Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(721)FelicitariYlari,Stefulici!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Alex, sau Monique sau cine ma poate ajuta va rog dati-mi si mie niste repere cum sa ajung la dna U. Adica acolo la Fundeni, unde o gasesc, pe unde intru, la ce etaj, etc. Va multumesc mult mult. O sa intreb eu si pe la poarta. Chiar, ma lasa aia la poarta sa intru sau mor cu ei de gat si ma arata la stiri? [:D]YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIAPOZEMami de Eva scumpahttp://lt1m.lilypie.com/0dLup3.pngGena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigotwww.fertilityfriend.com/home/2ba005/Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise [:)]
align="right" id="quote2">te lasa te lasa n-au treaba cu tine [8D][8D][8D][:D][:D][:D]Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui lucianamoga
Hi Moni , am uitat sa-ti urez bine ai revenit![pup][pup][pup][pup]Eu sper sa nu mai ajungi la inseminare , sa vina [bibe] acum , iar daca totusi ajungi sa vina [bibe] din prima !!!!!!!!!Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
align="right" id="quote2">buna Lucite pupmerci multcum stati cu spermograma?de fapt abia a inceput tratamentul nu? [pup]Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Inca nu am refacut-o , mai are vreo saptamana pana termina prima cutie si nu stiu ce sa facem , sa faca acum o spermograma sa vedem cum stam dupa o luna jumate de tratament?In rest cad si ma ridic in fiecare zi ! [pup]Doamne ajuta-ne sa devenim mamici !
align="right" id="quote2">Luci eu zic sa asteptipentru ca nu e relevantun tratament complet ar trebui sa dureze 3 luni si abia dupa aia sa faca spermogramafiind vorba intre noi, nici al meu n-a tinut 3 lunia tinut doar 2 luni si apoi a repetat spermogramainainte insa...n-are rostasa zice si medicul [pup]eu bag mana-n foc ca va fi binee f bun spermotrendul, iti spun din experienta sotuluiacum sotul meu mai ia si vitamine, la recomandarea dr. uscatescuadica: omega 3, magne b6, acid folic, coenzima q 10, masculion, l-arginina (parca), vitamina edeci suntem f tari amandoi (avem niste cheltuieli... [olala][olala][olala]macar sa fie cu folos, ca ne-am uscat de bani 500 lei dintr-un foc (pentru amandoi) si nici macar n-ajung o luna intreaga....cred oricum ca lunar dam cam 8 milioane pentru vitaminele astea :(Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
eu am ovulat deja, in ziua 12 si atunci aveam endometrul de 08. mm
azi il aveam de 0.6 mm, adica mai putin
nush de ce....

align="right" id="quote2">

Moni [:(] nustiu nici eu ce sa zic. [:(].
Nu stiu de ce scade.
Poate trebuie sa iei utrogestan?

Eu luni voi repeta eco, sa vad cat va fi endometru la mine ca azi am ovulat. So, va fi a3a zi de la ovulatie.

Cu ajutorul lui DUMNEZEU [ruga] in curand [gravired] pana la termen cu un [copil] sanatos si vioi [:)]
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor,

eu am sa raportez o stare de rau cu stari de voma si greata, cred ca ma ia raceala, si n-as baga mana-n foc ca n-am nici febra...si marti merg la monitorizare, z11 sa vad ce balauri au mai crescut ....aici ma refer la hidrosalpinxul ala....sotul tot nu poate face spermograma , decima duc doar pt analize si eco, asta daca nu ma razgandesc si stau pe curu meu acasa...sunt tare prapastiaosa cand primesc vesti proaste, imi revin greu , inainte avem un optimism iesit din comun, acum ca nu mai sper la nimic ....e aiurea inainte sstiam ca poate nu se va intampla niciodata, dar exista o speranta, acum stiu ca nici aia.

ylari super beta

 

va puuuup[pup][pup][pup][pup][pup]

 

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragele mele!

DenyAnd, multumesc din tot sufletul ca m-ai trecut pe listutza de aspirante, ma gandeam sa va rog dar imi era un pic rusine ca eram noua pt voi, chiar daca eu va citesc de cateva luni si am impresia ca va cunosc foarte bine pe toate. Ti-as fi foarte recunoscatoare daca m-ai trece si pe cea de la acatist: Adina si Felix.Chiar daca sotul nu e langa tine, tu sa mananci si sa iei ac folic, sa ai grija de tine, ca poate luna viitoare e momentul cel mare.

 

 

http://lt2f.lilypie.com/ofWbp2.png

http://lagf.lilypie.com/zFnwp2.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...