Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

**Buburuze de 2009 in actiune (17)**


Recommended Posts

  • Răspunsuri 185
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cris_82
e obligatoriu vaccinul asta anna????ca eu nu vreau sa il fac[pup] mami de brotac terorist[poc][poc]MIRUNA(29 mai) [url="http://picasaweb.google.ro/cris8209/DeLa7LuniInSus#"]Brotac Terorist[/url]
Da, e in lista celor obligatorii. De ce nu vrei sa-l faca? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de ce e obligatoriu [q][q][q][q][q][q] la fiecare vaccin facut a avut picioarele intepenite cateva ore si plangea de durere[bang][bang],si eu vreau sa faca bolile astea cand e micuta ca sa reactioneze organismul,nu atunci cand o fi mare sa se trezesca ca are rujeola[alcool][alcool]cum a facut cumnata la 31 ani de zacea efectiv in pat de rau ce-i era...sau cum am facut eu rubeola la 16 ani si era vara si am lipsit de la intalniri amoroase 2 sapt juma[:D] mami de brotac terorist[poc][poc]MIRUNA(29 mai) [url="http://picasaweb.google.ro/cris8209/DeLa7LuniInSus#"]Brotac Terorist[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da emacunosc....cica acum vreo 2 ani socrii mei se lasa corupti de medicul de familie sa-si faca amandoi vaccinul antigripal..toate bune si frumoase,dar dupe vreo 4 zile zaceau amandoi la pat si muceau si toate cele de nu-mi venea sa cred[bang][bang][bang]..raspunsul dr. a fost"pai vaccinul asta nu este eficient pentru toate tulpinile e gripa"[alcool][alcool][alcool][alcool],asa ca what ever... am culcat brotacimea sa,nato ar trebui sa apara de la scoala,si eu m-am trezit cu pofta de pizza[pofta][pofta][pofta]pregatesc eu toate cele si ca un facut trebuia sa-mi lipseasca mie ceva..drojdia oameni buni[bang][bang][bang][bang]asa ca imi pun pofta-n cui si fac maine[bang][bang] P.S. au dat la protv reportajul despre indemnizatii si alocatii[:D][:D] mami de brotac terorist[poc][poc]MIRUNA(29 mai) [url="http://picasaweb.google.ro/cris8209/DeLa7LuniInSus#"]Brotac Terorist[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emanouela,da-mi voie sa te contrazic...nu e ca si cu gripa cu vaccinurile astea.Cu fara vaccin gripa faci dar l abolile astea ca rujeola,rubeola,difterie,tuse magareasca,poliomelita si altele....astea nu se compara cu o gripa...doamne fereste sa le faca bebeii.....hai ca o rubeola...dar virusul lor e aceeasi grupa cu cele care provoaca meningita si eu nu8-mi doresc sa faca copilul meu bolile..nici cat e mica....[pup] Madalina [mamica] de minunica Eva-Maria 14.08.2009 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=139539&REPLY_ID=5134593"]povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatat mamici cu pici terorici[:D]si amea e una cu diploma[bang][bang][bang][bang] haideti sa serviti cate o cana de [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea],azi perfuzabila e rezervata la mine[:D](de la 2 la 4 jumate am avut concert extraordinar[bang][bang]),cubaneze [jamaica][jamaica][jamaica][jamaica] si vogue pentru a mea cuscra care nu stiu pe unde umbla[mai][mai] [fum][fum][fum][fum][fum] La Multe Lunite inainte Razvan-Alexandru buburuza de Simina1980[s][s][s] Ioana Carolina buburuza de Arcadia[s][s][s] sa cresteti mari si frumosi[pup][pup][pup] mami de brotac terorist[poc][poc]MIRUNA(29 mai) [url="http://picasaweb.google.ro/cris8209/DeLa7LuniInSus#"]Brotac Terorist[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata Azi dau eu multa, multa [cafea][cafea][cafea][cafea],^perfuzabila ptr Ema si [fum] pentru toate fumatoarele. Felicitari de pe acum buburuzelor care incep usor-usor sa treaca de la de-a buselea direct la pasi...cum e Miruna...felicitari buburuzelor ptr dintisori, cum e in cazul lui Darius...si felicitari ptr bebei sanatosi, ne/mancaciosi, cum e in cazul Stefaniei, de Alexa...iar bebei care se vaccineaza, le doresc un vaccin usor si fara dureri dupa, cum e in cazul lui Vladut[pup][pup][pup][pup] Fetelor va multumesc la toate ptr sfaturi, intre timp am discutat cu mama si a inteles, dar din pacate Stefi s-a obisnuit cu mancarica gatita si nu imi mai papa mancarica facuta ptr ea...doar papa ce-i gateste bunica, dar de data asta fara sare...cum a fost mancarica de orez cu legume...azi sa vedem ce-i fac.. In rest fructe nu imi mai papa..doar daca vede pe cineva cu un mar, atunci vine si te trage de maini sa-ti "fure" marul si se chinuie sa muste din el, dar nu are dintisori...bine are un coltisor care isi arata caputul din gingie...deh doar a venit primavara [:D], dar nu suficient cat sa oajute sa muste...asa ca-i da mami sau sora mea sa pape...in rest fructele pasate simple sau cu biscuite nu le mai papa. Stefi s-a obisnuit ca mami pleaca dimineata, asa ca mai nou mi se trezeste la 6(de ce credeti ca sunt eu sculata cu noapte-n cap??) si daca vede ca plec de langa ea se pune pe un plans...[q] de ma doare sufetul cand o vad dar ce as putea sa fac???[bang] Sora mea a invatat-o multe...stie din cartile ei de povesti, care e baiatul, fata, cutu, calul, stie sa se joace cu bilele din cort..ii spune "da-mi" sau "rosu" (culorile bilelor) si ea i le da (bine inca nu pe culori dar stie ca atunci cand ii cere i le da. In schimb o bate, atunci cand mami nu e acasa si ea vrea tatzi, o bate pe matusica ei si o trage de tricou, si asa patesc si eu cand ajung acasa de la munca. Papam laptic special ptr bebei(atunci cand eu lucrez mai multe ore pe zi), dar cred ca o voi baga pe lapte normal de care bem si noi...motivul ... laptele ptr bebei ii provoaca crampe si am tot observat lucrul asta de fiecare data cand papa lapticul ei. Ieri am lucrat 8 ore cu o singura pauza de 5 min la pranz sa beau apa, in rest nu am mancat nimic si am facut curatenie..la o batrana intr-un apartament. Sunt ff obosita mai alesc ca Stefi se tot trezeste noaptea, ieri noapte mi s-a trezit la 3 dimineata si de atunci pana la 6 s-a tot foit, mi-a plans, m-a batut pe mine is pe tati...in fine ..concluzia este ca inca mi se trezeste noaptea si nu neaparat ptr tatzi ci cred ca o deranjeaza ceva sua a dormit suficient cat sa fie fresh [:D][:D] Cam atat despre noi, voi ce mai faceti? Chiar ma uitam pe topic si am vazut ca multe mamici nu am mai dat nici un semn de viata, Daniela, Miruna, Deea, Alic, Lavinia, Yioanna etc...chiar fetelor ne-ati uitat??? Nici eu nu intru des, dar totusi incerc sa mai postez cate ceva ca sa nu ma dea fetele active disparuta...si ptr ca imi e dor de voi [flo]. A trebuit sa o schimb pe Stefi pana la piele acum, ca mi-a baut apa si s-a udat toata...ptr ea, apa e un drog..nici de tatzi un e asa bucuroasa ca atunci cand vede apa...[:D] Azi am in plan curatenie in casa, spalat pe cap(capul meu [:D]) plimbare afara si daca se mai poate ceva somn...asta in cazul in care nu ma suna de la job ca mi-au gasit ceva(ca s-a mai intamplat)[alcool]. Aaaa, cineva intreba de masina(scuze dar nu mai retin cine [:I]) a fost declarata pierdere totala, reparatiile depasind 8500€, asa ca acum astepam sa vedem ce ne mai da asigurarea inapoi, dar daca nu ne convine vom cere din nou expertiza. Sotul inca are dureri de cap de la accident si nu vrea deloc sa mearga la doctor...asa ca eu ma lupt cu morile de vant... Gata, ca v-am dat eu carnatul(sau ce ati vrea) de dimineata sa va priasca [cafea]...si sa nu ma injurati asa de dimineata [:D] Va tzuc pe toate si sper sa ma intelegeti ca nu mai pot tine pasul cu voi zi de zi...[flo][flo][pup][pup][pup]
Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!! [copil] Alessia Stefania [copil] 05/05/2009 [url="http://b1.lilypie.com/4v3op2.png"]Buburuza mea[/url] [url=""]Printesa noastra[copil][/url][url=""]Stefi, mamitu' nostru[copil][/url][url=""]Stefi...creste...[copil][/url][url=""]Stefi, buburuza mica[copil][/url][url=""] Primul Craciun[copil][/url][url=""]Stefi, deja fetita mare :)[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...