Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pufuleti ianuarie - februarie 2010 (8)


Recommended Posts

of cand aud de atatea vaccinuri ma ia groaza, daca-ar fi dp mine nu i-as face nici unul din cap trecut: danasor ms [pup] danyelana - poze misto, bb simpatic beatrice, suc de mere? banane??? [:-/] vezi ca e pe prima pagina, la linkuri utile "aprecierea cresterii la copil" al doilea link de jos in sus decenuela si alexutza, de acord co voi about cristies si larisel, [pk] Plateea...am niste notite in dreptul tau si nu mai stiu ce inseamna, ce-am vrut sa spun..[batcap] dar din cap asta...felicitari pt tuns bob si eu in locul tau m-as bucura ca la socri nu le place, asa ca sa le faci in ciuda [:D] eu cand am vazut ca nu le place numele iuria mai tare imi venea sa-l pun [:I]...is cu capu'... da' eu m-am bucurat ca nu le-a placut tunsoarea ta, na! sac-sac si ce daca nu le place, in pr rand nici nu trebuiau intrebati! ce, tre sa le placa lor?? iar cat despre vraji, din categoria de ce ti-e frica nu scapi, se spune ca atat timp cat nu crezi in ele nu se prind. oricum, mai bine ia-le ca pe niste concidente ca asta-ti mai lipseste acum, sa te mai gandesti si la vraji...nu-ti mai baga prostii in cap daa..nu ne poti spune si noua la ce fel de coincidente te gandesti?[:D] _________________________________________________________________ AMR 6..da' vreau sa le pastrez [:D] [url="http://www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/72157623480595103/"][i]IURIA INIMII MELE..[/url] (01 martie 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Plateea eu una nu te cred nebuna,eu cand eram mai mica era sa o patesc de la un deochi era sa mor, am zacut 3 zile pana si-au dat seama ce ar putea fi si au venit 3 babe sa ma descante.Eu una am observat la mine in casa ca atunci cand intra numite pers imi merge f rau sau daca cineva vine si se uita mai urat mai cu invidie asa ca..,stropeste mai des prin casa cu aghiasma ,da cu tamaie si vezi cum iti mergein functie de anumite pers.Mersi de incurajari [pup][flo]. [gravi]38+ [fetita]Maria Alexandra [ruga]Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine [ruga] [URL="http://picasaweb.google.ro/ioanafota7/PozaDinGrecia?authkey=Gv1sRgCIiM656qy5T-swE#"]poze[/url] [url="http://community.webshots.com/album/576883732kceDsq"]Sa ne descretim fruntile[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea, mai citesc si eu pe diagonala dar nu prea apuc sa postez ca tot timpul intervine ceva asa ca azi postez si apoi citesc, daca apuc. Sper ca toata lumea e bine, sanatoasa! Miruna are un ochisor lipicios si ii pun Tobrex, 1 pic pe zi, 4-5 zile la sfatul neonatologului, chiar am vazut ca unele dintre voi ii puneti mul mai multe picaturi pe zi - au efect? Eu am incercat cu sef+lapte si nu a avut deloc efect timp de 2 saptamani, dimpotriva... In rest suntem ok, papa, doarme, creste, coliceste... de-ale bebelusilor valuri. Eu sunt o mamica relaxata si ma bucur de bebele meu muuult mai mult decat la bebe1 cand ma stresam de numa' si n-aveam vreme sa ma bucur... Avem si poze aici http://picasaweb.google.ro/jidveianfamily/MirunaSaptamana4# va pupam si sper sa intru maine cand implinim o luna sa dam un tort si sa va anunt cat am crescut - sunt curioasa si eu[olala] Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si Miruna Ioana (18.02.2010). AMR 8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorex ai plecat fara sa o [bruta][haibat][nervo][neand][poc]??? afara nu ca ai voie TREBUIE din ziua imediat iesirii din spital si stai cat vrei , mie asa mi-au zis la spital, eu nu am iesit in ziua imediat dupa ca au fost niste ninsori de mama mama!!! deci nem carutz si carat copiu nu aveam cum ca eram cu ceza dar am iesit la vro 5 -6 zile si am stat din prima , pe ger, 40 de minute, acum ies cate o ora jumate palteea sa-ti fie de bine tunsoarea! acu o sa ai mai mult laptic daca ai mai putin par? [:D] Hai mai lasa-i incolo pe toti si nu te mai necaji [pup] cris d felicitari ptr printesa din ....padurea adormita ca stati pe la Corbeanca nu? [:D] SI felicitari si pentru studioasa Ana, e bine ca e implicata in asa activitati, bravo ai toata admiratia mea ptr mica englezoaica [pup] off topic, vroiam de mult sa zic despre Yasmine, iti admir siguranta de sine, nu faci caz de laptele matern, tratezi totul cu mult mai putine complicatii, viata e simpla si frumoasa si nu ne isterizam ca la romani ptr fiecare partz! Bravo! Se pare ca atitudinea asta a dat nastere la bebelina (plus fratiorii mai mari) f fericita, care se simte safe cu o mami f sigura pe ea si e cuminte, doarme bine , mananca bine, Bravo! voua in afara Romaniei va simplifica mult viata lund toate constrangerile astea de pe umerii vostrii cu toate neamurile de care vorbea si CRISTIES ca stiu ce si cum sa-ti cresti copilu' [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] mi-e ciuda ca apuc din an in pasti sa forumesc si eu. eu mi-s lene din nastere si fara prea multa energie, iar de cand cu asta mic...imi ia de 10 ori mai incet sa fac un lucru, procesez mai greu informatii...parca as mai avea un neuron (ei, parca...) puiul meu doarme noaptea de aproape 2 saptamani. eu ar trebui sa ma culc odata cu el, adica pe la 10, dar nu pot...sunt si eu om...mai un film...mai un forum..[:D] si se intampla sa ma prinda 1 noaptea, iar la 5-6 e trezirea. peste zi insa abia am timp sa ma spal pe fata, mancatul normal e deja lux. are colici mititelul, iar espumisanul mi se pare ca e degeaba, asa ca nu mai dau. totusi mai adoarme peste zi, nu ma plang. vineri (sau luni..)facem vaccinul de 2 luni. am emotii!!!! noi am facut BCG ul in maternitate, iar cand am auzit de alea expirate, am sunat si mi-au spus ca toate vaccinurile facute in ianuarie au fost valabile. oricum, i-a aparut o bubitza de toata frumusetea ca reactie (care a si trecut aproape), asa ca nu am vreo indoiala. mai, sa nu aruncati cu morcovi in mine, dar eu nu prea am scos copilul afara...de fapt, abia lunea asta l-am scos in curte...ca ba a fost prea frig, ba prea vant...ba ploaie...ba ii curgea nasul...si mititelul, scos la aer, a adormit instantaneu!!! incredibil... cu luatul in greutate si cu cat mananca...eu ii dau doar lapte de la mine, cand vrea si cat vrea, nu stau sa contorizez. de cantarit il cantaream zilnic la un mom dat, ca sa stiu de ce am dat 350 de lei pe cantar electronic, dar de la o vreme am lasat-o mai moale...el creste vizibil oricum. are 5,100 kg la 8 saptamani, 3.200 la nastere. eu zic ca e bine. iar acum vreo 2-3 saptamani cand l-am masurat, avea 56 de cm , de la 51...eu zic ca suntem pe drumul cel bun. si daca ma ajutata Dumnezeu sa am lapte in continuare, eu sper ca pana la 5 luni macar sa il alaptez exclusiv, apoi incep cu diversificarea. si ca s-a vorbit de [sex], noi inca ne uitam unu la altul. eu am fost la control acum 4 saptamani, cand mi-a scos ultimele fire (nascut natural, varza dupa[:D])si mi-a spus sa mai vin iarasi dupa vreo 4 saptamani (adica ar trebui sa sun sa intreb cand sa vin...zilele astea probabil), iar contraceptive dupa vreo 5 saptamani sa iau, adica saptamana viitoare. asa ca...inca ma mai intreb ce e aia...[:D] si legat de vraji si deochi...eu nu cred in asa ceva. de fapt, cred ca doar daca crezi iti pot face rau. toata lumea imi spune sa ii pun lu fii'miu atza rosie la manutza, ca e prea frumos...eu am avut de exemplu...dar cum nu cred in deochi, ma abtin. of...ma dor degetele....o sa revin.. mama lui [url="http://picasaweb.google.com/ana.gradin"]STEFAN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina
IUHUHU.... Azi am alergat... cu folos (nu ca ieri cand am prapadit bani in cora) De dim mi-am dus masina in service... si acolo e si acum si cred ca s-au indragostit de ea, ca au zis ca suna intr-o ora si au trecut vreo 3 hehee... Acum gatesc bun bun... somon la gratar cu dovlecei a la greque... mi-am luat cartea de retete Montignac si praf o fac [:D] Noroc ca patriotus s-a linistit de vreo ora buna, doarme aici in carut langa mine, l-am infofolit intr-o paturica si sforaie... m-a lasat sa imi fac damblalele in bucatarie, sa ma fi vazut cum bateam ouale pe silent mode, cu ochii pe el sa nu tresara. Acu m-as baga sa fac un desert dar imi lipsesc niste ingrediente.... DESERT TOT DIN DIETA!! Ieri m-am spurcat cu o aripioara la kfc, una am zis! si ce bine a fost! Va pup, am de citit 4 pagini din urma! VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE.... Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009) Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama! [url="http://picasaweb.google.ro/andreeaprata84"]toate pozele[/url]
[nervo][nervo][nervo][neand][neand] nu ifrumos ce faci! nu am mai mancat din sarcina KFC!!! de ce trebuia sa imi amintesti !!! vin dup tine si scot aripioara de acolo sa o mananc!!! [:D] [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina
IUHUHU.... Azi am alergat... cu folos (nu ca ieri cand am prapadit bani in cora) De dim mi-am dus masina in service... si acolo e si acum si cred ca s-au indragostit de ea, ca au zis ca suna intr-o ora si au trecut vreo 3 hehee... Acum gatesc bun bun... somon la gratar cu dovlecei a la greque... mi-am luat cartea de retete Montignac si praf o fac [:D] Noroc ca patriotus s-a linistit de vreo ora buna, doarme aici in carut langa mine, l-am infofolit intr-o paturica si sforaie... m-a lasat sa imi fac damblalele in bucatarie, sa ma fi vazut cum bateam ouale pe silent mode, cu ochii pe el sa nu tresara. Acu m-as baga sa fac un desert dar imi lipsesc niste ingrediente.... DESERT TOT DIN DIETA!! Ieri m-am spurcat cu o aripioara la kfc, una am zis! si ce bine a fost! Va pup, am de citit 4 pagini din urma! VAND 3 INFACOL CU 50 LEI SI LIVRARE IN BUCURESTI SAU IMPREJURIMI... SUPEROFERTAAAA 3 LA 50, CINE MAI DORESTEEE.... Andreea, [mamica] de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009) Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama! [url="http://picasaweb.google.ro/andreeaprata84"]toate pozele[/url]
[nervo][nervo][nervo][neand][neand] nu ifrumos ce faci! nu am mai mancat din sarcina KFC!!! de ce trebuia sa imi amintesti !!! vin dup tine si scot aripioara de acolo sa o mananc!!! [:D] [mamica] de [bebic] Yannis
eu am pacatuit la greu cu kfc...nu-mi dau seama daca l-am suparat pe asta mic, cert e ca am avut o digestie usoara dupa picanteriile alea [:D] mama lui [url="http://picasaweb.google.com/ana.gradin"]STEFAN[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristies
Hai c-am revenit. N-am calcat ca gaza s-a trezit imediat cum l-am pus in balansoar si a trebuit sa ne jucam... Acum iar mananca... Lorex, a luat bine in greutate bobitza. [flo]. Stiu ca o sa zica fetele ca dau raspunsuri si cand nu sunt intrebata dar trebuie sa zic. La medic, mai ales la pediatru e bine ca pielea copilului sa intre in contact cu cat mai putine lucruri. Si daca se poate cereti inainte sa se aeriseasca. La noi la consult e asa: pune o mare hartie pe masa de consultatie, peste ea pun paturica de acasa, il controleaza/dezbraca eu ii schimb pampersul pun la loc body-ul, pe cantar pune alta hartie noua si apoi eu copilul. Scade cam 75-80 de grame si aia e. Doctorita mi-a zis ca intr-un cabinet nu sunt aceleasi conditii de curatenie ca in spital. Si are dreptate (zic eu). _______________________________________________________________________________ Cristina, [mamica] de gargaritz Alexis. Povestea zilei de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147250"] 6.01.2010[/url] [url="http://lb1f.lilypie.com/QYbsp2.png"]Cresc[/url]
de ce pui tu patura de acasa??? La cabinet pune dr pe tot patutul ala mare (masa de consultatie e un patut ca aia in care stau bebeii de desfacut deci 2 saltele si fara inclinatie si pune dr peste tot aleze , pe cantar pune alta aleza, tot ce fol deschide din pungi noi, daca bb regurgiteaza pe masa scoate frumos un pachet de comprese sterile nou si il taie in fata mea si fol comprese sterile sa il stearga pe fatza de laptic, eu doar dezbrac copilul, pampersu il scoate dr, daca are nebunii tot dr il sterge cu servetele umede pampers tot dr ii pune de la ei din dotare...eu prima oara mi-am luat de toate la mine si apa de biberon si bberon si lapte si scutece si pampersi dar cand am vazut cum sta treaba aa si dup consult era treaz si parea ca incepe sa scanceasca de foame si mi-a zis dr ca daca vreau pot ramane intro cam sa alaptez sau daca vreau LP sa cer orice am nevoie , vreau biberon sterilizat? vreau LP? vreau apa ptr laptic? etc sooo....nu treb sa imi fac griji de nimic si alezele alea car le pun ei pe masa mi se par mai ok decat patura mea de acasa [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui decenuela
am fost si noi cu cangurul la plimbare....acu papam am trecut pe la dr de fam si ma duc miercurea viit pt vaccin. cris mario jiji nu-i f atras de centrul de joaca...nu-mi vine ceva in minte sa zic repede ca e atras..in afara dev titi. io am fost f precoce...ca gargaritzul...o semana cu tasu...el a fost 'crud' pana pe la 40 [bang] io m-am hotarat imi vand 'tractorul' si-mi iau unul sport..tzarc si-mi raman bani si de leg magic...parca asa...am vz la scobitoarea de andre lina...aviz pt fetili care au pus vmult pe solduri picioare,coapse...burta....te omoara ala..tre sa-mi iau..[olala] Mihaela, [mamica] de LUCA ... minunea de la miezul noptii... Povestea unui...[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147279"]petrecaret[/url] [url="http://family.webshots.com/album/576857786Lfskpc"]poze[/url] AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)
ce tare esti...crud pana la 40,auzi...lol!!! [pup][pup][pup] Andreea [mamica]Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000 [url="http://www.flickr.com/photos/43981940@N03/"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148508&whichpage=1"]o printesa grabita...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara
alexutzzza ce schema de vaccinare faci tu? Ca noi tot infarix facem dar e infarix hexa la 2 si 6 luni si infarix penta la 4 si 12 luni. Nu mi-a zis nimeni nimic de vaccin la 3 luni si la cat costa ar fi fost frumos sa imi zica de acum sa stiu la ce ma astept.[flo] Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)
inca nu stiu [alcool] eu am zis din auzite ca ink nu am ajuns la dr [mamica] de [bebic] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...