Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stresul m-a daramat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Criss sfatul meu este(chiar daca si eu sunt cam in aceiais situatie ca tine)este sa iti faci om lista de prioritati,sa te ma gandesti si la tine cand ai 5 minte libere ocupa-te de tine macar odata la 2 luni mergi la coafor,cosmetica,manichiura,vorbeste cu prietene,iesi in lume iti va face bine crede-ma. http://alinahandmade.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Crisstyle, asa cum spunea si Alina, orice problema are o rezolvare, fie ea si de sanatate. Daca ai copii, ai o familie, lupta pentru ei, nu te lasa. Viata e asa frumoasa si asa scurta, incat e pacat sa stam sa o privim cum trece pe langa noi si doar ne lasa semne de imbatrinire pe corp. Scapa de stres si cu tratament scapi si de zona zoster. Fa-ti timp pentru tine, nu motiva ca nu ai timp, ca nu ai bani; eu, de ex., cand am fost in stare de depresie dupa ce m-a anuntat seful ca ma trimite in somaj, cu un copil de 4 ani acasa si un credit luat pentru apartament (cu ratele aferente) am plans o perioada, am avut ganduri negre, dar nimic nu merita sa ma las doborata, piticul meu merita o mama sanatoasa langa el. Si atunci am iesit in oras, m-am imbracat elegant, am cerut bani de la mama de coafor si gata aranjata am mers la plimbare si intram in toate magazinele de fite, unde o bluza era 150-200 lei si eu mai aveam 5 lei in portofel. Si probam tot ce imi placea si ma simteam super ok ca umbla toata lumea dupa mine; acum nu cred ca as mai face asa ceva, dar atunci m-a ajutat, sa vad ca lumea in general e interesata de mine, chiar daca cineva (seful) mi-a spus ca-i pare rau, dar trebuie sa restructureze firma. Au fost si probleme de sanatate, acum trec printr-o perioada de recuperare dupa o operatie, dar viata merge inainte si eu o conduc!!! Daca ai ceva intrebari, iti raspund cu drag. Ai grija de tine. Laura http://pg.photos.yahoo.com/ph/pitilau2004/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Citat:
citat din mesajul lui alina_satena
trebuie sa fii tare sa te rogi la Dumnezeu si cu rabdare multa si gandire pozitiva vei rezolva crede-ma orice problema are o rezolvare chiar daca e de sanatate.
Ti-am considerat postul ca negativ din cauza cuvintelor bolduite. 1. Mai usor cu sfaturile "dumnezeisti", ca nu toata lumea e credincioasa! 2. Spune asta celor cu MMS, cu SIDA, cu cancer: vezi ce-ti raspund. [:(] Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria! ___________________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt zona zooster: aciclovir tablete si unguent, paracetamol/nurofen pt dureri, ceva produs pe baza de valeriana (ca medicatie antistress) ziua, un somnifer din plante seara. Pt imunitate: multa vitamina C sub orice forma. Daca nu este vb de alta pb de sanatate, poti sa te relaxezi: zona zooster trece! [:D] Pt combaterea stressului: vezi care sunt problemele (in ce domenii), pune-le pe hartie, in dreptul lor scrie si posibilele solutii/posibile persoane care te-ar ajuta. Renunta complet la cafea/cola/tigari/prajeli, indeseste plimbarile in aer liber, cauta persoane tonice in jurul tau, familia. Daca vrei, du-te si la biserica. Pe mine, una, ma ajuta sa tin post in perioada de stress maxim si sa ma rog la biserica Sf. Anton. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...