sunt singura cu ele pana dupa 17 cand vine sotul de la serviciu. [mamica] de [fetita] Laura Ioana [fetita] Irina Maria(26 iulie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Moni oscillo si siropul Stodal sunt homeopate. Cred ca ii poti da fara probleme. Eu nu mi-am verificat contul si mie imi intra banutii pe 15. Sunt curioasa..o sa vad. Trebuie sa ajung azi la posta sa ridic un colet extern nonUE si imi e groaza de cozile si asteptarea de acolo. Vine mama sa stea cu Eva desi poate daca as luao cu mine ar merge mai repede treaba. Insa posta pentru asa ceva e departe si nu ma incumet. Sper sa scap repede si sa profitam de vremea frumoasa. Abia astept we cica 19-21 grade asteptam..mama ce vis!...clar mergem tot familionul (aka noi 3) in parc iar duminica o serbam pe mama..un gratar la 21 de grade..mm... Mi-am facut si reza pe litoralul Bulgaresc la un hotel cool (pentru inceput de iulie), mai bag o sapt si la Neptun (poate inceputul lui aug si daca ma supar si in iunie), sigur mergem si la munte..spre toamna parca m-as incumet la o Ayt sau ceva...in august nasim si in iulie sebam bubica si casatoria noastra..gata planul de vara [:D]. Vara asta petrec... Mmmmm sotul zice ca ma arunc...dar asa imi vine sa fac..[pk] ------------------------------------------- [url="http://asacresteevailinca.blogspot.com/ "]Mami [mamica][/url]de [fetita] Eva Ilinca 25.07.09 "Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo [url="http://picasaweb.google.ro/GEORGIA.MIHAELA/EvaIlinca4Luni#"]My precious baby girl...[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/568947774JxLREM"]Bubi mic poze...din burtica si din afara ei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata si din partea noastra [:)] imi pare rau ca nu va scriu mai des dar incerc sa citesc tot ce mai vorbiti si de multe ori gasesc sfaturi folositoare asa ca [pup] mai nou...adica de cateva zile nu mai rezistam noaptea cu trezirile repetate asa ca am bagat-o in pat intre noi....si...victorie!... doarme pana dimineata si nu se mai trezeste pt tzatzica...asa ca ...nu stiu ce sa fac in continuare mi-e mai bine ca am reusit si eu sa ma mai odihnesc, dar in acelasi timp nu as vrea sa se obisnuiasca sa doarma numai cu noi... chiar nu stiu ce sa fac [bb] Sophia Alexandra 31.07.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Dupa ce ne-am trezit la 6 (fara 10) ca de obicei, a urmat o dimineata foarte agitata. Ne chinuie dintii astia...mor nu alta. Am incercat sa o adorm in brate, dar ea se tinea de cap si plangea cu niste lacrimi. Asa ca i-am dat 2 ml de nurofen si acum doarme de mai bine de 1ora si jumatate. De regula doarme doar jmatate de ora. S-a linistit micuta de ea. ------------------------------ Corina, mami de [url="http://picasaweb.google.com/CorinnaRadulescu/Maria#"]Maria Alexandra[/url] (07.08.09) [url="http://picasaweb.google.com/CorinnaRadulescu/BotezulMariei#"]Botezul Mariei[/url] (18.10.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...