Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(721)FelicitariYlari,Stefulici!


Recommended Posts

Sa inteleg ca toata lumea a intrat in weekend?

Eu sunt singura, al meu nu se stie cand vine... In plus avem de facut cumparaturi care nu suporta amanare... la orice ora vine o sa mergem... cred ca Real scrie pe mine(e non stop)!

Maine ma trezesc devreme ptr ca am ceva de rezolvat in prima parte a zilei...[:D]

Va pup!

 

2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
oare ce ar trebui sa fac ca sa ajut endometrul?...ca poate de asta nu se tine sarcina......ca scade in dimensiuni dupa ovulatieSindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3)Proteina S 60% (60%-140%)Pro C Global 0.80 cut off 0.80Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi
align="right" id="quote2">Moni nu stiu ce sa iti zic, dar si mie mi-a spus un doctor ca endometru e destul de subtire si daca ar fi sa se implanteze bebe atunci nu are unde se cuibari, acum nu stiu eu luna asta fac eco sa vad cum e si special o sa fac in ziua 26-27 pentru endometru.Daca aflu ceva iti spun.[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor

 

azi am fost la un pas sa-mi dau demisia

nesimtire mare, pe fata.....nu cred ca o sa ami rezist mult

 

yna, bun, m-am gandit si eu la asta dar de doi ani eu nu am mai ramas

hai ca au mai fost si luni in care am luat pauza, si luni in care poate nu am nimerit ovulatia.....dar de prestat am prestat ca si la celalalte sarcini unde am ramas din prima

 

nu, ceva sigur nu e in regula

 

vreau neaparat sa ajung la medic luna asta

 

stimulare sigur nu imi face acum pt ca nu am repetat hormonalele si deja sunt z 6

 

mani, nu-mi spune te rog ca dr U ti-a zis ca ca un ovocit traieste 7 zile? sau cine ti-a zis?

 

eu cred ca nu ai inteles tu bine.....

 

iti tin pumnii sa reusesti luna asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
buna fetelorazi am fost la un pas sa-mi dau demisianesimtire mare, pe fata.....nu cred ca o sa ami rezist multyna, bun, m-am gandit si eu la asta dar de doi ani eu nu am mai ramashai ca au mai fost si luni in care am luat pauza, si luni in care poate nu am nimerit ovulatia.....dar de prestat am prestat ca si la celalalte sarcini unde am ramas din primanu, ceva sigur nu e in regulavreau neaparat sa ajung la medic luna astastimulare sigur nu imi face acum pt ca nu am repetat hormonalele si deja sunt z 6mani, nu-mi spune te rog ca dr U ti-a zis ca ca un ovocit traieste 7 zile? sau cine ti-a zis?eu cred ca nu ai inteles tu bine.....iti tin pumnii sa reusesti luna asta
align="right" id="quote2">Lore dar ce s-a intamplat?[pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
miha pai toti vor sa faca pe sefiisi tot cred ca sunt desteptii, ei le stiu pe toate si ei fac tot iar ceilalti nimicne considera niste nimicuri, nici cea mai mica aprecieream ceva nervi.....te pup
align="right" id="quote2">Cam asa e peste tot, stiu despre ce vorbesti.[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yna,cm a venit la 29 de zile fix,in ultimele 4 luni.Inainte se mai intampla sa vina si la 30,maxim 31.Pun link de la ff,dar vad ca nu pot sa pun toate graficele mele.

Azi totusi am simptome de ov,dureri de ovare,mucus specific perioadei,doar ca deocamdara - pe teste de ov.

 

http://www.fertilityfriend.com/home/19d912

 

 

___________________________________id="green">

 

Izaid="Century Gothic">id="green"> mamica mandra de id="size2">Timeaid="size2">id="Century Gothic">id="green"> (28.06.2008)

 

Povestea noastraid="size2">id="Century Gothic">id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Kimmy
Yna,cm a venit la 29 de zile fix,in ultimele 4 luni.Inainte se mai intampla sa vina si la 30,maxim 31.Pun link de la ff,dar vad ca nu pot sa pun toate graficele mele.Azi totusi am simptome de ov,dureri de ovare,mucus specific perioadei,doar ca deocamdara - pe teste de ov.http://www.fertilityfriend.com/home/19d912___________________________________id="green">Izaid="Century Gothic">id="green"> mamica mandra de id="size2">Timeaid="size2">id="Century Gothic">id="green"> (28.06.2008)Povestea noastraid="size2">id="Century Gothic">id="green">
align="right" id="quote2">E posibil sa ai ovulatie si mai tarzie... poate ziua 17, la un cm de 31 de zile...Ai un pic de rabdare...2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.id="size1">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

javascript:insertsmilie('[q]') nu inteleg ce mi se intampla

Inainte de a pierde sarcina aveam tot timpul menstruatie la fix 28 de zile, de atunci in fiecare luna vine altfel...cred ca voi fi nevoita sa declar zi 1 javascript:insertsmilie('[bang]')

cu 2 zile mai devreme javascript:insertsmilie('[q]')

deocamdata sunt in perioada de negare, dar maine daca continua asa...

dupa ce pleaca rusii cred ca o sa ma duc la doctor

Nici nu mai stiu ce sa fac

Dupa interventie am fost la 2 doctori si nici unul nici macar nu s-a gandit sa-mi faca o eco sa vada daca totul e ok acolo

incepusem sa ma simt stupid chiar... ca eu vad totul in negru si ca de fapt sunt bine..mi-au dat analize ...si doar ca sa ma simt eu mai bine ...sa mai astept

eu simt ca ceva nu e in regula :(( nici nu mai stiu ce sa fac

Scuze daca am fost incoerenta, dar sunt cu butoiul in brate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore,

doctorita care mi-a facut eco mi-a zis de 7 zile

nush' cu cien sa vb pentru utrogestanul asta

ca m-as apuca sa administrez vaginal

dar nu fara recomandare a doctorului

 

sa fie asta oare cauza pt care nu reusesc de atata timp....?

n-as vrea sa mai pierd nici o clipa

sa ma duc luni iar la o eco

sa vad daca continua sa scada....

nici nu stiiu ce sa fac....

 

Sindrom antifosfolipidic pozitiv 55" (analiza 1), negativ 38" (analiza 2), negativ (analiza 3)

Proteina S 60% (60%-140%)

Pro C Global 0.80 cut off 0.80

 

Tratament pregatire sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...